کد خبر: 666270
|
۱۴۰۳/۰۴/۱۷ ۰۸:۲۰:۰۱
| |

پیشنهاد ابطحی به پزشکیان: از داده‌‌های مطالعاتی دولت در سایه جلیلی استفاده کنید

محمدعلی ابطحی نوشت: این همه بودجه و امکانات که در کشور صرف مطالعات در سایه شده بود باید در مسیر سربلندی کشور استفاده شود. این داده‌های مطالعاتی باید در اختیار رییس‌جمهور منتخب قرار گیرد.

پیشنهاد ابطحی به پزشکیان: از داده‌‌های مطالعاتی دولت در سایه جلیلی استفاده کنید
کد خبر: 666270
|
۱۴۰۳/۰۴/۱۷ ۰۸:۲۰:۰۱

محمدعلی ابطحی در یادداشتی با عنوان «جامعه متکثر است، مطالبات باید محدود باشد» در روزنامه اعتماد نوشت: من هم عرض تبریک دارم خدمت ملت بزرگ ایران به خاطر قدم بلندی که برداشتند. این گام، تنها انتخاب رییس‌جمهور نبود، بلکه اتفاقی بزرگ‌تر در فصلی است که تلاش‌های بسیاری برای یکدست شدن مدیریت کشور صورت گرفته بود. در یک چنین فضایی مردم ایران، تغییر را در میان ناباوری کامل داخلی و خارجی کلید زدند. این بُعد ماجرا، حادثه بسیار بزرگ‌تری است که صرف نظر از عملکرد پزشکیان در آینده، جای تبریک بسیاری دارد. نکته مهم بعدی، اولویت‌های کشور است که مهم‌ترین‌آنها اولویت اقتصادی و معیشتی است.

همانطور که خود پزشکیان و دیگر اهالی اندیشه در اظهاراتشان مطرح کرده‌اند، بهبود وضعیت اقتصادی و رفاهی مردم امکان‌پذیر نخواهد بود، مگر با تصحیح روابط خارجی و به کار گرفتن توان متقابل ایران و کشورهای مختلف جهان. مبتنی بر این رویکرد نخستین اولویت در دولت چهاردهم، تلاش برای رفع تحریم‌ها باید باشد. باید توجه داشت، تلاش برای رفع تحریم‌ها با نوعی معامله و حل معادلات با جهان امکان‌پذیر است. در مسائل داخلی، توجه به آزادی‌های اجتماعی و سیاسی است که ضرورت دارد. موضوعاتی که علاوه بر مسائل اقتصادی، با چالش‌های بسیاری روبه رو شده‌اند. بنابراین لازم است برنامه‌ریزی‌های جدی‌تری در این مورد شکل گیرد. به خصوص در مورد بانوان محترم و دختران لازم است که از فشار بر زنان و دختران و تحقیر آنان دست برداشته و زمینه رویکردهای ایجابی در این زمینه‌ها به جای رویکردهای سلبی در دستور کار قرار گیرد. این موضوع از جمله مهم‌ترین اولویت‌هایی است که دولت آینده باید در دستور کار قرار دهد.

از سوی دیگر بیش از 13میلیون رای به سعید جلیلی، واجد معانی خاصی است که دولت آینده باید به آن توجه نشان دهد. رایی که افراطی‌ترین جریان کشور به خود اختصاص داد، نشان می‌دهد که با جامعه‌ای متکثر در ایران روبه‌رو هستیم؛ بنابراین توقعات و مطالباتی که از رییس‌جمهور منتخب وجود دارد باید مشخص و محدود باشد. در واقع مطالبات غیر واقعی و حداکثری از دولت آینده کشور را با مشکلات عدیده‌ای مواجه می‌کند. باید باور کنیم که رقبا به صورت منسجم در حال فعالیت هستند. از رقبای پزشکیان هم باید دعوت کرد که با دولت همکاری کنند. این همه بودجه و امکانات که در کشور صرف مطالعات در سایه شده بود باید در مسیر سربلندی کشور استفاده شود. این داده‌های مطالعاتی باید در اختیار رییس‌جمهور منتخب قرار گیرد.

از استقبال و حمایت رهبری معظم انقلاب، سپاه پاسداران، نیروهای مسلح و سایر نیروهای حاکمیتی از پزشکیان خرسندم. این حمایت‌ها را طلیعه روشنی برای انجام کارهای موثر می‌دانم. نهایتا معتقدم اگر رییس‌جمهور منتخب در پایان 4سال ریاست بر جمهور ایرانیان توانسته باشد انسجام ملی و داخلی را اجرایی کرده و تحریم‌ها را به حداقل برساند، فضای ارتباطی جامعه را گسترش دهد و فضای اجتماعی و فرهنگی کشور را در مسیر رشد قرار دهد، به ایشان نمره قبولی می‌دهم.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    خواندنی ها