کد خبر: 642774
|
۱۴۰۲/۰۹/۰۸ ۱۸:۱۰:۰۲
| |

افشاگری عجیب یک چهره پرسپولیسی در مورد استقلال با ۹ سال تاخیر!

حرف‌های مدیرعامل سابق پرسپولیس که از کمک به استقلال پرده برداشته چه کمکی در حال حاضر به فوتبال ما می‌کند؟

افشاگری عجیب یک چهره پرسپولیسی در مورد استقلال با ۹ سال تاخیر!
کد خبر: 642774
|
۱۴۰۲/۰۹/۰۸ ۱۸:۱۰:۰۲

«حمیدرضا سیاسی» را به یاد دارید؟ سال ۹۳ و اوج رفت و آمد آدم‌های مختلف به پرسپولیس، ایشان مدت‌ها عضو هیئت مدیره و مدتی مدیرعامل پرسپولیس بود. مثل خیلی های دیگر هیچ پیشینه فوتبالی نداشت و البته گافی داد که از او چهره ماندگار در ورزش ساخت! حمیدرضا سیاسی در یک جلسه در اسپانیا با افراد عجیبی سر یک میز نشست و به نام پرسپولیس و مدیرعامل این باشگاه با آنها صحبت کرد! کاملا طبیعی است که پس از آن مجبور به خداحافظی از عرصه ورزش شد و این هم طبیعی است که مثل هر کس دیگری بخواهد دوباره برگردد اما با این روش؟

به گزارش خبرورزشی، سیاسی بعد از سال‌ها سکوت لب باز کرده و چنین می‌گوید؛ «در سال ۹۳ وقتی مدیرعامل پرسپولیس بودم بیش از ۷ میلیارد تومان معادل ۱۰۰ میلیارد تومان الان از حساب باشگاه پرسپولیس به استقلال کمک کردم؛ چون آنها مشکل مالی داشتند.»

سوال اول که پس از شنیدن این جملات به ذهن هر کسی می‌رسد این است که از جنبه انسانی و بدون توجه به ورزش یا هنر یا سیاست یا اقتصاد، چرا باید کسی پرده از کمک به کسی بردارد؟ خیلی از ما در طول شبانه روز به انسان‌های دیگر کمک می‌کنیم، اتفاقاً سعی می‌کنیم که کسی متوجه نشود. در تمام آموزه‌های دینی و اخلاقی گفته‌اند که اجر و ارزش کمک به مخفی ماندن آن است. مشخص است که جناب سیاسی هم به این باور اعتقاد داشتند چرا که ۹ سال پیش هیچ حرفی از این کمک نزد، حالا چه شده که بعد از ۹ سال افشاگری می‌کنید؟ مسئله بعد در راستی آزمایی است. جناب سیاسی ادعا دارد که چنین کاری کرده اما آیا نباید از طرف مقابل هم سوال کرد؟ مدیران وقت استقلال همه زنده و حاضر هستند، چرا هیچ کدام در رد یا قبول این ادعا حرفی نمی‌زنند؟ اما اصل ماجرا و گفتن این کمک در ۹ سال قبل حالا چه کمکی به فضای فوتبال ما می‌کند؟ اصلاً فرض که این اتفاق افتاده و دست شما درد نکند که به رقیب کمک کرده‌اید، اما مگر شما تنها مدیرعاملی بودید که چنین کرد؟

فوتبالی‌ها از رابطه بسیار خوب مدیران نامدار استقلال و پرسپولیس خبر دارند و همین حالا یکی از مدیران وقت این تیم هست که با یکی از مدیران سابق رقیب صمیمیت و نزدیکی و بده بستان مالی دارد. کجا طرفین در رسانه‌ها اعلام کرده‌اند؟ حقیقت این است که اگر شما به عنوان دوست شخصی به مدیرعامل رقیب کمک کرده‌اید که یک رابطه شخصی است و ربطی به فوتبال ندارد. اگر هم با دستور مقام بالاتر بوده و برای کمک به فوتبال از منابع مالی برای حل مشکل مقطعی رقیب کمک کرده‌اید که وظیفه‌تان را انجام داده‌اید، اگر می‌توانستید همان موقع «نه» می‌گفتید!

و در نهایت باز همان سوال بی‌جواب که گفتن این ماجرا بعد از ۹ سال چه کمکی به فوتبال و استقلال و پرسپولیس در حال حاضر می‌کند؟ کاملا مشخص است که در فضای مجازی طرفین بابت این جملات به جان هم می‌افتند و در نهایت انگشت اتهام را به سمت مقامات رسمی فدراسیون و وزارت ورزش می‌گیرند. پس اگر سودی در اعلام این ماجرا باشد تنها گیر یک نفر می‌آید و بس؛ تمام خرابی‌های آن هم بر سر فوتبال هوار خواهد شد!

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها