کد خبر: 642614
|
۱۴۰۲/۰۹/۰۷ ۱۵:۰۰:۰۰
| |

«اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد:

ورود مجلس به دلالی در فوتبال؛ پروانه دلالی صادر می‌شود!

مرکز پژوهش‌های مجلس چالش‌های مرتبط با نحوه انتخابات ملی و استانی فدراسیون‌ها، تعارض منافع، نظارت ضعیف بر هزینه‌کرد بودجه (قراردادهای ورزشی)، دلالی در فوتبال و دوپینگ را بررسی کرد.

ورود مجلس به دلالی در فوتبال؛ پروانه دلالی صادر می‌شود!
کد خبر: 642614
|
۱۴۰۲/۰۹/۰۷ ۱۵:۰۰:۰۰

شانزدهمین نشست دبیرخانه مقابله با فقر، فساد و تبعیض برگزار و در بخش دوم آن در خصوص نقش تعیین‌کننده عوامل مختلف در بروز این نوع فساد و راهکارهای مقابله با آن بحث و بررسی شد.

به گزارش اعتمادآنلاین، به نقل از روابط عمومی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، شانزدهمین نشست دبیرخانه مقابله با فقر، فساد و تبعیض با حضور بابک نگاهداری رئیس مرکز، بهروز طهماسب کاظمی معاون پژوهشی، موسی بیات مدیر دفتر آموزش و فرهنگ، سعید شفیعا مدیرگروه ورزش، میراث فرهنگی و گردشگری و صادق رنجبر کارشناس گروه ورزش، میراث فرهنگی و گردشگری و سایر کارشناسان این مرکز برگزار شد.

کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس در بخش دوم این نشست در خصوص فساد در ورزش ایران به تبادل‌ نظر پرداختند. در این نشست ضمن اشاره به چندوجهی بودن پدیده فساد در ورزش بر اتخاذ راهکارهای جمعی و هماهنگ برای مقابله با فساد در ورزش تاکید شد.

همچنین در این نشست به تبیین نقش تعیین‌کننده عوامل سیاسی، عوامل ساختاری و عوامل قانونی و حقوقی نسبت به سایر عوامل موثر در بروز پدیده فساد در ورزش پرداخته شد.

در این نشست مصادیق فساد ورزشی همچون سیاست‌زدگی و انتخاب سلیقه‌ای مدیران ورزشی غیرمتخصص، چالش‌های مرتبط با نحوه انتخابات ملی و استانی فدراسیون‌ها، تعارض منافع، نظارت ضعیف بر هزینه‌کرد بودجه (قراردادهای ورزشی)، دلالی در فوتبال و دوپینگ مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در ادامه راهکارهای پیشنهادی برای مقابله با فساد در ورزش مطرح شد. 

از جمله مهم‌ترین راهکارهای مطرح‌شده در این نشست برای مقابله با فساد در ورزش شامل تدوین صلاحیت عمومی و تخصصی مدیران ورزشی، خصوصی‌سازی، اصلاح فرایند انتخابات ملی و استانی فدراسیون‌ها، راه‌اندازی کمیته ضد فساد در سطح وزارتی، راه‌اندازی مکانیزم‌های گزارش‌دهی، راه‌اندازی واحد مبارزه با فساد در ورزش در فراجا، تشکیل دادگاه (شعبه) تخصصی رسیدگی به فسادهای ورزشی از سوی قوه‌قضائیه، ساماندهی و صدور پروانه دلالی برای دلال‌های فوتبال و ارائه پیش‌نویس جرم‌انگاری دوپینگ در ورزش بود.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها