کد خبر: 372214

چنارهای خیابان ولیعصر تهران را چه کسی کاشته است؟

مراسم شصت و هفتمین سالگرد درگذشت کریم ساعی، بنیانگذار علوم نوین جنگلبانی ایران، چهارشنبه چهارم دی ماه در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران در کرج برگزار می‌شود.

اعتمادآنلاین| زنده یاد کریم ساعی در سال 1289 در شهر مشهد به دنیا آمد. درسال 1310 با درجه مهندسی از دانشکده فلاحت فارغ التحصیل شد و برای ادامه تحصیل به همراه اولین گروه دانشجویان ایرانی راهی کشور فرانسه شد و در کنکور انستیتو اگرونومیک پاریس که از مراکز معروف و معتبر علمی جهان است قبول شد و دوره چهار ساله انستیتو را هم با همان درخشندگی و درجه ممتاز به پایان برد و برای ارتقا تحصیلات علمی به امریکا اعزام شد، وی در سال 1316 موفق به اخذ درجه فوق لیسانس (.M.S) دوره مهندسی جنگل از دانشگاه برکلی در ایالت کالیفرنیا شد. سرانجام در سال 1316 باکوله باری از دانش، تجربه و عشق به وطن مراجعه کرد.

او اولین کسی بود که برای جنگل کاری و توسعه فضای سبز در تهران گام‌های موثری برداشت و می‌توان وی را پدر علم جنگلکاری در ایران نیز نامید. او به کشت‌ گونه‌های عرعر، سرو، کاج، چنار در تهران و اطراف آن همت گماشت. پارک ساعی و چنارهای سر به فلک کشیده خیابان ولی عصر تهران یادگار فراموش نشدنی ساعی است.

این مراسم ساعت 9 تا 11 در سالن شهید مطهری پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی