کد خبر: 517789

نتایج یک بررسی جدید نشان داد:

مواد شیمیایی در ظروف غذای پلاستیکی عامل مرگ سالانه 100 هزار نفر

نتایج یک بررسی جدید نشان داد، مواد شیمیایی مضر موجود در ظروف غذای پلاستیکی، لوازم آرایشی بهداشتی و اسباب بازی‌های کودکان سالانه به مرگ زودرس بیش از 100 هزار آمریکایی منجر می‌شود.

اعتمادآنلاین| نتایج یک بررسی جدید که توسط محققان نیویورکی صورت گرفته نشان داد، مواد شیمیایی مضر موجود در ظروف غذای پلاستیکی، لوازم آرایشی بهداشتی و اسباب بازی‌های کودکان سالانه به مرگ زودرس بیش از 100 هزار آمریکایی منجر می‌شود.

به گزارش فارس به نقل از سی‌جی‌تی‌ان، داده‌های به دست آمده از این پژوهش بیانگر آن است، سالانه 100 هزار فرد 55 تا 64 ساله به دلیل قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی موجود در این مواد جان خود را از دست می‌دهند.

به گفته کارشناسان، مواد شیمیایی که در صدها محصول مانند اسباب بازی، لباس و شامپو یافت می‌شود، ده‌ها سال است که به عنوان «اختلال هورمونی» شناخته شده و بر سیستم غدد درون ریز فرد تأثیر می‌گذارد.

براساس این مطالعه که در مجله «Environmental Pollution» منتشر شده است، سموم می‌توانند از طریق چنین مواردی وارد بدن شوند و با چاقی، دیابت و بیماری‌های قلبی مرتبط هستند.

این تحقیق که توسط دانشکده پزشکی گروسمن دانشگاه نیویورک انجام شده و حدود 5 هزار بزرگسال 55 تا 64 ساله را تحت بررسی قرار داده، نشان می‌دهد افرادی که غلظت فتالات بیشتری در ادرار خود دارند، بیشتر در معرض بیماری قلبی قرار دارند؛ در واقع فتالات(phthalates) عامل مرگ زودرس 107 هزار فرد آمریکایی است.

لئوناردو تراساند، سرپرست این مطالعه می‌گوید: «یافته‌های ما نشان می‌دهد افزایش قرار گرفتن در معرض فتالات با مرگ زودهنگام، به ویژه به دلیل بیماری قلبی مرتبط است و ضرر اقتصادی ناشی از فتالات بین 40 تا 47 میلیارد دلار است؛ بیش از چهار برابر آنچه قبلا تخمین زده شده بود».

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی