کد خبر: 656924
|
۱۴۰۳/۰۱/۲۵ ۰۳:۱۵:۱۱
| |

ادعای باورنکردنی نکونام: داوران دربی پرسپولیسی بودند!

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: در نیمه اول می‌توانستیم با اختلاف ۲ گل کار را تمام کنیم ولی دقت نکردیم.

ادعای باورنکردنی نکونام: داوران دربی پرسپولیسی بودند!
کد خبر: 656924
|
۱۴۰۳/۰۱/۲۵ ۰۳:۱۵:۱۱

جواد نکونام پس از برتری یک بر صفر استقلال مقابل آلومینیوم اراک در هفته بیست‌وسوم لیگ برتر، گفت: بازی دو نیمه متفاوت داشت. در نیمه اول  می‌توانستیم با اختلاف ۲ گل کار را تمام کنیم ولی دقت نکردیم. در شروع نیمه دوم، باد عجیبی در ورزشگاه شروع به وزیدن و کار را برای پاس دادن سخت کرد. باد عجیبی بود که متأسفانه به ضررمان بود و بازی را سخت‌تر پیش برد. بازیکنان ما زحمت کشیدند و از آنها تشکر می‌کنم که تمرکزشان را روی بازی گذاشتند. خدا را شکر که سه امتیاز را بدست آوردیم.

به گزارش تسنیم، وی افزود: مهم‌ترین نکته بازی داوری بود که همه سوت‌های او (رضا عادل) را دیدند. کسی دفاع الکی از داور نکند. من فوتبال را می‌فهمم که داور سوت چطور می‌زند. در دقیقه دو به بازیکنم و همینطور به من الکی کارت داد تا بازی بعدی محروم شوم. می‌دانم چرا برای بازی بعدی کارت زرد گرفتم. یکسری اتفاقات عجیب و غریبی افتاد و داور با همه دعوا داشت. این مشکل به خاطر باشگاه ما است، تیم‌های دیگر را ببینید که چند امتیاز از داوری گرفته‌اند. خدا را شکر که کادو نگرفتیم ولی هفته قبل گل سالم ما را قبول نکردند. در دیدار امروز از هجده قدم بیرون نمی‌آمدیم چون می‌ترسیدیم به کسی بخوریم. مقصر نه داور است و نه کسی دیگر، مقصر چیزهایی هستند که می‌گذاریم برای بعد صحبت کنیم.

سرمربی استقلال یادآور شد: داوری هفته قبل و امروز را دیدید. سال گذشته در استقلال نبودم و دربی را می‌دیدم که دو داور آن پرسپولیسی بودند. درباره سال گذشته صحبت می‌کنم. تیم‌ها در ایران با چند امتیاز اختلاف قهرمان می‌شوند؟ ۱۰ امتیاز یا ۱۵ امتیاز؟ اختلاف گل‌ها چند گل است؟ کدام تیم با اختلاف ۴، ۵ گل می‌برد؟ من از دل فوتبال هستم و فوتبال برای من و امثال من است ولی ظاهرا یکسری چیزها برای ما نیست.

نکونام در واکنش به این سوال که آیا بهتر نبود اختلاف‌های او با مدیریت باشگاه رسانه‌ای نمی‌شد، گفت: اگر درباره بازی سؤالی دارید، بپرسید!

وی در مورد اینکه استقلال در سال‌هایی که در کورس قهرمانی بوده است، برخی مواقع سر بزنگاه قهرمانی را از دست داده است، گفت: هیچ فشاری نیست، به خاطر اینکه فوتبالیست حرفه‌ای هر روز باید خوب باشد و برای بردن بجنگد. اگر بازیکنی نتواند هر روز نتواند خودش را تحت فشار بگذارد تا بهترین عملکرد را داشته باشد، به مشکل می‌خورد. کدام بازیکن در رئال مادرید، منچسترسیتی، منچستریونایتد و ... تمرین بدی داشته باشد؟ بازیکن باید هر روز بهترین تمرین را داشته باشد.

نکونام اظهار کرد: اینکه قبلاً چه اتفاقی افتاده را آنالیز نکرده‌ام ولی اول فصل فریاد می‌زدیم که استقلال نیاز به بازیکن دارد، برای این بود که این تیم باید بازیکن ملی‌پوش داشته باشد. در سال ۹۱ که در استقلال بازی می‌کردم، مربی ما ۷ بازیکن فیکس تیم ملی داشت، آیا الان نباید داشته باشد؟ گفتم تیمی سه میلیون دلار هزینه کرده است و می‌بینید چه بازیکنانی گرفته شده و چه قیمت‌هایی دارند. دَم‌شان گرم و واقعا به آن مدیریت تبریک و خسته نباشید گفت. ضرر کردیم ولی تا اینجای کار آمده‌ایم. آرش رضاوند با پای مصدوم بازی کرد.

وی در ادامه انتقاداتش از مدیریت باشگاه استقلال گفت: نسبت به دور رفت چیزی به سودمان نیست. بیرونی‌ها دشمن ما هستند که البته منظورم فوتبالی است و همه دوست‌مان هستند. در دور رفت برای یک بازی گفتیم روز آن را تغییر کند ولی گفتند نمی‌شود و باید جام حذفی برگزار شود. الان چه اتفاقی افتاده که می‌توانیم لیگ را هر ۶،۷ روز برگزار کنیم؟ ما سه روز یکبار بازی کرده‌ایم. در دربی رفت، تیمم را به اصفهان، اهواز و سپس تهران فرستادند. برای دربی برگشت، تیمم را به رفسنجان فرستادند و برگشت به اهواز و سپس در تهران بازی کرد.

وی اضافه کرد: چرا کسی در باشگاه ما اعتراض نمی‌کند؟ چون نمی‌خواهند و باز هم می‌گویم دشمن داریم و این اتفاقات کنار هم قرار می‌گیرد. چرا این اتفاقات فقط برای ما می‌افتد؟ چون با من دشمنی دارند. مشکلی ندارم که با من دشمنی دارند چون کارم را با صداقت و درستی انجام می‌دهم و هیچ کسی نمی‌تواند چیزی بگوید. در دوران فوتبالم هم همین کار را می‌کردم و فوتبالم را انجام می‌دادم. الان اتفاقاتی می‌افتد که مگر می‌توانم سکوت کنم؟

نکونام گفت: می‌توانم درباره استقلال که عشق دوران کودکی‌ و آرزویم بوده است، حرفی نزنم؟ من را بیرون بیندازند، مشکلی ندارم. مگر فوتبال ما با رفتن من درست یا بدتر می‌شود؟ نمی‌توانم سکوت کنم چون اتفاقاتی می‌افتد که مثل کتاب باز است و روی میز می‌بینم. زندگی‌ام را در فوتبال گذاشته‌ام. اگر هر سال یک ریال از فوتبال گرفته باشم برای من بس است.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها