کد خبر: 658306
|
۱۴۰۳/۰۲/۰۶ ۱۲:۲۵:۳۹
| |

پیشکسوت پرسپولیس در گفت‌وگو با «اعتماد»:

درخشان: با این وضعیت، واگذاری پرسپولیس نگران‌کننده است/ پرسپولیس هم خوب بازی می کند هم خوب نتیجه می گیرد، ما این را دوست داریم!

سرمربی پیشین سرخ ها می گوید واگذاری استقلال به پتروشیمی مشکل این تیم را حل می کند اما واگذاری پرسپولیس به 6 بانک ممکن است دردسرساز شود.

درخشان: با این وضعیت، واگذاری پرسپولیس نگران‌کننده است/ پرسپولیس هم خوب بازی می کند هم خوب نتیجه می گیرد، ما این را دوست داریم!
کد خبر: 658306
|
۱۴۰۳/۰۲/۰۶ ۱۲:۲۵:۳۹

روزبه  ‌دلاور| سرانجام‌ واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال ‌به نتیجه نهایی رسید و از این به بعد سرخابی‌های پایتخت با مالکیت جداگانه اداره خواهند شد.

به گزارش روزنامه اعتماد، به بهانه واگذاری پرسپولیس به بخش خصوصی و بازی پیش روی سرخ ها با آلومینیوم با حمید درخشان یکی از پیشکسوتان این تیم گپ و گفتی ترتیب دادیم که ماحصل آن را در ادامه می‌خوانید.

نظر شما در‌خصوص واگذاری پرسپولیس به بخش خصوصی چیست؟

ان‌شاءالله که به سلامتی و با موفقیت باشد. حالا باید دید آن طرف تایید می‌شود یا خیر، چون چند تا شرکت خیلی زیاد است و باید به یک نفر واگذار می‌کردند حالا آنجا هم یک داستانی می‌شود! امیدواریم همه چیز به درستی پیش برود.

منظورتان AFC است؟

بله بله!

اما این بانک‌ها زیر‌مجموعه یک بانک هستند.

در هر صورت وابسته به دولت هستند.

از این نظر وضعیت استقلال مشخص است؟

آنها هم همین‌طور. مگر اینکه پتروشیمی خصوصی باشد تا بتوانند موضوع را حل کنند اما اگر یک گوشه‌اش به دولت بخورد بازهم به مشکل می‌خورند.

می‌شود گفت دولت از این جیب به آن جیب کرده؟

آفرین! در واقع از این موضوع این‌طوری استنباط می‌شود!

اگر این‌طوری است نمی‌شد همان زیر‌نظر وزارت ورزش به نحوی دیگر اداره می‌شدند؟‌

نمی‌شد؛ بحث این است که زیر پوشش دولت خارج شوند. وزارت ورزش دولتی است، بانک مرکزی دولتی است. خصوصی‌سازی یعنی برای یک مجموعه یک شخص حقیقی مشخص شود نه اینکه به ارگان دیگر وابسته شود. امیدوارم این موضوع به شکلی حل شود تا مشکلی برای پرسپولیس به وجود نیاید. ممکن است برای استقلال مشکلی پیش نیاید اما پرسپولیس وقتی زیرمجموعه 6 بانک قرار گرفته می‌تواند برای AFC و فیفا جای حرف و حدیث داشته باشد!

عده‌ای از هواداران پرسپولیس نگران آینده هستند.

باید به شکل درست و حسابی واگذاری انجام شود. دارند تلاش می‌کنند اما تلاش‌شان باید روی اصول باشد و آن طرف ماجرا را مجاب کنند که وابسته به دولت نیست.

به لحاظ مالی اوضاع این دو تیم بهتر می‌شود؟

الان‌ مشکل، مشکل مالی نیست. بحث این است که دو تیم نباید وابسته به دولت باشند.

بحث بعدی درباره ردیف بودجه و تامین هزینه‌های تیم است. الان سرخابی‌ها پولدار به حساب می‌آیند؟

نه این‌جوری هم نیست. آنجا دیوان محاسبات دارد و نمی‌توانند همین‌طوری پول بریزند بیرون. قبلا پول از یک منبع می‌آمد و از یک منبع دیگر می‌رفت اما الان دیوان محاسبات خیلی ریز روی بانک‌ها نظارت دارد و امکان هیچ دخل و تصرفی نیست. برای هر دو تیم شرایط این است.

استقلال هم همین‌طور؟

بله؛ وقتی دیوان محاسبات در آنجا هست هم چنین پول‌هایی وجود ندارد.

سوژه بعدی درباره بازی پرسپولیس مقابل آلومینیوم است. این بازی را چطور ارزیابی می‌کنید؟

پرسپولیس شرایط خیلی خوبی دارد و باید این روند را ادامه بدهد. گام به گام جلو می‌روند و هر گام محکم‌تر باشد مطمئنا هم در لیگ و هم حذفی می‌توانند به قهرمانی برسند.

فکر می‌کنید پرسپولیس باید در جام حذفی هم با تمام قوا کارش را دنبال کند؟

بله، این مساله‌ای است که ما برای خودمان درست کردیم و می‌گوییم این جام نه آن جام بله! من‌سیتی یا بقیه تیم‌هایی اروپایی را ببینید در یک فصل چند جام می‌گیرند. باید تمام توان‌شان را بگذارند تا درنهایت هر دو جام قهرمان شوند.

درباره تمدید قرارداد با اوسمار چه نظری دارید؟

به نظر من تصمیم‌گیری برای هیات مدیره و مدیر محترم است اما آن چیزی که خیلی مهم است اینکه نباید عجله کنند و صبوری به خرج بدهند تا با حوصله این کار را انجام دهند.

پرسپولیس می‌تواند در لیگ یک امتیاز اختلاف را جبران کند؟

در فوتبال هر چیزی ممکن است رخ بدهد. مطمئنا استقلال هم از دست می‌دهد و این رقابت بسیار نزدیک است‌. هر تیمی تمرکزش را از دست دهد جا می‌ماند و قهرمانی را از دست می‌دهد.

روش بازی استقلال را می‌پسندید؟

سلیقه است و هر سرمربی دوست دارد به روش خودش بازی کند. دلیل نمی‌شود که ما از آنها ایراد بگیریم مهم این است که نتیجه می‌گیرند.

به عنوان یک پرسپولیسی اگر این تیم‌تان خوب بازی نکند اما نتیجه بگیرید راضی‌کننده است؟

نه؛ ما تیم‌مان هم ‌خوب بازی می‌کند و هم نتیجه می‌گیرد و ما این را دوست داریم نه‌تنها ما دوست داریم بلکه هواداران‌مان هم دوست دارند.

پیش‌بینی شما از قهرمان این فصل چیست؟

فکر می‌کنم‌ پرسپولیس قهرمان می‌شود.

پرسپولیس در اواخر فصل قبل شبیه به وضعیت امسالش بود که تمام ‌تیم‌ها را بردند و قهرمان شدند. این پرسپولیس هم ‌می‌تواند مثل فصل پیش این مسیر سخت را به سلامت طی کند؟

ان‌شاءالله که ادامه‌دار باشد. وقتی در هر بازی ۲، ۳ تا گل می‌زنند یعنی یک روند رو به جلو ‌است. اگر می‌خواهند قهرمان شوند باید از هر خوان بگذرند.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها