کد خبر: 655553
|
۱۴۰۳/۰۱/۰۹ ۱۲:۰۰:۰۰
| |

آیا قرار بود ناطق نوری برای ایران بمب اتم خریداری کند؟

حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری در زمان ریاست مجلس در سفر به اوکراین مذاکرات جالبی با رئیس جمهور این کشور داشته است !

آیا قرار بود ناطق نوری برای ایران بمب اتم خریداری کند؟
کد خبر: 655553
|
۱۴۰۳/۰۱/۰۹ ۱۲:۰۰:۰۰

ناطق نوری در بیان خاطرات خود از این سفر می گوید :در جلسه ای که با رئیس جمهور اوکراین داشتیم ، بعد از صحبت های عادی به ایشان گفتم «می خواهم یک مقدار خصوصی با شما صحبت کنم» – این جلسات خصوصی کاربردش خیلی است – ایشان قبول کرد و بعضی ها را بیرون کرد . به رئیس جمهور اوکراین گفتم :« می دانید هشت سال جنگ داشتیم و بسیاری از ادوات نظامی و سلاح های ما از بین رفت و یا فرسوده شد و ما به شدت مشغول جبران آن هستیم . بالاخره این ادوات نظامی را برای تقویت خودمان باید تعمیر کنیم یا بخریم و در حد خودمان بنیه ی نظامیمان را بالا ببریم . ترجیح می دهیم از کشورهای اروپای شرقی که الان به پول نیاز دارند و وضعشان خیلی خوب نیست – به خاطر تازه به استقلال رسیدن-سلاح ها را بخریم . البته اگر شماها نفروشید ما از جای دیگر می خریم و لنگ نمی مانیم»

به گزارش آرشیو ایران، در خاطران ناطق نوری آمده، بحث ما در جلسه خصوصی این بود که «شما تا کجا با ما هستید ، چقدر و تا کجا به ما سلاح می فروشید؟» او اول یک کم جا خورد ، یک شوخی کرد و گفت « آقای اسپیکر ، آقای رئیس من اول از شما سوال کنم ، شما رئیس مجلس هستید یا رئیس جمهور؟» من به ایشان گفتم « دو تا جواب دارم یکی این که ما مجلسمان با دولتمان خیلی تفاوت نمی کند و ما به هم کمک می کنیم . دوم این که من با آقای هاشمی بیش از سی سال است رفیقم ، یعنی کارهای او را آن طور که از دست من بر می آید برایش پیگیری می کنم . این مسئولان اجرایی هم به همین دلیل با من هستند» و به آقای تولایی اشاره کردم.

ایشان یک خورده جا خورد و ماند که چه جواب بدهد ، من دوباره گفتم «تا کجا با ما هستید؟» آقای جواد لاریجانی که آدم زرنگ و باهوشی است یک نامه ای از زیر میز به من داد که ایشان خیال می کند که شما می خواهید بمب اتم از ایشان بگیرید ، به او بگوئید چه می خواهید.» سپس من گفتم : البته ما بمب اتم و این چیزها نمی خواهیم. ما دنبال این چیزها نیستیم و مخالفیم. این را که گفتم او لبخند زد و به قول معروف یک کمی باز شد و گفت : زیر اتم هر چه بخواهید مشروط به این که مصالح ما را هم در نظر بگیرید».

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها