ببینید | برگزاری کُشتی سنتی ژاپن هنگام سرو غذا

شاید تماشای کشتی دو مرد چاق نیمه‌برهنه در هنگام خوردن غذا برای شما چندان خوشایند نباشد؛ اما رستورانی در ژاپن با برگزاری مسابقه کشتی سومو بین دو کشتی‌گیر حرفه‌ای در هنگام سرو غذا برای مشتریانش مدت‌هاست که جای سوزن انداختن هم ندارد. برای غذاخوردن در این رستوران باید از شش هفته پیش رزرو کنید.

ببینید | برگزاری کُشتی سنتی ژاپن هنگام سرو غذا
کد خبر: 627942
|
۱۴۰۲/۰۵/۲۶ ۰۰:۲۰:۰۰

کشتی سومو، ورزش سنتی ژاپن با قدمتی چند صد‌ساله همیشه برای گردشگران خارجی که به بازدید کشور خورشید تابان می‌آیند جذاب بوده است؛ اما این روزها علاقه به این ورزش تاریخی افزایش یافته است. شاید سریال جدید نت‌فلیکس با عنوان بست (Sanctuary) در این اقبال عمومی بی‌تاثیر نباشد. 

به گزارش یورونیوز، رستوران «یوکوزونا تونکاتسو دوسوکوی تاناکا» در توکیو از استقبال مردم از این ورزش بهره گرفته است. این رستوران با برگزاری رقابت‌ کشتی بین دو ورزشکار سومو در وقت ناهار، گردشگران را جذب می‌کند.

این برنامه که سه‌بار در هفته برگزار می‌شود، با گزارش انگلیسی همراه است و برای تماشایش باید ۱۱ هزار ین ژاپن (معادل ۷۶ دلار آمریکا) به ازای هر نفر بپردازید.  

کشتی ژاپنی

آکیه کودو، مدیر این رستوران می‌گوید: «از روزی که این رستوران را باز کردیم، هیچ جای خالی نداشتیم. مردم تعریف رستوران ما را از همدیگر می‌شنوند و از طریق اینستاگرام از برنامه‌های ما مطلع می‌شوند. برخی از یوتیوبرهای خارجی هم پس از این که به اینجا می‌آیند، در کانال یوتیوب از ما تعریف می‌کنند.»  

گردشگران پس از ناهار می‌توانند با کشتی‌گیران عکس سلفی بگیرند و لباس‌های سومو بپوشند.

تاکایوکی ساکوما، کشتی‌گیر ۳۵ ساله سومو که اکنون بازنشسته است، در این رستوران به مبارزه با رقبا می‌پردازد. 

او می‌گوید: «وقتی حرفه‌ای هستید، زندگی‌تان وابسته به سومو است و آن را بسیار جدی می‌گیرید. اما برای این که مردم را سرگرم کنیم به این کشتی چاشنی طنز اضافه کردیم. برای ما مساله مهم این است که مردم به کشتی سومو به عنوان یک فرهنگ ارج بگذارند.»

کشتی ژاپنی.webp1

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها