کد خبر: 656670
|
۱۴۰۳/۰۱/۲۱ ۱۲:۲۵:۵۸
| |

دعوا بین پرسپولیس و تیم ملی سر مصدومیت بیرانوند بالا گرفت

علیرضا شهاب، پزشک تیم ملی پاسخ ادعاهای درویش و پرسپولیس را در مورد مصدومیت بیرانوند داد.

دعوا بین پرسپولیس و تیم ملی سر مصدومیت بیرانوند بالا گرفت
کد خبر: 656670
|
۱۴۰۳/۰۱/۲۱ ۱۲:۲۵:۵۸

مصدومیت علیرضا بیرانوند از ناحیه دست باعث بروز اختلافاتی بین پرسپولیس و تیم ملی شده و سرخ‌ها کادر پزشکی و فنی تیم ملی را مقصر می‌دانند. حال دکتر علیرضا شهاب، پزشک تیم ملی پاسخ پرسپولیس و بیانیه‌هایش را در گفت‌وگو با برنامه فوتبال برتر داد.

به گزارش خبرورزشی، او گفت: ما ملزم به رعایت اخلاق پزشکی هستیم و حتی اخلاق پزشکی را در دانشگاه به عنوان واحد آموزش می‌دهیم. شان این هست که مسائل پزشکی را در فضای عمومی نشر ندهیم. این‌ها باید در کمیسیون‌های تخصصی، نظرات تجمیع شود. علی‌رغم میل باطنی باتوجه به بیانیه‌هایی که کلمات زشتی مثل عدم صداقت به کار رفن صحبت می‌کنم. جایش این نیست که به همکاران‌مان به خصوص در عرصه پزشکی بی احترامی کنیم.

او در مورد اهمیت سلامت بازیکنان گفت: مسئولین فدراسیون جناب تاج و نبی، هدف اول‌شان حفظ سلامت سرمایه‌های کشور است. ما در جلسات فنی‌مان آقای قلعه‌نویی اول از کادر پزشکی می‌پرسد که آیا بازیکنی اجازه تمرین دارد یا خیر. مثلا آقای ترابی سرماخوردگی داشت اما چون احساس کردیم ضعف عضلانی دارد و ممکن است آسیب ببیند و منافع پرسپولیس را در نظر گرفتیم، به او بازی ندادیم.

شهاب راجع به مصدومیت بیرانوند توضیح داد: من در نهایت صداقت و با صدای بلند می‌گویم و برگرفته از پنجاه سال کار من و دکتر خانلری است‌. آسیب آقای علیرضا بیرانوند مضمن است که به سال ۱۳۹۵ برمی‌گردد. ام‌ آر ای آن زمان موجود است و ام‌ آر ای جدید تغییر چشمگیری نسبت به سال ۹۵ ندارد و آسیب جدیدی اتفاق نیفتاده است.

پزشک تیم ملی ادامه می‌دهد: آقای درویش گفتند در بازی ترکمنستان مصدوم شده، به من صحنه را نشان بدهند. اگر کسی مسلط به علم پزشکی باشد متوجه می‌شود در این سال‌ها این تغییرات در ام آر ای نرمال است و التهاب روز سوم فروردین چون منطبق بر سابقه او بود این تصمیم را گرفتیم.

او این آسیب را مربوط به بازی با پیکان دانست و گفت: آسیبی که اتفاق افتاده در بازی پیکان تشدید شده است. صحنه نداریم ولی اطلاعات قابل استناد داریم. در ام‌ آر ای جدید چیز خاصی ندیدیم. اگر اطلاعات پزشکی ندارید کلمه وقاحت را در مورد کادر پزشکی به کار نبرید. جناب آقای درویش اگر الان ام آر ای بدهید یک سری آسیب ها در مثلا کمرتان گزارش می‌شود که ملاک تصمیم نیست. شما باید دیتاهای‌تان کامل باشد.

شهاب اضافه کرد: با معاینه بالینی ما حتی می‌توانستیم او را در بازی دوم با ترکمنستان هم بگذاریم و می‌توانست بازی کند. آقای بیرانوند درد داشت ولی ملاک تصمیم نیست و اگر اینجوری باشد روز اول اردو باید ده نفر را خط بزنیم. وقتی حرف می‌زنیم باید با اطلاع کامل از علم پزشکی باشد. درد بیرانوند ناشی از آسیب مضمنش بود و تصمیم گرفته شد با توجه به دردش در بازی دوم نباشد. کل تمرینات را حضور داشت و اگر درد غیرقابل تحملی باشد نمی‌توانست تمرین کند. سال ۹۵ شکستگی اتفاق می‌افتد که کادر پرسپولیس اعلام می‌کند مشکلی نیست اما در تیم ملی ما می‌گوییم باید گچ بگیری. ناشی از همان شکستگی یوسری پارگی‌ها لیگامانی اتفاق می‌افتد و تغییرات بیومکانیکی مفصل رخ می‌دهد.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها