کد خبر: 324768

واکنش کلانتری به شکایت دادستان بندر انزلی به اتهام نشر اکاذیب

رئیس سازمان حفاظت محیط‌ زیست نسبت به شکایت دادستان عمومی و انقلاب بندر انزلی از خود واکنش نشان داد.

اعتمادآنلاین| ‌ عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط‌ زیست در واکنش به شکایت دادستان عمومی و انقلاب بندر انزلی از رئیس سازمان محیط‌زیست به اتهام تضییع حقوق بیت‌المال و نشر اکاذیب به دلیل اجرای طرح بایوجمی در تالاب بین‌المللی انزلی گفت: دادستان انزلی گفته است، روش عمل در تالاب انزلی علمی نیست، ما خوشحال می‌شویم، دادستان علمی بودن یا عملی نبودن این روش را بازگو کند.

وی یادآور شد: ما بررسی‌هایی که از طریق دانشگاه‌های شریف، تهران و شیراز انجام شده بود را به دادستان ارائه کرده‌ایم.

رئیس سازمان محیط‌ زیست در پاسخ به سوالی درباره احضارش به دادگاه، تصریح کرد: چنانچه به دادگاه احضار شوم؛ به دادگاه خواهم رفت.

پیش از این دادستان عمومی و انقلاب بندرانزلی اعلام کرده بود، براساس بررسی‌های صورت گرفته و با توجه به مخاطرات احتمالی ناشی از استفاده از طرح بایوجمی برای احیای تالاب انزلی دستور توقف این طرح داده شده است.

عیسی کلانتری در این باره گفته بود؛ ما درباره این طرح از طریق دانشگاه‌ها اقدام کردیم. معاونت پژوهشی وزارت علوم برای اجرای این پروژه درخواست ناظر کرد و از میان دانشگاه‌های مختلف دانشگاه تهران انتخاب شد، با انتخاب دانشگاه تهران برخی افراد که نتوانستند، انتخاب شوند و اعتراضاتی داشتند؛ مانند یک گیاه‌شناسی که به هیچ چیزی جز گیاه‌شناسی وارد نیست، مدعی شده بودند. البته یک گروه منتخبان محلی نیز در این محدوده به دنبال منافع خود بودند و ادعاهایی را مطرح کردند که دادستان نیز دستور به توقیف داد.

منبع: ایلنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی