کد خبر: 646410
|
۱۴۰۲/۱۰/۰۹ ۱۱:۵۵:۰۸
| |

داور جنجالی در دادگاه کمیته داوران تبرئه شد!

اعضای کمیته داوران بر این باور هستند که اضافه وزن عباس راکی تاثیری بر عملکرد او در مسابقه گل‌گهر و سپاهان نگذاشته است.

داور جنجالی در دادگاه کمیته داوران تبرئه شد!
کد خبر: 646410
|
۱۴۰۲/۱۰/۰۹ ۱۱:۵۵:۰۸

 قضاوت عباس راکی در مسابقه معوقه گل‌گهر و سپاهان حواشی زیادی را برای این داور باتجربه لیگ برتر به وجود آورده است. فرم بدنی راکی طی روزهای گذشته بارها مورد انتقاد قرار گرفته و بسیاری از اهالی فوتبال این ایراد را به راکی گرفته‌اند که او اضافه وزن دارد و نباید در مسابقات لیگ برتر ابلاغ قضاوت بگیرد.

به گزارش ورزش سه، اگرچه انتقادها به فرم بدنی و فیزیک عباس راکی تا حد زیادی درست است و داوران حاضر در مسابقات فوتبال هم باید مثل بازیکنان از اندام مناسبی برخوردار باشند، اما درباره این داور یک مساله مهم وجود دارد؛ اینکه او با وجود اضافه وزن مشهود اما از آمادگی جسمانی مناسبی برخوردار است.

بر اساس کسب اطلاع خبرنگار ما ، راکی در تست های آمادگی جسمانی ابتدای فصل نمرات خوبی را از ناظران دریافت کرده و آمادگی جسمانی خود را نشان داده است

 جنجالی ترین صحنه گل گهر - سپاهان؛ عباس راکی با اینکه اعتقادی به پنالتی نداشت، اما از صحنه دور نبود و جاگیری مناسبی داشت.

از سوی دیگر اعضای کمیته داوران هم صحنه های مشکوک دیدار گل‌گهر و سپاهان را بررسی کردند و بر این موضوع که فرم نه چندان خوب بدنی راکی تاثیری بر قضاوت او نداشته، صحه گذاشته‌اند. در تمام صحنه‌های مشکوک بازی اخیر، راکی حتی اگر در یکی دو صحنه اشتباه هم کرده باشد، به صحنه نزدیک بود و اشتباه او به واسطه ناآماده بودن بدن و دوری از صحنه‌ها نبوده است.

جنجالی‌ترین صحنه مسابقه گل‌گهر و سپاهان در دقیقه 8 رخ داد؛ جایی که سپاهانی‌ها اعتقاد داشتند باید خطای پنالتی به سود آنها اعلام می‌کرد و جالب اینکه عباس راکی به این صحنه نزدیک است و جاگیری مناسبی نیز داشت و حال اگر اشتباه هم کرده باشد، به واسطه اضافه وزن او نیست.

با همه این مسائل در اینکه راکی باید فکری به حال شکل اندام خود کند، مشخص است. این داور باتجربه قطعا در نیم فصل هم باید مثل سایر داوران در تست های آمادگی جسمانی شرکت می‌کند و اینبار قطعا سخت‌گیری بیشتری به او خواهد شد.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها