کد خبر: 661076
|
۱۴۰۳/۰۳/۰۲ ۱۸:۲۳:۳۷
| |

ابراهیم رئیسی چرا در هتل کاظمین حبس شده بود؟

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی شهادت آیت‌الله سید ابراهیم رییسی به روایت سلوک سید شهیدان خدمت پرداخت.

ابراهیم رئیسی چرا در هتل کاظمین حبس شده بود؟
کد خبر: 661076
|
۱۴۰۳/۰۳/۰۲ ۱۸:۲۳:۳۷

 محمدمهدی اسماعیلی، گفت: ولادت امام رضا (ع) را تبریک و پرواز آسمانی خادم‌الرضا(ع) که در هر کسوتی بودند افتخار خود را خدمت به آستان قدس رضوی اعلام می‌کردند و سایر برادران عزیزمان را خدمت هموطنان و خانواده‌های آنان تبریک و تسلیت عرض می‌کنم.

 

به نقل از خبرآنلاین ، وی افزود: مردم ایران در دوره ریاست جمهوری ایشان این فرصت را داشتند تا با شخصیتی مجاهد، مهربان، متواضع و صادق آشنا شوند. مردم می‌دانستند او صادق‌الوعد است و به شدت متعبد و ولایی بود. خودش را در نظام امت و امامت فدایی تلقی می‌کرد.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، تصریح کرد: اولین بار با ایشان که معاون اول قوه قضائیه بودند؛ عید سال ۱۳۸۷ به عراق رفتیم و به دلیل شرایط موجود تا ایلام را با هواپیما و بعد از آن را با اتوبوس رفتیم که با درگیری‌های داخلی عراق مصادف شده بود و چند روزی را در هتلی در کاظمین محبوس شده بودیم.

 

وی با بیان اینکه آشنایی ما در دوره آستان قدس رضوی هم ادامه داشت و تا روزی که به شهادت رسیدند همراهشان بودم، گفت: تمام هشت، ۹ سال اخیر بیشترین اسمی که در خانواده ما هم تکرار شده بود نام آیت‌الله رئیسی بود.

 

وی افزود: چیزی که بیش از همکاری وجود داشت ارادت بود، ارادت کوچکتر به بزرگتر به دلیل صفات ممتازی که ایشان داشتند و علاقه‌ای ذاتی به وجود آمده بود، در این دوره طولانی هیچگاه فعل مذمومی از ایشان ندیدم و جمله‌ای که گفته می‌شود «از او جز خوبی ندیدم» را با تمام وجود انشاالله در نماز ایشان خواهم گفت.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد آخرین دیدار خود با شهید خدمت، بیان کرد: آخرین دیدار رسمی ما مربوط به شورای عالی فضای مجازی بود که ایشان برای اقدامات انجام شده در نمایشگاه کتاب تشکر کردند و ابراز لطف زیادی داشتند.

 

وزیر فرهنگ گفت: روز گذشته هم از کمیسیون فرهنگی دولت با عجله آمدم تا از دستاوردهای نمایشگاه کتاب به رئیس جمهور گزارشی ارائه دهم که گفته شد بالگرد رئیس جمهور در دسترس نیست همان لحظه احساس کردم توانم به نصف کاهش یافت.

 

وی افزود: پس از آن به تبریز رفتیم و تا صبح پیگیر مسأله بودیم و صبح جزء گروه‌های اولی بودیم که به محل وقوع حادثه رسیدیم.

 

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اسماعیلی ادامه داد: بهره دنیوی این آشنایی که با زیارت حرم امام حسین (ع) و کاظمین (ع) شروع شده بود امروز در کوه‌های ورزقان تمام شد.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان تاکید کرد: آیت‌الله رئیسی شخصیتی کاملا اخلاقی بود. در انتخابات سال ۱۳۹۶ و ۱۴۰۰ همراه ایشان بودن در انتخابات که بازار گرم رقابت و وعده دادن است در مناظره اول که برگزار شد برخی گفتند چون آقای رئیسی حرف تند نزدند مورد استقبال قرار نمی‌گیرند حتی صحبت‌های دیگران را به شکلی کاملا محترمانه پاسخ می‌دادند و من هم گفتم ایشان اخلاق محور هستند و باید چنین توقعی از ایشان داشته باشیم.

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

ویدیو پیشنهادی

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها