کد خبر: 515245

علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران:

56 بیمار قارچ سیاه در تهران بستری هستند

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: در حال حاضر 56 بیمار مبتلا به قارچ سیاه در بیمارستان های تهران بستری هستند.

اعتمادآنلاین| علیرضا زالی، صبح جمعه دوم مهر 1400 در حاشیه وبینار سندرم طناب نخاعی، افزود: در 72 ساعت گذشته مورد جدیدی از افراد مبتلا به قارچ سیاه نداشته‌ایم که نشان می‌دهد با فروکش پیک پنجم، موارد ابتلاء به این عارضه کاهش یافته است.

به گزارش مهر، وی با اشاره به اقدامات متخصصین گوش و حلق و بینی در روند درمان بیماران درگیر قارچ سیاه، گفت: وضعیت بیماران مبتلا به قارچ سیاه در بیمارستان‌های لقمان، امیراعلم، امام خمینی (ره) و رسول اکرم، به خوبی رصد می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با تاکید بر اهمیت تشخیص زودهنگام قارچ سیاه برای پیشگیری از عوارض ناگوار آن، افزود: اگر بتوان به سرعت کارهای تشخیصی و درمانی را انجام داد، احتمال تخلیه چشم و درگیری سینوس‌ها خیلی کمتر خواهد شد.

زالی با اشاره به شرایط کرونایی تهران، گفت: خوشبختانه وضعیت بیماری کرونا در استان تهران روند نزولی گرفته و از روزهای سخت بیماری عبور کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه همزمان با تسریع فرایند واکسیناسیون شاهد کاهش شاخص‌های بیماری و آمار کرونا در تهران هستیم، افزود: در حال حاضر 6200 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های تهران بستری هستند که نسبت به هفته‌های گذشته کاهش داشته است.

وی از بستری 1340 بیمار جدید کرونایی در بیمارستان‌های تهران خبر داد و گفت: 201 نفر آنان در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند.

زالی همچنین از ترخیص 1200 نفر از بیماران کرونایی از بیمارستان‌های استان تهران خبر داد و افزود: تا روز گذشته 8 میلیون و 450 هزار دوز واکسن کرونا در تهران تزریق شده که دو میلیون و 520 هزار نفر آنان دوز دوم را دریافت کردند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی