کد خبر: 666525
|
۱۴۰۳/۰۴/۱۸ ۱۴:۴۳:۱۱
| |

حسین نقوی حسینی، فعال سیاسی اصولگرا:

اتفاقات عجیبی در این دوره از انتخابات افتاد؛ از برخورد‌های دستوری که باید به فلانی رأی دهید تا بسیج طلبه‌ها در روستا‌ها برای تبلیغات

یک فعال سیاسی اصولگرا نزدیک به پزشکیان گفت: در این دوره از انتخابات، اتفاقات عجیبی در حوزه دولت و اجرای انتخابات افتاد. من انتظار دارم دستگاه‌های نظارتی به این مسأله ورود پیدا کنند. وزارت کشور تمام دهیار‌ها را در یک مکان دولتی جمع می‌کند و ستاد انتخابات یک نامزد در آن جلسه تبلیغ می‌کند؛ ما در هیچ دوره‌ای چنین اتفاقاتی را نداشتیم.

اتفاقات عجیبی در این دوره از انتخابات افتاد؛ از برخورد‌های دستوری که باید به فلانی رأی دهید تا بسیج طلبه‌ها در روستا‌ها برای تبلیغات
کد خبر: 666525
|
۱۴۰۳/۰۴/۱۸ ۱۴:۴۳:۱۱

حسین نقوی حسینی، فعال سیاسی اصولگرا، درباره علت شکست اصولگرایان در انتخابات گفت: ضمن تبریک موفقیت ملت ایران و پیروزی بزرگ نظام جمهوری اسلامی در مشارکت بالا ۵۰ درصد مردم در انتخابات که یک موفقیت بزرگ بود؛ پیروزی دکتر پزشکیان را هم به ملت تبریک عرض می‌کنم. آقای پزشکیان همانطور که بار‌ها اشاره کردند، در قالب شایسته سالاری حرکت می‌کنند و تمام مدیران بر اساس شایسته سالاری انتخاب می‌شوند.

به گزارش انتخاب بخش هایی از گفت و گوی نقوی حسینی را در ادامه می خوانید:

 

 • امیدواریم تحولی اتفاق بیوفتد. اعتقاد من این است که هر نوع ائتلافی در بین جبهه اصولگرایی و ۵ کاندیدا اتفاق می‌افتاد، نتیجه نمی‌داد. مردم در مقابل انتخاب دو دیدگاه قرار داشتند؛ یک دیدگاه که معتقد بود وضعیت موجود خوب است و یک دیدگاه که می‌گفت وضعیت موجود باید اصلاح شود. اکثریت مردم، همانطور که در رأی مرحله اول و دوم نشان دادند، معتقد هستند باید تغییراتی صورت بگیرد. اگر جلیلی هم به نفع قالیباف کنار می‌رفت، باز هم دکتر پزشکیان پیروز می‌شد.
 • در مرحله اول، کسانیکه به قالیباف و پورمحمدی و پزشکیان رأی دادند، بیان کردند که نمی‌خواهند به جلیلی رأی دهند. آرایی که به جلیلی داده شد هم بیان کردند که با قالیباف مخالف‌اند. اگر قالیباف می‌ماند هم باز اصولگرایان شکست می‌خوردند.
 • در این دوره از انتخابات، اتفاقات عجیبی در حوزه دولت و اجرای انتخابات افتاد. من انتظار دارم دستگاه‌های نظارتی به این مسأله ورود پیدا کنند. وزارت کشور تمام دهیار‌ها را در یک مکان دولتی جمع می‌کند و ستاد انتخابات یک نامزد در آن جلسه تبلیغ می‌کند؛ ما در هیچ دوره‌ای چنین اتفاقاتی را نداشتیم. ورود مدیران دولتی، استاندار‌ها، بخشدار‌ها، شهردار‌ها، مدیران کل مجموعه‌های دولتی همه به نفع جلیلی به میدان آمدند.
 • برخورد‌های دستوری که باید به فلانی رأی دهید و هزینه‌های مختلف انجام دهند، خیلی عجیب بود. اینکه طلبه‌ها در روستا‌ها به صورت سازمان یافته تبلیغ می‌کردند اشکالی ندارد؛ اما ورود دولت به نفع یک نامزد خاص، اشکال دارد. ما توقع داریم سازمان بازرسی و سایر دستگاه‌های نظارتی این تخلف‌ها را بررسی کنند. صندوق رأی امانت ملت است.
 • دلیل اصلی شکست اصولگرایان، انحصارطلبی، اقلیت گرایی و خودشیفتگی بود که در بین این آقایان دیده می‌شد. شما اصطلاحاتی را در این ایام از برخی شنیدید که خیلی به ندرت می‌شنیدیم. آقایی می‌گفت رقیب ما این‌ها نیستند و این‌ها عددی نیستند؛ این افراد بالاخره انسان هستند و حامی و طرفدار دارند، یعنی چه عددی نیستند؟ در مقابل می‌گویند رقیب ما جبهه‌ی کفر است. این حرف یعنی جبهه کفر در جمهوری اسلامی پیروز شده است؟ ما چنین ادبیاتی را در انتخابات‌های گذشته نداشتیم! بسیاری از مردم نسبت به این حرف‌ها رنجیده شدند. این درست است که خود را جبهه انقلاب بنامیم و جبهه مقابل را ضد انقلاب؟
 • درباره علت خودشیفتگی سیاسی اصولگرایان این خودشیفتگی ناشی از ارتقاع‌های آسانسوری است. وقتی افراد آسانسوری بالا می‌روند و در جایگاه‌هایی قرار می‌گیرد که متعلق به آن‌ها نیست، تصور می‌کنند واقعاً کسی هستند. اگر شخصی پله پله رشد کرده باشد دچار چنین خودشیفتگی نمی‌شود. پزشکیان از کف مدیریت کار خود را آغاز کرده و آرام آرام رئیس دانشکده و مرکز بهداشت و معاون وزیر و وزیر و نماینده شده و حالا هم رئیس جمهور شده است. در مقابل وقتی آدم‌ها آسانسوری بالا می‌روند، دچار خودشیفتگی و توهم می‌شوند.
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  خواندنی ها