کد خبر: 660491
|
۱۴۰۳/۰۲/۲۸ ۱۹:۲۵:۱۴
| |

قهرمانی حاجی‌موسایی و یزدانی در آسیا/ عملکرد نگران‌کننده المپیکی‌ها

نمایندگان اوزان ۵۸- و ۸۷- کیلوگرم تکواندوی ایران با شکست رقبای خود به مدال طلای آسیا دست یافتند.

قهرمانی حاجی‌موسایی و یزدانی در آسیا/ عملکرد نگران‌کننده المپیکی‌ها
کد خبر: 660491
|
۱۴۰۳/۰۲/۲۸ ۱۹:۲۵:۱۴

در ادامه رقابت‌های تکواندوی قهرمانی آسیا ۲۰۲۴ در ویتنام، ابوالفضل زندی نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم ایران در دور نخست مقابل پوتی از مالزی با نتیجه ۲ بر یک به برتری رسید. وی سپس تامیرلان از قزاقستان را در ۲ راند از پیش رو برداشت و راهی نیمه نهایی شد اما در این مرحله برابر مهدی حاجی موسایی دیگر نماینده ایران در این وزن شکست خورد و به مدال برنز رسید.

به گزارش ایسنا، مهدی حاجی موسایی دیگر نماینده ایران در این وزن پس از استراحت در دور نخست، حریف خود از عربستان سعودی را در ۲ راند شکست داد، وی سپس مقابل نماینده فیلیپین ۲ بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. حاجی موسایی در مرحله نیمه نهایی مقابل ابوالفضل زندی دیگر نماینده ایران در این وزن به برتری رسید و راهی فینال شد. حاجی موسایی در فینال مقابل پارک از کره جنوبی ۲ بر یک به برتری رسید و به مدال طلای آسیا رسید.

در وزن ۷۴- کیلوگرم، امیرسینا بختیاری در دور نخست احمد المولد از عربستان را در ۲ راند شکست داد اما در دومین مبارزه مقابل نجم الدین از ازبکستان ۲ بر یک شکست خورد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

محمدحسین یزدانی در وزن ۸۷- کیلوگرم، ابتدا در ۲ راند کابلان از قزاقستان را برد، سپس مقابل کانگ سانگ هیون دارنده مدال طلای جهان ۲۰۲۳ از کره جنوبی در ۲ راند و با نتایح ۵ بر ۳ و ۱۰ بر ۶ به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز برابر نماینده اردن صاحب برتری شد و به فینال رسید.

مهران برخورداری دیگر نماینده ایران در این وزن که در المپیک پاریس نیز به میدان می رود، در دور نخست مقابل لیانگ چن از چین تایپه در ۲ راند و با نتایج ۷ بر صفر و ۷ بر ۴ به برتری رسید. وی سپس رافالوویچ از ازبکستان را ۲ بر یک از پیش رو برداشت و راهی نیمه نهایی شد. برخورداری در این مرحله نیز منگ از چین را ۲ بر صفر شکست داد تا حریف یزدانی در دیدار فینال شود.

در دیدار فینال یزدانی برابر برخورداری به برتری رسید و صاحب مدال طلای آسیا شد. پس از حذف ناهید کیانی و مبینا نعمت زاده، مهران برخورداری دیگر نماینده المپیکی ایران در این رقابت ها بود که هر چند به مدال نقره رسید اما در فینال برابر یزدانی تن به شکست داد.

در بخش زنان نیز ملیکا میرحسینی در وزن ۷۳- کیلوگرم با شکست رقبای خود از ویتنام و ازبکستان راهی فینال شد اما در فینال به حریف کره‌ای باخت و به مدال نقره آسیا رسید.

پیش از این مبینا نعمت زاده نماینده وزن ۴۹- کیلوگرم ایران و یکی از ۲ تکواندوکار تیم بانوان ایران در المپیک پاریس، در دور نخست مقابل مانگین از فیلیپین در ۲ راند به برتری رسید اما در دومین مبارزه و در مرحله یک چهارم نهایی برابر ترانگ از ویتنام با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

الهام حقیقی در وزن ۶۲- کیلوگرم نیز ابتدا حریف خود از اندونزی را از پیش رو برداشت اما در یک چهارم نهایی مقابل سادیکووا از ازبکستان ۲ بر صفر و با نتایج ۱۲ بر صفر و ۱۵ بر ۲ شکست خورد و حذف شد.

دیروز پنج‌شنبه نیز ناهید کیانی چهره شاخص تکواندوی ایران و نماینده ایران در المپیک پاریس در همان دور نخست حذف شد.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

ویدیو پیشنهادی

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها