کد خبر: 659953
|
۱۴۰۳/۰۲/۲۲ ۲۳:۰۰:۱۶
| |

«اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد:

جزئیات جدید از پرونده فساد بزرگ در فوتبال ایران/ آیا فدراسیون از فساد اطلاع داشت و سکوت کرده بود؟/ منتظر زلزله در فوتبال باشید!

در حالی که نهادهای قضایی و امنیتی موفق به کشف یک فساد گسترده در فوتبال شدند و در همین زمینه افرادی به دادگاه احضار شده‌اند، فدراسیون و ارکان قضایی آن اقدام خاصی انجام ندادند.

جزئیات جدید از پرونده فساد بزرگ در فوتبال ایران/ آیا فدراسیون از فساد اطلاع داشت و سکوت کرده بود؟/ منتظر زلزله در فوتبال باشید!
کد خبر: 659953
|
۱۴۰۳/۰۲/۲۲ ۲۳:۰۰:۱۶

از صبح شنبه خبر افشای یک فساد گسترده در فوتبال ایران در حال دست به دست شدن است. 

به گزارش اعتمادآنلاین، در این پرونده پای چند مدیر ارشد فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ، چند مدیر بزرگ ورزشی، چند فعال رسانه‌ای و تعدادی واسطه درگیر است.

خبرنگار اعتمادآنلاین به جزئیاتی از این پرونده دست پیدا کرده که به خاطر برخی ملاحظات امکان انتشار آنها وجود ندارد.

با این حال می‌توان اشاره کرد که تعدادی از مدیران ارشد فدراسیون فوتبال در بازداشت به سر می‌برند و تعدادی دیگر از مدیران نیز احضار شده‌اند. گویا در این پرونده پای ارقام «چند ده میلیاردی» و تعداد زیادی «سکه» وسط است که به عنوان رشوه با سندسازی پرداخت شده است. 

نکته بسیار عجیب ماجرا واکنش فدراسیون فوتبال است. بعد از انتشار گسترده اخبار و شایعات پیرامون این موضوع فدراسیون فوتبال طی بیانیه‌ای اعلام کرد «پرونده این تخلف در دست بررسی است و افرادی به دادگاه معرفی شده‌اند»!

این در حالی است که انتظار می‌رفت پیش از اینکه نهادهای امنیتی و قضایی یک شهرستان موفق به کشف جرم شوند، کمیته‌های اخلاق و انضباطی فدراسیون فوتبال وارد عمل شده باشند، اتفاقی که رخ نداده است و فدراسیون فوتبال باید پاسخ بدهد که چرا؟

برخی منابع خبری حتی مدعی شدند فدراسیون دست‌کم همزمان با نهادهای قضایی و امنیتی از وقوع چنین جرم بزرگی مطلع شده بوده اما اقدام خاصی انجام نداده است.

طبق پیگیری های خبرنگار اعتمادآنلاین، این پرونده احتمالاً یکی از بزرگ‌ترین پرونده‌های فساد در ورزش ایران است و در روزهای آینده می‌تواند فوتبال کشور را زیر و رو کند.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها