کد خبر: 653737
|
۱۴۰۲/۱۲/۱۵ ۱۸:۱۰:۰۷
| |

زنی که قرار است دربی را قضاوت کند: خوشحالم این تابو می‌شکند

مهناز ذکایی، دیگر داوری که احتمال حضور او در دربی وجود دارد، از هیجان بالا برای قضاوت در این مسابقه حساس می‌گوید.

زنی که قرار است دربی را قضاوت کند: خوشحالم این تابو می‌شکند
کد خبر: 653737
|
۱۴۰۲/۱۲/۱۵ ۱۸:۱۰:۰۷

روز گذشته بعد از منتشر شدن اخباری مبنی بر اینکه احتمال قضاوت داوران زن در شهرآورد تهران وجود دارد؛ حالا خداداد افشاریان رسما این خبر را تائید کرد و مهسا قربانی، یکی از دو داور زنی که لایسنس وی ای آر را دارد؛ در اتاق وار دربی تهران حضور خواهد داشت.  

به گزارش ورزش سه، اما دقایقی قبل از انتشار این خبر، مهناز ذکایی، دیگر داوری که شایعاتی در خصوص احتمال حضور او در اتاق وار شهرآورد شنیده می‌شود؛ در گفت و گو با ''ورزش سه''، از احتمال بسیار زیاد برای رقم خوردن این اتفاق تاریخی خبر داد. 

ذکایی در ابتدای این گفت و گو گفت: اینکه من و خانم قربانی در اتاق وار برای قضاوت در دربی حضور داشته باشیم، احتمال بسیار زیادی دارد. ما سال ۲۰۲۱ لایسنس وار را دریافت کردیم اما کمتر کسی در خصوص آن صحبت کرد و بیشتر تمرکز معطوف به داوران آقا بود. اما برای اتفاقی که درحال رقم خوردن است واقعا هیجان‌زده هستم. 

او در ادامه گفت: بالاخره فوتبال ایران هم باید این‌کار را شروع می‌کرد تا بتواند در مبحث داوری خودش را به کشورهای دیگر نزدیک کند. خوشحالم که بالاخره این تابوشکنی اتفاق می‌افتد.  

گفتنی است که قضاوت داوران زن در مسابقات مردان، یکی از الزامات فیفا برای صدور مجوز قضاوت آن‌ها در مسابقات جام جهانی زنان بود و مهسا قربانی به دلیل عدم قضاوت در مسابقات مردان، نتوانست در جام جهانی ۲۰۲۴ زنان قضاوت کند.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
  • ناشناس ارسالی در
    سه‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

    واقعا ما ایرانی ها مجموعه ای ازجوک ها هستیم

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها