کد خبر: 664335
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۲ ۱۸:۳۵:۰۵
| |

سرخابی‌ها به این روش قانون را دور خواهند زد!

پرسپولیس و استقلال مذاکرات جدی خود را جهت حضور در لیگ برتر زنان آغاز کرده‌اند.

سرخابی‌ها به این روش قانون را دور خواهند زد!
کد خبر: 664335
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۲ ۱۸:۳۵:۰۵

درحالی که طی هفته‌های اخیر زمزمه‌های زیادی در خصوص تیم‌داری باشگاه‌های لیگ برتری ازجمله استقلال و پرسپولیس در لیگ برتر زنان به گوش رسیده است؛ هر دو باشگاه اقدامات خود را برای تشکیل تیم زنان خود انجام داده‌اند، اما یک مانع بزرگ در این مسیر وجود دارد. مانعی که البته فقط به یک طریق می‌توان آن را کنار زد.

آیا استقلال و پرسپولیس سهمیه لیگ برتر زنان دارند؟ 

به گزارش ورزش سه، اگر بخواهیم به این پرسش یک پاسخ یک کلمه‌ای دهیم؛ پاسخ «خیر» خواهد بود. سازمان لیگ فوتبال سال گذشته به جهت ترغیب 16 باشگاه‌ لیگ برتری برای حضور در لیگ زنان، برای همه این باشگاه‌ها حق امتیاز رایگان برای لیگ برتر زنان قائل شده بود اما بعد از عدم استقبال آن‌ها، همان زمان گلاره ناظمی به عنوان مسئول کمیته فوتبال زنان رسما اعلام کرد که دیگر چنین حقی برای هیچ باشگاهی قائل نخواهند شد. البته همان زمام هم قابل پیش‌بینی بود که در یکی دو سال آینده، تیم‌داری در حوزه زنان برای همه باشگاه‌هایی که نیاز به مجوز حرفه‌ای دارند الزام خواهد شد، اما سهل‌انگاری این باشگاه‌ها سبب شد که حالا، درست یک سال بعد از چشم پوشی آن‌ها از امتیاز رایگانی که در اختیار داشتند و در شرایطی که با حکم کمیته مجوز حرفه‌ای، تمام باشگاه‌ها ملزم به تیم‌داری در حوزه زنان شده‌اند؛ آنها برای ورود سریع‌تر به بخش زنان به تکاپو بیفتند. مطابق آنچه ناظمی سال گذشته به "ورزش سه"، گفته بود؛ برای فصل آتی هر تیمی می‌خواهد به حوزه زنان ورود کند، باید به لیگ دو برود و به صورت پلکانی روند صعود را طی کند. این قانون تا این لحظه و علی رغم پیگیری تیم‌هایی چون پرسپولیس و استقلال برای ورود به بخش زنان، تغییری نکرده است. اما منابع آگاه به ورزش سه می‌گویند، سازمان لیگ درحال برگزاری جلساتی است که امسال امتیاز لیگ یکی برای باشگاه‌ها قائل شوند تا در واقع سال آینده در صورت کسب مجوز و قرار گیری در رتبه‌های برتر، بتوانند به لیگ برتر زنان صعود کنند.

سرخابی‌ها با این روش به لیگ برتر می‌آیند!

با در نظر گرفتن اینکه نه پرسپولیس، نه استقلال و نه هیچ تیم دیگری امتیاز ویژه‌ای برای حضور در لیگ برتر زنان ندارد؛ فقط یک راه برای حضور مستقیم آن‌ها در این لیگ باقی می‌ماند. «خرید حق امتیاز». پرسپولیس، استقلال و هر تیم دیگری که عزم جدی برای حضور مستقیم در لیگ برتر زنان دارد؛ می‌تواند از همین حالا رایزنی برای خرید امتیاز تیم‌های لیگ برتری را شروع کند و با مذاکره از طریق اداره کل ورزش و جوانان استان مورد نظر، تیم را به تهران منتقل کنند. در واقع این تنها راهی است که توسط آن فصل آینده می‌توانیم داربی زنان را در لیگ برتر تماشا کنیم. ضمن اینکه طبیعتا همه تیم‌های زنان حاضر به فروش امتیاز خود نخواهند بود. سپاهان، ملوان و حتی پیکان، که به طور هم‌زمان در بخش زنان و مردان حضور دارند؛ طبیعتا امتیاز خود را واگذار نمی‌کنند. شهرداری سیرجان هم احتمالا به گل‌گهر واگذار خواهد شد و خاتون بم هم با توجه به حضور در لیگ قهرمانان آسیا، هرگز امتیاز خود را واگذار نخواهد کرد. پس سرخابی‌ها هرچه سریع‌تر باید با تعداد تیم‌های محدودی که باقی می‌مانند وارد مذاکره جدی شوند و قبل از قرعه‌کشی فصل جدید که اوایل مهر ماه خواهد بود، تصمیم نهایی خود جهت حضور در لیگ یک و یا خرید امتیاز تیم لیگ برتری را بگیرند. 

نکته قابل توجه این است که بر اساس اطلاعات موثقی که از طریق منبع آگاه به ما رسیده است؛ نماینده کردستان، بوشهر و البرز به همراه دومین تیم اصفهانی  با نام تام اصفهان، تمایل به فروش امتیاز خود را دارند و با توجه به تکاپوی سرخابی‌ها و چند تیم دیگر برای حضور در لیگ برتر زنان، احتمالا هر باشگاهی که سریع‌تر وارد مذاکره با این تیم‌ها شوند، می‌توانند زودتر به امتیاز لیگ برتر زنان دست پیدا کنند.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    خواندنی ها