کد خبر: 662602
|
۱۴۰۳/۰۳/۱۸ ۱۳:۲۲:۴۳
| |

کنایه دادکان به قلعه نویی/ سرمربی تیم ملی ناراحت می شود؟ خب بشود!/ تیم ملی فقط شده آنالیزور/ با 9 سهمیه تیم برازجان هم به جام جهانی می رود

محمد دادکان می گوید تیم ملی در جام ملت های آسیا در 12 نیمه ای که به زمین رفت فقط در یک نیمه فوتبال بازی کرد!

کنایه دادکان به قلعه نویی/ سرمربی تیم ملی ناراحت می شود؟ خب بشود!/ تیم ملی فقط شده آنالیزور/ با 9 سهمیه تیم برازجان هم به جام جهانی می رود
کد خبر: 662602
|
۱۴۰۳/۰۳/۱۸ ۱۳:۲۲:۴۳

محمد دادکان رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در مورد شرایط تیم ملی، نتایج این تیم در جام ملت ها و وضعیت صعود به جام جهانی بعدی اظهاراتی را مطرح کرد. 

به گزارش دیده بان ایران دادکان در مورد شانس صعود به جام جهانی 2026 گفت: «یم ملی‌مان را همین الان حذفش کنیم، اصلا می‌گوییم این تیم ملی نیست، خیلی راحت. بیاییم یک باشگاهمان را بفرستیم. سپاهان را با همان مربی بفرستیم که نگویند قرمز و آبی است. سپاهان بیاید و برود الان به‌عنوان تیم ملی ایران بازی کند. به‌راحتی می‌رود جام جهانی. با بودن 48 تیم، در آسیا 9 تیم، دیگر تیم برازجان هم باشد، می‌رود. این تیم ملی با مربی درجه پنج هم باشد، می‌رود. فدراسیون هم نباشد، می‌رود. امروز ترکمنستان به دنبال این است که برود جام جهانی، دیگر ایران که هیچی. بنابراین این دیگر افتخار نیست رفتن به جام جهانی. خوشحالی دارد، ولی جزو این نیست که شما بگویی در آسیا 9 تیم می‌رود. ما هفت تا تیم خوب در آسیا نداریم، ولی با سهمیه یکی برود بیرون از آسیا بازی کند، 9 تیم می‌رود جام جهانی. یعنی هیچی. شما بگو هفت تا تیم خوب کیست؟ ژاپن باشد، کره باشد، عربستان باشد، ایران باشد، استرالیا باشد، عراق باشد و عربستان باشد، به هفت تا نمی‌رسند. بنابراین ما به‌راحتی به جام جهانی می‌رویم؛ کسی نیاید گنده‌اش کند.»

دادکان با اشاره به اینکه دیگر کسی صعود به جام جهانی را دستاورد محسوب نکند ادامه داد: «می‌گویم تیم برازجان باشد و شرکت کند، می‌رود؛ جزو هفت تا تیم درمی‌آید. 9 تا تیم می‌خواهد برود. اگر کسی نمی‌گوید، من می‌گویم. همه رسانه را دیده‌ام که تیم ملی ایران فلان است و بهمان. تیم ایران شش تا بازی کرد در جام ملت‌ها. من فوتبال را دوست دارم که این حرف را می‌زنم. شش تا بازی کرد در جام ملت‌ها، 12 هاف تایم. یک هاف تایم فوتبال را بازی کرد. هاف تایم دوم با ژاپن. بقیه دیگر توپ در زمین می‌چرخید، نه تفکر. شما زمان کی‌روش می‌گفتید در تیم یک حاکمیتی وجود دارد، ولی الان نیست. از من نباید الان ناراحت شوند.»

محمد دادکان در واکنش به این نکته که ممکن است قلعه‌نویی از حرف هایش ناراحت شود گفت: «اگر شد، بشود، من باید حرفم را بزنم. امروز تیم ملی را بردیم روی آنالیزور. در همه دنیا آنالیز چهار درصد فوتبال است؛ من این را در تلویزیون 10 سال پیش گفتم. آنالیز در فوتبال چهار درصد است، ‌امروز آنالیز شده 70 درصد فوتبال. آنالیز کردیم، آنالیز کردیم. چی را آنالیز کردی؟ آنالیز در فوتبال چهار درصد، ماکسیمم پنج درصد. عواملی که باعث موفقیت است باشگاه، فدراسیون، بازیکن، بخش پزشکی، بخش روانشناسی، بخش تغذیه؛ تمام این‌ها را بخواهیم تقسیم کنیم و جایگاهشان را مشخص کنیم و آنالیز، به پنج درصد هم نمی‌رسد. شما تا حالا آمدی بگویی بخش پزشکی درصدش چقدر است؟ نه، چون دو تا آدم شریف آن‌جا هستند و خودشان را زیاد مطرح نمی‌کنند. آمدی بگویی بخش تغذیه چقدر تاثیر دارد؟ نه. آوردی بخش را روی آنالیز، رسانه‌ها با تو هستند امروز تا جام جهانی. هیچ کسی تلاش هم نکند، تیم می‌رود جام جهانی. شما بازی بعدی را می‌گویی پیش‌بینی کن. با هنگ‌کنگ سخت‌ترین بازی ما است در هنگ‌کنگ؛ شما ببین. چرا؟ ما آن برنامه را در زمین، به‌غیر از تایم دوم با ژاپن، نداشتیم. آن‌که الان می‌آورند تلویزیون آنالیز کن، من دارم بررسی می‌کنم، یکی را جدید آورده‌اند، آمار دهیم، ‌این‌طوری می‌شویم و اونطوری می‌شویم، این‌ها برای همه این حرف را می‌زنند؛ من هستم که نباید گول بخورم، منِ فدراسیون. تیم ایران خوب بازی نمی‌کند، با داشتن 14 تا لژیونر. دو تا جوان بیاورند و بنشانند روی نیمکت، این‌ها تغییرات اساسی نیست؛ ذهن درست‌کردن برای بقیه است. فوتبال را مردم دوست دارند. با آن بازی نکنیم. این تفریح سالم را نیاییم با آن بازی کنیم، پشتش بخوابیم. شما می‌دانید که رفتن به مرحله بعد در جام جهانی هم راحت شد. وقتی 48 تا تیم است، یک مرحله شما بروی بالا، راحت‌تر شده است.»

دادکان تصریح کرد: «بنابراین شما یک مرحله بروی بالا؛ از الان من به شما بگویم ما می‌رویم بالا، جام جهانی هم می‌رویم. بهترین تیم آسیا گفتم که هفت تا تیم است، 9 تا می‌رود جام جهانی. من از الان نباید خودم را گول بزنم؛‌ رسانه‌ها را ببینم، آدم جمع کنم، پول خرج کنم که آقا راجع به تیم ملی حرف بزنید، مثبت بنویسید، در تلویزیون کارشناسی کنید، هیچ چیز نگویید. آینده را چه دیدی؟ یعنی شم الان می‌خواهی بگویی من اردو بگذارم، تیم ترکمنستان را ببرم؟ اردو بگذارم تیم هنگ‌کنگ را ببرم؟ کار را سخت نکنید. این بار جام جهانی رفتن به‌راحتی است از قاره آسیا.»

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

ویدیو پیشنهادی

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها