کد خبر: 657692
|
۱۴۰۳/۰۱/۳۱ ۱۳:۲۵:۴۲
| |

چرا این گلر جنجالی با وجود ۲ اخطاره بودن، اخراج نشد؟

دروازه‌بان تیم فوتبال استون‌ویلا به خاطر قانونی نه‌چندان شناخته شده؛ با وجود دریافت دو کارت زرد از زمین بازی اخراج نشد.

چرا این گلر جنجالی با وجود ۲ اخطاره بودن، اخراج نشد؟
کد خبر: 657692
|
۱۴۰۳/۰۱/۳۱ ۱۳:۲۵:۴۲

تیم‌های فوتبال لیل و استون‌ویلا شب گذشته (پنجشنبه) در دور برگشت از مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ کنفرانس اروپا به مصاف هم رفتند که این بازی پس از جدالی 120 دقیقه‌ای با برتری 2 بر یک لیل همراه شد اما با توجه به تساوی 3-3 دو تیم در مجموع دو دیدار رفت و برگشت، بازی به ضربات پنالتی رفت و در آنجا این استون‌ویلا بود که با برتری 4 بر 3 جواز حضور در مرحله بعد را به دست آورد.

به گزارش تسنیم، در این بازی اما اتفاقی افتاد که برای برخی از هواداران این پرسش به وجود آمد که چرا امیلیانو مارتینس دروازه‌بان آرژانتینی استون‌ویلا با وجود دریافت دو کارت زرد، یکی در دقیقه 39 به خاطر وقت‌تلف کردن و دیگری به خاطر تحریک هواداران لیل در جریان ضربات پنالتی از زمین بازی اخراج نشد؟

قانون کمتر شناخته شده‌ای وجود دارد که پاسخ این پرسش را می‌دهد. قانون مورد نظر می‌‌‌گوید که کارت‌های زرد یک بازی با شروع ضربات پنالتی صفر می‌شوند و این بدین معناست که مارتینس با وجود دریافت کارت زرد دوم، می‌توانست در ادامه ضربات پنالتی در درون دروازه استون‌ویلا بماند.

استون‌ویلا که از سال 1982 اولین حضور خود در مرحله نیمه‌نهایی یک رقابت اروپایی را تجربه می‌کند، باید با المپیاکوس یونان مصاف کند که فنرباغچه را از دور رقابت‌ها حذف کرد.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها