کد خبر: 654124
|
۱۴۰۲/۱۲/۲۰ ۰۳:۲۰:۰۳
| |

ابعاد جدید درگیری جنجالی کشتی گیر ایرانی و ترکیه در سالن کشتی آنتالیا!

درگیری بین کشتی‌گیران ایرانی و ترکیه‌ای موجی بسیار منفی در ساعات اخیر به وجود آورده است.

حجم ویدیو: 20.19M | مدت زمان ویدیو: 00:01:29 دانلود ویدیو
کد خبر: 654124
|
۱۴۰۲/۱۲/۲۰ ۰۳:۲۰:۰۳

 محمدرضا مختاری بعد از گذراندن چند مسابقه پرفشار و در آستانه کسب دوبنده تیم ملی برای شرکت در مسابقات گزینشی المپیک پاریس به حریف ترکیه‌ای برخورد کرد که با رفتار خشن رقیب از کوره در رفت. بی‌تفاوتی داوران نسبت به ضربات کشتی گیر میزبان به صورت مختاری باعث شد در فاصله ۱۵ ثانیه تا پایان کشتی، فرنگی‌کار ایرانی مشتی را به سمت حریفش روانه کرد. در ادامه کشتی‌گیر ترکیه‌ای با لگد به سوی مختاری حمله‌ور شد. این اتفاقات ورود سایر افراد به درگیری را در پی داشت و صحنه‌های عجیبی را روی تشک کشتی رقم زد.

به گزارش ورزش سه، فیلم درگیرى و زد و خورد بین کشتى‌گیران ایرانى و ترکیه‌اى در جریان جام وهبى امره در شهر آنتالیای ترکیه از شب گذشته واکنش‌هاى زیادى را در پى داشته است.

اولین واکنش از سوى مسئولان برگزارى مسابقات بود که هر دو کشتى‌گیر را از دور رقابت‌ها حذف کردند و این اتفاق باعث از دست رفتن رویاى المپیک برای محمدرضا مختاری شد.

اما جدا از اینکه کادرفنی تیم ملی و مسئولان فدراسیون مختاری را به خاطر این درگیری مورد انتقاد قرار دادند، کادر‌ تیم اعزامی از رفتار مسئولان فدراسیون ترکیه انتقاد کردند.

در جریان درگیری فیزیکی میان محمدرضا مختاری و حریف ترکیه‌ای در مرحله نیمه نهایی وزن ۷۷ کیلوگرم جام وهبی امره که به اخراج هر ۲ کشتی‌گیر از مسابقات منجر شد، مسئولان فدراسیون کشتی ترکیه و کادر مربیگری این تیم نیز در اقدامی عجیب و غیرورزشی وارد تشک کشتی شدند و به سمت مختاری حمله کردند!

از جمله این افراد رییس فدراسیون کشتی ترکیه بود که وارد این معرکه شد و قصد درگیری با مختاری و مربیان ایران را داشت. اقدام عجیب رییس فدراسیون کشتی ترکیه به جر و بحث و یقه‌گیری او با کادر فنی تیم ملی ایران نیز کشیده شد.

پس از این اتفاق، حسن رنگرز سرمربی تیم ملی گزارش این موضوع را به اطلاع علیرضا دبیر رساند و او نیز گلایه خود را از نحوه مدیریت این اتفاق توسط مسئولان فدراسیون کشتی ترکیه به گوش آنها رساند و بر پیگیری این موضوع تاکید کرد. دبیر همچنین در گفت‌وگو با نناد لالوویچ اتفاقات رخ داده در این درگیری را به اطلاع او رساند و از اتفاقات رخ داده ابراز گلایه کرد.

اگرچه فدراسیون کشتی به طور رسمی هیچ واکنشی به این اتفاقات نداشته و احتمالا همچون ماجرای محرومیت گرایی تیم حقوقی این فدراسیون کار خود را به صورت بین المللی پیگیری خواهد کرد.

البته به نظر می‌رسد اتحادیه جهانی خیلی زود به این موضوع ورود کند و با توجه به شدت این درگیری، به احتمال فراوان مختاری و حریف ترکیه‌ای با محرومیت از سوی اتحادیه جهانی کشتی روبرو  خواهند شد. احتمال محرومیت و جریمه فدراسیون کشتی ترکیه نیز وجود دارد. 

این اتفاق و درگیری سرنوشت کشتی گیر ۷۷ کیلوگرم ایران‌ در المپیک پاریس را هم تحت تاثیر قرار خواهد داد و حالا مختاری که در این مسابقات با شکست امین کاویانی‌نژاد مدعی اصلی این وزن این شانس را داشت تا با شکست حریف ترکیه‌ای راهی فینال شود و بخت اصلی پوشیدن دوبنده تیم ملی در مسابقات کسب سهمیه المپیک شود، با این اتفاق هم از مسابقات اخراج شد و هم شانس رسیدن به دوبنده تیم ملی را از دست داد.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها