کد خبر: 658470
|
۱۴۰۳/۰۲/۰۸ ۱۰:۴۶:۰۸
| |

حسن روشن: حسینی فقط به ابراز احساسات آن هوادار خانم جواب داد و قصد بدی نداشت/ خیلی از مذهبی‌ها هم معین گوش می‌کنند/ سهامداران جدید اگر آدم باشند این دو نکته را لحاظ می‌کنند

حسن روشن می گوید سهامداران جدید استقلال باید به دو مساله دقت کنند: پیشکسوتان و آکادمی.

حسن روشن: حسینی فقط به ابراز احساسات آن هوادار خانم جواب داد و قصد بدی نداشت/ خیلی از مذهبی‌ها هم معین گوش می‌کنند/ سهامداران جدید اگر آدم باشند این دو نکته را لحاظ می‌کنند
کد خبر: 658470
|
۱۴۰۳/۰۲/۰۸ ۱۰:۴۶:۰۸

روزبه دلاور| در یکی از مهم‌ترین بازی‌های این فصل لیگ برتر دو تیم استقلال و تراکتور به مصاف یکدیگر می‌روند.

به گزارش روزنامه اعتماد، تراکتور با مربی جدید به فکر روزهای خوب در آینده است و استقلال با مالکان جدید می‌خواهد صدرنشینی را حفظ کند. نکو و شاگردانش با از پیش رو برداشتن تیم قرمزپوش تبریزی می‌توانند گام بلندی به سوی قهرمانی بردارند. به بهانه واگذاری استقلال به پتروشیمی و این بازی حساس با حسن روشن یکی از پیشکسوتان پرافتخار استقلال تماس گرفتیم که صحبت‌های‌مان به دیگر مسائل پیرامون این باشگاه و حواشی چند وقت گذشته کشیده شد که خواندن آن خالی از لطف نیست!

 

می شود گفت استقلال با پیروزی برابر تراکتور قهرمان لیگ می‌شود؟

نه! در اینکه یکی از دو تا تیم پرسپولیس و استقلال قهرمان می‌شوند که بحثی نیست. اما الان تراکتور تیم خیلی خطرناکی برای استقلال است. خدا رحمت کند. فوت همسر آقای زنوزی و رایگان کردن تماشای بازی هم می‌تواند برای تراکتور باعث ایجاد انگیزه مضاعف شود. اینها همه کار می‌کنند تا بگویند ما برای تیم همه کار کردیم حالا اگر نتیجه نگیرند، مقصر نیستند. این بازی برای استقلال خیلی خطرناک است حالا چه تدبیری برای بازی دارند به خودشان مربوط است، اما اگر بازی را ببرند شانس‌شان برای قهرمانی بیشتر می‌شود و اگر نبرند از کورس قهرمانی عقب خواهند بود. تراکتوری‌ها انگیزه خیلی بالایی دارند.

استقلال مقابل شمس آذر از همان ابتدا هجومی بازی کرد. فکر می‌کنید مقابل تراکتور هم باید هجومی بازی کند؟

با اینکه دارد لیگ تمام می‌شود، اما استقلال هنوز ثبات ندارد. یک بازی دفاعی کار می‌کند و یک بازی هجومی و یک بازی معمولی. واقعا نمی‌شود روی این تیم حساب کرد. خوشبختانه ستاره ندارند که روی آن حساب کنند و بچه‌ها خیلی دونده هستند. من دلواپس این قضیه هستم که چند تا بازیکن پای خودشان را می‌گیرند و به نظر می‌رسد به لحاظ بدنی هم نیاز به کار اضافه دارند تا پای‌شان نگیرد. اواخر لیگ شده و به نظر می‌رسد به لحاظ بدنی مشکل دارند.

غیبت حسینی می‌تواند به ضرر استقلال تمام شود؟

به هرحال دروازه‌بان ذخیره باید یک جاهایی مثل این مواقع به درد بخورد. حالا این بازی اجبار است. من دروازه‌بان دوم تیم را نمی‌شناسم، اما باید او را از نظر روحی بسازند. یعنی نباید فقط تمرین فیزیکی داشته باشد. غلامپور کارش سخت است، چون هم باید او را تمرین بدهد و هم روحیه‌اش را بالا ببرد بقیه و‌ جواد نکونام هم باید روی ‌مسائل روحی این دروازه‌بان کار کنند. انگلیسی‌ها یک‌ مثالی دارند که به بازیکن می‌گویند خودت باش و سعی نکن بخواهی خودت را بهتر نشان بدهی. همان که به عنوان رزرو استقلال از این دروازه‌بان انتظار داشتند و او را جذب کردند، باشد. ‌یکی که می‌خواهد تست بدهد یک کار فراتر از خودش انجام می‌دهد تا به چشم بیاید، اما این بازیکنان مورد توجه بودند که قرارداد امضا کردند.

درباره دلیل محرومیت حسینی هم صحبتی دارید؟

حسینی مثل پدر یا برادر بزرگ‌تر آن دختر بوده. اصلا پرداختن به این مسائل در AFC و فیفا و کل جهان خوب نیست. ما خودمان بازی کردیم و نمی‌گوییم یکی که ما را بغل کرد، بیاییم ماچش هم کنیم! نه! حسینی به ابراز احساس آن هوادار جواب داد و قصدی نداشته. خیلی از کارشناسان مذهبی گفتند اگر قصد یا عمدی نبوده ایرادی ندارد. خودم سید هستم و بابابزرگ من هم آیت‌الله بوده. حالا که سیدحسین حسینی محروم شده اما کسی این کار را نپسندیده. اگر خدای نکرده استقلال نتیجه نگیرد آن وقت افکار تماشاگران به خاطر این اتفاقات به هم می‌ریزد.

شما هم در یک برنامه تلویزیونی از خواننده مورد علاقه تان گفتید که خیلی سر و صدا به پا کرد‌.

معین هم مذهبی خوانده و همه جوری خوانده اما روی صحنه مثلا لخت نشده که بهانه‌ای دست دیگران بدهد. خیلی از آدم‌های مقید به مسائل مذهبی از جمله دوستان خودم در ضبط ماشین‌های‌شان همه این مدل خواننده‌ها را دارند و گناهی هم ندارد. من هم قرآن را دوست دارم و دعا خواندن را دوست دارم. درباره این مساله هم که گفتند می‌توانند دوباره به تبصره بروند.

درباره واگذاری باشگاه استقلال چه صحبتی دارید؟

فکر می‌کنم پرسپولیس را بانک شهر خریداری کرده اما استقلال را نمی‌دانم! ولی اگر مدیریتش به مسائل آگاه باشد که به نفع استقلال است. منظور من این است اینها باید یک هیات مدیره برای خودشان انتخاب کنند و روی عملکرد مدیر و هیات مدیره و حتی مربی نظارت داشته باشند یا در اعضای هیات مدیره نقش داشته باشند تا بعدها که تیم‌ نتیجه نگرفت، نگویند اینها را ما انتخاب نکردیم! یک هیات مدیره و مدیر درست و حسابی بگذارند و جز اینها یک کمیته فنی قوی انتخاب کنند و قرارداد ببندند تا تیم را جمع و جور کنند اگر غیر از این باشد، می‌گویند فقط پالانش عوض شده است!

سهم پیشکسوتان هم ‌۵ درصد است؛ به شما ابلاغ شده؟

خیر، هنوز به ما که چیزی ابلاغ نکرده‌اند.

با این تغییر و تحولات و حضور افراد سیاسی فکر می‌کنید پیشکسوتان از باشگاه مورد علاقه خود دور خواهند شد؟

دور که هستند، اما اگر آدم باشند باید دو تا تفکر داشته باشند، چون تمام باشگاه‌ها روی این دو محور می‌چرخد: یکی احترام و رسیدگی به پیشکسوت و دیگر توجه به آکادمی. یعنی بچه‌های مردم‌ که ‌الان پول ‌ندارند، بیایند در این تیم‌ها. باید سرمایه‌گذاری کنند؛ تبلیغات هم برای‌شان می‌شود و رضایت مردم ‌هم‌ هست. اگر به این دو مساله اهمیت ‌بدهند یعنی انتخاب خوبی است.

 

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
 • کوروش ارسالی در
  شنبه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۳

  خاک بر سرت روشن. این چه حرف و استدلال مزخرفیه که میزنی مفلوک

 • ناشناس ارسالی در
  یکشنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

  معین گوش دادن تا بغل کردن زن نامحرم خیلی فرق داره آقای محترم

 • ناشناس ارسالی در
  یکشنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

  شما که سنی ازتون گذشته چرا توجه نمیکنی بغل کردن دوتا نامحرم اون هم در ملا عام که همچین گناهی عادی سازی میکنن چیز کمی نیست که شما اینطوری طرفداری غیر معقول میکنی

 • ناشناس ارسالی در
  یکشنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

  بدعت و اصرار بر گناه از خود گناه بدتر است. اگر کسی سهوی را انجام داده و نادم باشد فرق می کند با کسی که ب آن پافشاری می کند؟؟!!!

 • دوست دار وطن ارسالی در
  یکشنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

  خدای من من وارد این سایت شدم که بنویسم این چه استدلال مزخرفیه آقای روشن کرده دیدم یکی قبل از من همین پست رو گذاشته اگه اینجوری باشه که هر کسی که کار خلافی انجام میده میگه برای پاسخ به احساسات خودم و دیگران انجام دادم چرا کار خلاف یکی رو ماله کشی می کنید اگه حرف نزنید بهتر

 • ناشناس ارسالی در
  یکشنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

  خیلی از مذهبی ها استاد گرامی آقای حسن روشن بزرگ باشرف‌‌‌ بامعرفت استقلال هایده مهستی گلپا حمیرا و‌مهستی و هایده هوش مصنوعی هنگامه و منصور بهنام بانی بسیاری از خوانندگان اونوری این وری اندی و راگوش میکنند ولی موافق این نیستند

  که معین فقط تورش خیکشو بیاره ایران اگر قرار بر آمدن باشه
  همه هنرمندان خوانندگان بازیگران کارگردانان ما زن و مرد باید

  بیاند بی انکه یقه شان گرفته شود

 • موحد ارسالی در
  یکشنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

  استقلال بزرگ 2 ستاره آسیایی انشاالله هم تراکتور هم کمیته انضباطی را باهم درو میکند

 • ناشناس ارسالی در
  یکشنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

  بسیار کار خوبی کردن محرومش کردن دستشون هم درد نکنه،مگه قراره هرچی هوادار خواست بپره وسط زمین وبازیکنا انجامش بده وبه قوانین کشور دهن کجی کنن...

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  خواندنی ها