کد خبر: 434322
|
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ ۰۸:۳۵:۰۱
| |

با نمایش آثار دو هنرمند ایرانی و چینی؛

نمایشگاه خط ابریشم برگزار می‌شود

نمایشگاه خط ابریشم با آثاری از استاد بهمن پناهی از جمهوری اسلامی ایران و نور الدین می گوانگ‌جیانگ از 8 مهر در گالری مجازی کمیسیون ملی یونسکو- ایران به آدرس https://gallery.irunesco.org/ برگزار می‌شود.

نمایشگاه خط ابریشم برگزار می‌شود
کد خبر: 434322
|
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ ۰۸:۳۵:۰۱

اعتمادآنلاین| نمایشگاه خط ابریشم 8 مهر با نمایش 20 اثر از استاد پناهی و 20 اثر از نور دین می گوانگ‌ جیانگ در گالری مجازی کمیسیون ملی یونسکو- ایران به آدرس https://gallery.irunesco.org/ برگزار می‌شود. محتوای این نمایشگاه بیشتر شامل آثار دینی و قرآنی می شود.

به گزارش اعتمادآنلاین، به نقل روابط عمومی کمیسیون ملی یونسکو-ایران، براساس برنامه ریزی‌های انجام شده این نمایشگاه در قالب مجازی در آرامگاه ابوالقاسم فردوسی در طوس به صورت مجازی برگزار می شود. همچنین همزمان در مشهد و تهران هم نسخه چاپی این آثار به نمایش گذاشته می‌شود.

بهمن پناهی درباره برگزاری این نمایشگاه اظهار کرد: خوشحالم که برای اولین بار این حرکت‌های جهانی به صورت نمایشگاه‌های دو نفره با رویکرد خاص در قلمرو خط خوشنویسی اجرا می‌شود و این‌بار این اتفاق به همراه یک استاد شناخته شده جهانی رخ می‌دهد؛ از همین رو فکر می‌کنم اتفاقی مبارک و بسیار راهگشا برای آینده است که هنرمندان خوشنویس کشور عزیزمان ایران می‌توانند با حرکت‌ها، فعالیت‌های جهانی، همیاری و همکاری با هنرمندان فرهنگ های مختلف این مسیر را دنبال کنند.

بهمن پناهی در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، Ecole Beaus-arts de Valenciennes و دانشگاه سوربن پاریس به تحصیل هنر پرداخته است.

موضوع پایان نامه دکترای او در هنرهای تجسمی و موزیکولوژی، تحلیل و تحقیق کالبدی رابطه موسیقی و خوشنویسی با عنوان «موزیکالیگرافی» (Musicalligraphy) است.

وی در نمایشگاه ها، جشنواره ها، دوره های آموزشی و کنسرت های موسیقی در اقصی نقاط جهان شرکت می نماید. همچنین پناهی ضمن تدریس در مراکز مختلف در پاریس به عنوان استاد مدعو با دانشگاههای معتبر از جمله Harvard و North Eastern همکاری داشته است.

حاج نورالدین می گوانگ جیانگ در سال 1997 موفق به دریافت گواهینامه خوشنویسی در مصر شد و اولین فرد چینی بود که با اهدای این جایزه معتبر مورد تقدیر قرار گرفت.

در سال 2000، نور الدین اولین دوره منظم و سیستمی خوشنویسی را در کالج اسلامی ژنگژو در چین آغاز و تدریس کرد.

در سال 2005 ، اثری به نام «نود و نه نام خدا» توسط موزه بریتانیا خریداری شد تا در گالری هنر اسلامی آنها نمایش داده شود.

حاجی نور الدین توسط دانشگاه جورج تاون ایالات متحده آمریکا در لیست 500 مسلمان با نفوذ سال‌های 2009 تا 2019 در جهان قرار گرفت.

در تاریخ 11 اکتبر 2016، جایزه اقتصاد اسلامی 2016 مرکز توسعه اقتصاد اسلامی دبی در رشته هنرهای اسلامی به پروفسور حاجی نور الدین اهدا شد. در سال 2017 خوشنویسانی مانند حسن چلبی هوکا، داوود بکتاش، فرهاد کورلو و احمد کوچاک هوکا با اعطای گواهی خوشنویسی ایجازا در استانبول از حاجی نورالدین تقدیر کردند. وی اولین خوشنویس چینی بود که توسط مکتب خوشنویسی عثمانی مورد تقدیر قرار گرفت.

هنر

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

دیدگاه تان را بنویسید

ویدیو پیشنهادی

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    خواندنی ها