کد خبر: 664491
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۳ ۱۹:۲۵:۳۳
| |

افشاگری از فساد فوتبالی در منچسترسیتی؛ شما همه را گول زده‌اید!/ ۵ هارد با میلیون‌ها سند به مسئولان تحویل داده شد

هکر فوتبال لیکس اعلام کرده که من‌سیتی عمداً FFP را فریب داده و قصد دارد با افشای اسناد، دنیای فوتبال را شوکه کند.

افشاگری از فساد فوتبالی در منچسترسیتی؛ شما همه را گول زده‌اید!/ ۵ هارد با میلیون‌ها سند به مسئولان تحویل داده شد
کد خبر: 664491
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۳ ۱۹:۲۵:۳۳

افشاگر فوتبال لیکس «روی پینتو»  تهدید کرده که صداها ایمیل و اسناد باشگاهی منچسترسیتی را منتشر می‌کند و با مقالات جدید و انفجاری که نشان می‌دهد سیتی عمدا قوانین بازی جوانمردانه مالی را دور زده، دنیای فوتبال را شوکه خواهد کرد.

به گزارش خبرورزشی، پینتو ۳۵ ساله در سال ۲۰۱۸ به هزاران ایمیل سیتی دسترسی پیدا کرد و برخی از آنها را در اختیار رسانه‌ها قرار داد اما بیشتر اسناد را نزد خود نگه داشت. اطلاعات مالی که قبلاً فاش شده بود شامل جزئیات قرارداد سرمربی سابق روبرتو مانچینی و همچنین توافق‌نامه‌های حقوق تصویر مربوط به ایجنت یحیی توره و ایمیل‌هایی در مورد درآمد اسپانسر باشگاه بود. پینتو در حال آماده شدن برای انتشار اسناد جدید است در حالیکه سیتی برای حضور در جلسه رسیدگی به اتهامات مربوط به نقض قوانین مالی لیگ برتر در ماه نوامبر آماده می‌شود.

تیم پپ گواردیولا که ماه گذشته چهارمین عنوان پیاپی لیگ برتر را به دست آورد، متهم به پنهان کردن پرداخت‌ها از طریق اشخاص ثالث (اسپانسرها) شده است. سیتی تمام اتهامات و هرگونه تخلفی را رد می‌کند.

پینتو از طریق لینک ویدیویی به کنفرانس Offshore-Alert Marbella گفت: «اسناد من‌سیتی نشان می‌دهد که مبالغی از سوی باشگاه پرداخت شده که مقامات فوتبال از آنها بی‌خبر هستند. این اسناد بخشی از تحقیقات لیگ برتر در مورد سیتی است. من اکنون ۵ هارد را با میلیون‌ها سند به مقامات فرانسوی و آلمانی تحویل داده‌ام. مطمئن هستم که سرچشمه تخلفات را پیدا خواهند کرد.»

نماینده حقوقی پینتو افزود: «بازرسان برای به اشتراک گذاشتن اطلاعاتی در مورد منچسترسیتی که قبلاً منتشر نشده بود، به ما مراجعه کردند. ما هنوز اطلاعاتی را منتشر نکرده‌ایم، اما پرونده‌ای عظیم از اسناد مربوط به منچسترسیتی داریم که هنوز منتشر نشده است. پرونده‌ها در مقطعی منتشر می‌شوند، نمی‌توانیم بگوییم چه زمانی، اما این کار را انجام خواهیم داد.»

پینتو فاش کرد که از زمان فوتبال لیکس چندین بار از سوی افراد ناشناس تهدید به مرگ شده. وی افزود: «می‌دانم که گروهی از باشگاه‌های فوتبال اروپایی در مورد من تحقیق می‌کردند. آنها در مورد افشای اطلاعات جدید بسیار نگران بودند و به دنبال جمع‌آوری اطلاعات در مورد زندگی شخصی من بودند.»

اقدامات پینتو یوفا را مجبور کرد که سیتی را به دلیل نقض قوانین سود و پایداری با محرومیت بی‌سابقه دو ساله اروپایی و جریمه نزدیک به ۲۵ میلیون پوند مجازات کند، که سیتی موفق شد محرومیت را لغو کند.

جزئیات حقوق لیونل مسی و نیمار و همچنین فرار مالیاتی کریستیانو رونالدو به همراه اطلاعاتی در مورد انتقال ۸۶ میلیون پوندی گرت بیل از تاتنهام به رئال مادرید در سال ۲۰۱۳ نیز افشا شد. پینتو همچنین به افشای برنامه‌هایی برای تشکیل سوپرلیگ اروپا در سال ۲۰۱۸ شهرت دارد. او در نوامبر سال گذشته پس از اعتراف به دسترسی غیرقانونی به اطلاعات محرمانه پاری‌سن‌ژرمن، به شش ماه حبس تعلیقی محکوم شد.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    خواندنی ها