کد خبر: 507523

توضیحات تامین اجتماعی در مورد انتشار یک خبر:

سازمان تأمین اجتماعی متولی خرید خدمت سربازی نیست

سازمان تامین اجتماعی در پی انتشار یک خبر که شائبه‌ای در خصوص "خرید خدمت سربازی" ایجاد کرده بود توضیح داد که سازمان تأمین اجتماعی متولی دریافت حق بیمه دوران سربازی نه خرید خدمت سربازی است.

اعتمادآنلاین| احتساب ایام خدمت سربازی به عنوان سنوات بیمه یکی از خدمات قابل ارائه به بیمه شدگان است که اخیراً تمامی مراحل آن به صورت الکترونیکی و در سامانه خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی به نشانی es.tsmin.ir قابل انجام است.

به گزارش ایرنا از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، خرید خدمت سربازی، ارتباطی به ماموریت و مسئولیت های سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک نهاد بیمه گر اجتماعی نداشته و اخبار و اطلاعات متناقضی که در روزهای اخیر به نقل از یکی از مدیران این سازمان در برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی در مورد خرید خدمت سربازی مطرح شده، فقط ناشی از سوء برداشت توضیحات ارائه شده در مورد احتساب خدمت سربازی به عنوان سنوات بیمه بوده است.

در واقع براساس این سوء برداشت در مورد نحوه و چگونگی ثبت درخواست احتساب ایام خدمت سربازی به عنوان سنوات بیمه، شائبه ای در مورد "خرید خدمت سربازی" ایجاد کرده است که سازمان تامین اجتماعی ضمن قدردانی از همکاری سازمان وظیفه عمومی ناجا در اجرای طرح ثبت غیرحضوری درخواست احتساب ایام سربازی به عنوان سوابق بیمه ای، تاکید می کند، تنها متولی و تصمیم گیرنده قانونی در مورد خدمت سربازی و چگونگی آن وظیفه عمومی ناجا و ستاد کل نیروهای مسلح است.

به گزارش ایرنا، پرداخت حق بیمه و احتساب دوران خدمت سربازی به عنوان سابقه بیمه یکی از خدمات سازمان تأمین اجتماعی است که از سال 1399 به صورت غیرحضوری ارائه می‌شود. بیمه‌شدگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی که بر مبنای حداقل حقوق لیست ارسال می‌کنند، می‌توانند با پرداخت ماهانه 134 هزار تومان به صورت غیرحضوری دوران خدمت سربازی را به سوابق بیمه اضافه کنند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی