کد خبر: 657417
|
۱۴۰۳/۰۱/۲۸ ۱۲:۲۲:۳۸
| |

نتایج 5 وزن دوم کشتی فرنگی قهرمانی آسیا؛ چهار ایرانی فینالیست شدند

۴ فرنگی‌کار ایران در ۵ وزن دوم رقابت‌های قهرمانی آسیا با شکست رقیبان خود راهی فینال شدند اما امیررضا ده‌بزرگی با شکست برابر قهرمان جهان از رسیدن به فینال بازماند.

نتایج 5 وزن دوم کشتی فرنگی قهرمانی آسیا؛ چهار ایرانی فینالیست شدند
کد خبر: 657417
|
۱۴۰۳/۰۱/۲۸ ۱۲:۲۲:۳۸

در ادامه رقابت‌های ۵ وزن دوم و پایانی کشتی فرنگی قهرمانی آسیا ۲۰۲۴ در بیشکک قرقیزستان، سعدی اسماعیلی در ۶۷، محمدرضا رستمی در ۷۲، رسول گرمسیری در ۸۲ و محمدهادی ساروی در وزن ۹۷ کیلوگرم راهی دیدار فینال شدند اما امیررضا ده‌بزرگی در وزن ۶۰ کیلوگرم از رسیدن به فینال بازماند.

به گزارش ایسنا، در وزن ۶۰ کیلوگرم امیررضا ده بزرگی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر جوی هوانگ از چین تایپه را از پیش‌رو برداشت. وی در دور سوم اسلام جان عزیزاف از تاجیکستان را با نتیجه ۸ بر ۵ از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت اما در این مرحله مقابل ژولامان شارشنبکوف دارنده ۲ مدال طلای جهان در ۳ دقیقه و ۲۳ ثانیه با نتیجه ۹ بر صفر شکست خورد و به دیدار رده‌بندی رفت.

در وزن ۶۷ کیلوگرم سعید اسماعیلی دارنده مدال‌های طلای نوجوانان و جوانان جهان در دور نخست با نتیجه یازده بر صفر لی لی از چین را مغلوب کرد. او در دور بعد مقابل فیروز میرزارجب‌اف از تاجیکستان به روی تشک رفت و پس از پایان زمان مبارزه با امتیاز عالی هشت بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه‌نهایی شد. اسماعیلی در نیمه نهایی نیز با امتیاز عالی ۱۰ بر صفر مقابل روشن آتدایف از ترکمنستان به برتری رسید و راهی فینال شد.

در وزن ۷۲ کیلوگرم محمدرضا رستمی پس از استراحت در دور نخست مقابل لنگ از چین با نتیجه پنج بر سه به برتری رسید و راهی نیمه‌نهایی شد. وی در نیمه نهایی نیز برابر عادیلخان ساتایف از قزاقستان با امتیاز عالی ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی فینال شد.

دروزن ۸۲ کیلوگرم رسول گرمسیری پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر سیجین یانگ از کره جنوبی را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی رفت. گرمسیری در نیمه نهایی مقابل بکزات اورونکو از قرقیزستان در یک کشتی سخت و دشوار با نمایشی زیبا به برتری ۷ بر ۷ رسید و راهی فینال شد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم، محمدهادی ساروی، دارنده مدال‌های طلای جهان و برنز المپیک، در دور نخست استراحت کرد، سپس مقابل بالتومانخ از مغولستان در یک دقیقه و ۴۸ ثانیه با امتیاز عالی ۹ بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه‌نهایی شد. ساروی در نیمه نهایی نیز برابر جئونگیل وون از کره‌جنوبی با امتیاز عالی ۸ بر صفر به برتری رسید تا چهارمین فینالیست ایران در ۵ وزن دوم این رقابت‌ها باشد.

تیم ملی کشتی فرنگی ایران در ۵ وزن نخست این رقابت‌ها، توسط ناصر علیزاده در وزن ۸۷ کیلوگرم و امین میرزازاده در وزن ۱۳۰ کیلوگرم صاحب ۲ مدال طلای آسیا شد، پویا دادمرز نماینده وزن ۵۵ کیلوگرم ایران به مدال نقره رسید و ایمان محمدی در وزن ۶۳ کیلوگرم نیز صاحب مدال برنز شد. امیر عبدی در وزن ۷۷ کیلوگرم نیز از رسیدن به مدال بازماند.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها