کد خبر: 521722

حذف خدمات درمانی رایگان به افراد واکسینه نشده در سنگاپور

دولت سنگاپور از درمان رایگان بیماران مبتلا به کووید-19 که "به انتخاب خود برای تزریق واکسن اقدام نکرده اند" حمایت نمی کند.

اعتمادآنلاین| وزارت بهداشت سنگاپور روز گذشته (دوشنبه) اعلام کرد: پس از هشتم دسامبر دولت دیگر خدمات درمانی رایگان را برای افرادی که "به انتخاب خود واکسینه نشده اند" پوشش نمی دهد.

به گزارش ایسنا،وزیر بهداشت سنگاپور با بیان اینکه 82.47 درصد جمعیت این کشور در برابر بیماری کووید-19 واکسینه شده اند، گفت: ما به دنبال آن هستیم تا تمامی افرادی که واجد شرایط دریافت واکسن هستند در برابر این بیماری واکسینه شوند.

بر اساس تحلیل نیویورک تایمز، سنگاپور یکی از بهترین سیستم های مراقبت های درمانی و بهداشتی در جهان را داراست و بر خدمات پزشکی خصوصی متکی است. همچنین کارکنان موظفند بر اساس معیارهای مختلف، بخشی از حقوق خود را در حساب‌های پس‌انداز سلامت قرار دهند.

تصمیم دولت سنگاپور مبنی بر لغو ارائه خدمات درمانی با بودجه عمومی به این معنی است که براساس قوانین این کشور از این پس بیمارستان‌ها باید هزینه درمان افراد واکسینه نشده را که بخش عمده ای از موارد جدید ابتلا و بستری را تشکیل می‌دهند، پرداخت خواهند کرد.

وزیر بهداشت سنگاپور در ادامه خاطر نشان کرد: هرچند همچنان هزینه‌های درمان تحت حمایت خواهند بود و شامل یارانه می شوند با این حال حتی بیمارستان‌ها هم ترجیح می‌دهند که اصلا برای این بیماران که از واکسیناسیون امتناع می‌کنند، هزینه نکنند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی