کد خبر: 660459
|
۱۴۰۳/۰۲/۲۸ ۱۱:۵۵:۵۵
| |

پیغام بروکس به یزدانی: من به پاریس می‌آیم!

آرون بروکس در مصاحبه جدیدش تایید کرد که ماده ممنوعه در آزمایش دوپینگ او وجود نداشته و مشکلی برای حضور در المپیک پاریس ندارد.

پیغام بروکس به یزدانی: من به پاریس می‌آیم!
کد خبر: 660459
|
۱۴۰۳/۰۲/۲۸ ۱۱:۵۵:۵۵

آرون بروکس هفته گذشته اعلام کرد تا پایان این هفته مطمئن می‌شود که آیا می‌تواند در المپیک پاریس شرکت کند یا خیر. در نهایت همینطور شد. به گفته جان، پدر بروکس، داروی ممنوعه در آزمایش او وجود نداشته و این ورزشکار به پاریس می‌رود.

به گزارش ورزش سه، بروکس طی دو مسابقه در رقابت‌های انتخابی المپیک در وزن 86 کیلوگرم موفق شده بود دیوید تیلور افسانه‌ای را شکست بدهد و جواز حضور در المپیک را کسب کرد.

اما هفته‌ها بعد، مشخص شد که یک مشکل در آزمایش این ورزشکار، صلاحیت بروکس را دستخوش تغییر خواهد کرد. این مشکل به مسابقات جهانی زیر 23 ساله‌ها مربوط می‌شد.

گزارش شده بود که آرون بروکس در مسابقات جهانی زیر 23 سال گذشته که در آن طلا گرفته بود، تست دوپینگش مثبت شده است. اگر تست دوپینگ این ورزشگاه قطعی مثبت می‌شد، سهمیه المپیک از او سلب می‌شد و دیوید تیلور ‌فرصت پیدا می‌کرد تا به پاریس اعزام شود.

از بروکس سوال شد که چرا اشتباهی اعلام شده بود او ماده ممنوعه مصرف کرده و او در مصاحبه اخیرش در این مورد توضیح داد: "دوپینگم منفی بود و متعجبم که چرا این اندازه طول کشید. من فکر می‌کردم برطرف شدن این سوءتفاهم خیلی زود اتفاق می‌افتد. مردم شوکه شده بودند و فکر می‌کردند من استروئید مصرف می‌کنم‌. من هیچ دلخوری‌ای از مردم ندارم، آن‌ها فقط سعی می‌کنند همه چیز را بدانند."

بروکس گفت که در ابتدا با دیدن این گزارش‌ها خندیده چون نتیجه آزمایش مثبت او این بود که حتی آدرال هم مصرف نکرده و فقط ویوانس در آزمایش او دیده شده بود: "ویوانس برای این تجویز شده بود چون در مدرسه با مشکل مواجه می‌شدم‌. هر وقت از من آزمایشی می‌گرفتند، حتی اسم داروهایی که مصرف می‌کنم را روی آن نمی‌نوشتم.

اینطور نیست که چیزی را پنهان کرده باشم. نسخه‌ای ارائه نکردم و این دقیقا چیزی بود که پزشکان به آن نیاز داشتند. بنابراین، چون نسخه را ارائه نکردم، این احتمال را دادند که شاید آن را از مکانی غیرقانونی خریداری کرده‌ام.

آن را به وکلا و سپس به هر کسی که بود یعنی وادا، آژانس جهانی ضد دوپینگ و آژانس ضد دوپینگ ایالات متحده آمریکا توضیح دادم. من به آن‌ها گفتم با پزشکانی که این دارو را تجویز کرده‌اند صحبت کنید تا مطمئن شوید. سپس همه چیز برطرف شد."

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

ویدیو پیشنهادی

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها