کد خبر: 506835

چهار روز رگبار و رعدوبرق در برخی استان‌های کشور

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، با اشاره به اینکه طی ‌چهار روز آینده در برخی نقاط کشور رگبار باران و رعدوبرق مورد انتظار است، از وزش باد شدید و احتمال خیزش گردو خاک در بخش‌های مرکزی و شرق کشور خبر داد.

اعتمادآنلاین| صادق ضیاییان ، اظهار کرد: امروز و فردا (2 و 3 مرداد) در استان‌های گیلان، مازندران، ارتفاعات گلستان، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی و برخی مناطق جنوب سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، فارس و ارتفاعات زاگرس به‌ویژه در ساعات بعدازظهر افزایش ابر و گربار باران، گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت ‌پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایسنا، وی در ادامه با بیان اینکه دوشنبه و سه‌شنبه (4 و 5 مرداد) در غالب مناطق کشور جو ‌پایدار و آسمان صاف خواهد بود، گفت: دوشنبه (4 مرداد) تنها در اردبیل و شرق آذربایجان شرقی و سه‌شنبه (5 مرداد) در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران و شمال آذربایجان شرقی به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر و بارش ‌پراکنده باران رخ خواهد داد.

به گفته مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، چهارشنبه (6 مرداد) با گذر امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور در شمال استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت ‌پیش‌بینی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد:‌ از امروز تا اواسط هفته آینده در شمال شرق، شرق، جنوب شرق و بخش‌هایی از مرکز کشور وزش باد شدید رخ خواهد داد که در ‌پاره‌ای از مناطق سبب گردوخاک با احتمال کاهش دید افقی و کیفیت هوا می‌شود. همچنین امروز و فردا (2 و 3 مرداد) دمای هوا بین 4 تا 8 درجه در اردبیل و استان‌های ساحلی دریای خزر کاهش خواهد داشت و دریای خزر در این مدت مواج است. طی ‌پنج روز آینده نیز مناطق شرق دریای عمان مواج و متلاطم خواهد بود.

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (3 مرداد) صاف و در بعدازظهر همراه با وزش باد با حداقل دمای 29 و حداکثر دمای 40 سانتیگراد و طی روز ‌دوشنبه (4 مرداد) صاف و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای 28 و حداکثر دمای 38 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان اظهار کرد: طی امروز و فردا (2 و 3 مرداد) اهواز با بالاترین دمای 48 و 49 درجه سانتیگراد گرمترین و اردبیل با دمای بیشینه 24 و 26 درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی