آرامگاه پنج پیامبر دیگر در خوزستان شناسایی شد؟

بر اساس بررسی‌هایی که هفته گذشته توسط محققان صورت گرفته است، معتقد هستند که پنج پیغمبر دیگر در خوزستان وجود دارد و آثاری در این خصوص پیدا کرده‌اند که باید مورد بررسی قرار گیرد تا به صحت آنها دست پیدا کنیم.

آرامگاه پنج پیامبر دیگر در خوزستان شناسایی شد؟
کد خبر: 634405
|
۱۴۰۲/۰۷/۱۱ ۰۶:۵۰:۰۰

مرتضی خاکباز، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان امروز در جمع خبرنگاران اظهارکرد: در دستگاه مقدس و مردمی اوقاف خوزستان، یک خرد جمعی و فکر کامل در بخش‌های معاونت حقوقی، فرهنگی، توسعه و بهره‌وری صورت گرفته تا اداره استان به نقاط مثبت، موقوفات منفعتی و آبادانی بقعه‌ها دست پیدا کند.

به گزارش فارس، وی افزود: اوقاف خوزستان و مردم این استان میزبان ۴۱۷ امام زاده واجب‌التعظیم و تکریم و یک پیغمبر یعنی حضرت دانیال نبی (ص) هستند؛ البته بر اساس بررسی‌هایی که هفته گذشته توسط محققان صورت گرفته است، معتقد هستند که پنج پیغمبر دیگر در خوزستان وجود دارد و آثاری در این خصوص پیدا کرده‌اند که باید مورد بررسی قرار گیرد تا به صحت آنها دست پیدا کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خوزستان گفت: از مجموع بقعه‌های موجود در این استان، ۲۲ امام زاده جز ۵۰۰ بقا شاخص ملی کشور قرار دارند که یکی از آنها بقعه علی ابن مهزیار اهوازی (ع) است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها