کد خبر: 651638
|
۱۴۰۲/۱۱/۲۵ ۱۳:۲۵:۵۲
| |

حیف و میل بیت‌المال عرف نیست آقای نبی!

داستان تکراری همراهان، یک‌بار دیگر صدای زمین و زمان را درآورده است. طبق لیست رسمی ای‌اف‌سی، فقط چهار نفر از مدیران فدراسیون فوتبال ایران به قطر دعوت بودند، اما لیست نفرات اعزامی فدراسیون پروپیمان‌تر از این حرف‌ها بوده و همین مسئله داد همه را درآورده است! اعزام چیزی حدود پنج نفر بی‌هیچ دلیل و منطقی پذیرفتنی نیست، حتی اگر به‌زعم نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال این کار عرف باشد.

حیف و میل بیت‌المال عرف نیست آقای نبی!
کد خبر: 651638
|
۱۴۰۲/۱۱/۲۵ ۱۳:۲۵:۵۲

شاید حضور برخی ارکان فدراسیون یا فوتبال در قطر ضرورت باشد، اما بی‌تردید حضور اهم نفراتی که فدراسیون روانه دوحه کرده بود هیچ توجیه منطقی یا ضرورتی ندارد. با وجود این فدراسیون گویا دست رد به سینه هیچ‌کس نزده که از رئیس و روابط‌عمومی سازمان لیگ گرفته تا مسئول برگزاری مسابقات، رؤسای هیئت‌های استانی، اعضای سابق و فعلی هیئت رئیسه (جز ماجدی)، رئیس کمیته داوران، جمعی از مربیان و بازیکنان سابق، تمامی لیدرهای تیم‌های باشگاهی از سپاهان، پرسپولیس، استقلال و تراکتور گرفته تا گل‌گهر و شهداب یزد تیم ملی را در قطر همراهی کردند.

به گزارش روزنامه جوان، لیست پروپیمانی که خدا می‌داند چه هزینه هنگفتی روی دست فدراسیون گذاشته، آن‌هم در شرایطی که تاج همواره از بی‌پولی می‌نالد و از خالی بودن جیب فدراسیون می‌گوید. اما گویا جیب فدراسیون برای این‌گونه خرج‌ها خالی نیست که شاهد اعزام لیستی چند برابر لیست تیم ملی به قطر هستیم. جالب‌تر از این لیست بلندبالا، توجیه دبیر فدراسیون فوتبال است. نبی این اقدام را یک عرف قدیمی می‌خواند! و صراحتاً می‌گوید که باید به رؤسای هیئت‌ها انگیزه داد. اما سؤال اینجاست که اگر قرار بود آقایان از جیب خود هزینه کنند هم تا این اندازه دست و دلبازانه به رعایت عرف‌های قدیمی پاینبد بودند؟! توجیه نبی نه‌تنها قانع‌کننده نیست، بلکه حتی می‌تواند فدراسیون را هم زیر سؤال ببرد.

نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال مدعی است قطر جایی برای گشتن ندارد و تمام آن به چهار خیابان محدود می‌شود و رؤسای هیئت‌های فوتبال استان‌ها هم نه برای تعطیلات که برای کسب تجربه راهی دوحه شده‌اند. جدا از اینکه رؤسای هیئت‌های فوتبال، روابط‌عمومی، رئیس و مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ قرار است چه تجربه‌ای از حضور در جام‌ملت‌ها کسب کنند، این سؤال مطرح می‌شود که چرا فدراسیون باید برای بالا بردن انگیزه رؤسای هیئت‌ها، آن‌ها را به چنین سفرهایی اعزام کند؟ آیا آنچه نبی در لفافه بدان اشاره دارد، ارتباطی به بحث‌های انتخاباتی در آینده و بده‌وبستان‌های فدراسیون با رؤسای هیئت‌ها دارد؟ 

پاسخ نبی نه‌تنها قانع‌کننده نیست که ابهامات زیادی را هم به دنبال دارد، اما بی‌تردید آنچه مسلم است اینکه اعزام بیش از ۵۰ نفر به قطر در قالب هیئت همراه (حال می‌خواهد با هر توجیهی که باشد)، هزینه هنگفتی دربرداشته است. هزینه‌ای که نه از جیب آقایان در فدراسیون فوتبال که از جیب مردم و از بیت‌المال رفته است. مردمی که شاید بسیاری از آن‌ها دوست داشتند جام ملت‌های قطر را از نزدیک به تماشا بنشینند، اما شرایط مالی آن را نداشتند، ولی بدون آنکه بخواهند از جیبشان برای اعزام یک‌دوجین افراد غیرضروری هزینه شده است و فدراسیون باید پاسخگوی این داستان باشد. اما نه پاسخی شبیه به آنچه نبی روی آنتن زنده تلویزیون داد! پاسخی که بتواند افکار عمومی را قانع و فدراسیون را از اتهام مبرا کند که در غیر این صورت بی‌تردید باید با این مسئله برخورد جدی شود، چراکه نه عرف بودن و نه ایجاد انگیزه برای رؤسای هیئت استان‌ها هیچ‌کدام توجیه خوبی برای حیف و میل بیت‌المال نیست.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها