کد خبر: 665847
|
۱۴۰۳/۰۴/۱۳ ۱۳:۰۶:۱۱
| |

حمایت قاطع عبدالکریم سروش از پزشکیان: جلیلی خلیلتان نیست، پزشکتان پزشکیان است

جماران نوشت: عبدالکریم سروش در پیامی کوتاه اعلام کرد: یکی از عزیزان محبوس و محبوسان عزیز از من خواست تا نام آن طبیب حبیب را برجسته کنم و لذا آنرا که عیان است به بیان هم میگویم: جلیلی خلیلتان نیست. پزشکتان پزشکیان است.

حمایت قاطع عبدالکریم سروش از پزشکیان: جلیلی خلیلتان نیست، پزشکتان پزشکیان است
کد خبر: 665847
|
۱۴۰۳/۰۴/۱۳ ۱۳:۰۶:۱۱

محمدهاشمی رییس سابق صدا و سیما، در خصوص وضعیت دور اول چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: این ۶۰ درصدی رای ندادند و آن حدود چهل درصدی که رای دادند برای کشوری که مردم سالاری دینی یا دموکراسی دارد، وضعیت خوبی نیست. علت اینکه مردم رای ندادند، تفاوت دارد. برخی وضعیت معیشت مردم، تورم، مسائل اقتصادی نامناسب و بیکاری یا مهاجرت میان نخبگان را مطرح می‌کنند. گروه‌های مختلف یک سری از عوامل دیگر را بیان می‌کنند اما واقعیت این است که چهل درصد، علامت خوبی نیست.

به گزارش ایلنا، وی افزود: در مورد عملکرد نامزدها در مناظرات اخیر،‌ گفت: بحثی که در پروسه مناظرات مطرح است، بحث کرامت انسانی است که در جمهوری اسلامی مطرح است کرامت انسانی باید حفظ می‌شد. نباید درباره شخصی که در مناظره نیست، صحبت کرد یا به او توهین شود. از این مسائل اتفاق افتاده است حتی در دور اول هم به کسانی که نبودند، تهمت زده‌ شد. صدا و سیما طبق قانون و مصوبه خود باید برای این افراد،‌ وقتی را تعیین می‌کرد که بتوانند پاسخ دهند درحالیکه جز در خصوص یک نفر این کار را نکرده است.

این فعال سیاسی با بیان اینکه باید از مسائل غیراخلاقی که در مکتب اسلام هم به آن اشاره شده،‌ پرهیز کرد، گفت: اسلام تهمت زدن به افراد را تقبیح می‌کند. بنابراین مردم باید صداقت و توانایی کسی را که می‌خواهند به او رای دهند، تشخیص دهند. این نوع مسائل دو شیوه وجود دارد؛ یک شیوه همانطور که آقای پزشکیان اعمال می‌کند، توانایی‌های خود و مشکلات را مطرح می‌کند و خودش را عرضه می‌کند که چه شخصیتی دارد. شیوه دوم این است که به جای اینکه خودش را معرفی و عرضه کند، رقیب خود را تخریب می‌کند و با تخریب رقیب می‌خواهد خودش را نشان دهد که متاسفانه ما این را هم داشته‌ایم.

وی ادامه داد: در یکی از انتخابات‌های قبلی آقای بنی صدر که در پاریس بود یک مقاله در یک روزنامه فرانسوی نوشت که ما از اول می‌گفتیم این‌ها دزد، قاچاقچی و قاتل هستند، کسی باور نمی‌کرد حالا شما ببینید خودشان دارند به خودشان می‌گویند این‌ها نظام را تخریب می‌کند. متاسفانه در دور اول مناظرات هم برخی از افرادی که نامزد بودند و شرکت کردند، اخلاق را رعایت نکردند، از شیوه تهمت‌زنی و تخریب رقیب استفاده کردند که خودشان را معرفی کنند و در مرحله دوم هم برخی همین روش را در پیش گرفتند بنابراین این شیوه، شیوه غلطی است. شیوه اساسی آن است که طرف هر چه که هست خود را معرفی کند و مردم تشخیص دهند.

رییس پیشین صدا و سیما در خصوص شائبه جانبداری صدا و سیما از برخی از نامزدها، گفت: صدا و سیما که این مناظرات را پخش کرد، نباید اجازه می‌داد هر کسی هر حرفی را بزند و واقعا رعایت کند. صدا و سیما اصولی دارد و باید این مسائل را کنترل کند ولی به دفعات دیدیم که کنترل نکردند، برخی هرطور که دل‌شان خواست رفتار کردند و تهمت زدند. به برخی از افرادی که نام برده شدند، اجازه صحبت ندادند و صدا و سیما هم اقدامی نکرد که این شیوه غلطی است.

وی افزود: صدا و سیما تریبونی است که متعلق به کل نظام است. در نظام جمهوری اسلامی بایدها و نبایدهایی مطرح است که منشا مکتبی، اخلاقی و دینی دارد. بنابراین وظیفه‌ رسانه این است که جلوی این تخلفات اخلاقی را بگیرد و اجازه ندهد هر کسی هر حرفی را که می‌خواهد بزند. این جزو ضرورت‌ها است.

هاشمی در پاسخ به اینکه دو اشکال در صدا و سیما نسبت به گذشته دیدیم، گفت: اولین اشکال اینکه یک عده کارشناس را دعوت می‌کنند و آن کارشناس‌ها سوالاتی را مطرح می‌کردند که برای عملکرد دولت‌های قبلی جنبه سیاه‌نمایی داشت و نسبت به دولت های قبلی اجحاف می‌شد و به گونه‌ای سوال مطرح می‌شد که عملکرد آن‌ها زیر سوال رود، عملکرد آن‌ها هم، عملکرد نظام است‌. در حقیقت سیاه‌نمایی علیه عملکرد نظام می‌کردند. طراح این سوالات کارشناسان صدا و سیما بودند که این اشتباه بود و نباید این اتفاقات می‌افتاد. در برخی سوالات و کارشناسان و پاسخ‌هایی که در مناظره‌ها داده می‌شد از بعضی افراد جانبداری می‌شد این از ایرادات عملکرد صدا و سیما در این انتخابات بود.

وی در خصوص اینکه سبد رای قالیباف به سمت کدام نامزد گرایش دارد،‌ گفت:‌ سبد رای آقای قالیباف خیلی غیرمترقبه کم شد. در بین خود اصولگریان مسائلی مطرح است. خودشان می‌گویند بعضی از کسانی که به آقای قالیباف رای دانند، رای‌شان به طرف آقای جلیلی می‌رود، بعضی‌ها هم می‌گویند به طرف آقای پزشکیان می‌رود. یک چنین تحلیلی میان اصولگرایان وجود دارد که بخشی از آرای قالیباف به طرف آقای پزشکیان خواهد رفت. به نظرم آرای خاکستری و آرای خاموش مردم به سمت آقای جلیلی نمی‌رود. چون مسائلی در نظام بین الملل و داخل است که به ما می‌گوید آرای خاموش بیشتر به طرف آقای پزشکیان تمایل دارند.

حمایت عبدالکریم سروش از مسعود پزشکیان در انتخابات ۱۴۰۳

آنگونه که جماران روایت کرده، عبدالکریم سروش در پیامی کوتاه اعلام کرد: یکی از عزیزان محبوس و محبوسان عزیز از من خواست تا نام آن طبیب حبیب را برجسته کنم و لذا آنرا که عیان است به بیان هم میگویم :

جلیلی خلیلتان نیست.

پزشکتان پزشکیان است.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

دیدگاه تان را بنویسید

ویدیو پیشنهادی

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    خواندنی ها