کد خبر: 665529
|
۱۴۰۳/۰۴/۱۱ ۱۵:۱۴:۰۸
| |

محمدعلی ابطحی فعال سیاسی اصلاح‌طلب:

اکثریت آراء قالیباف یا به سمت پزشکیان می‌رود یا آراء باطله؛ به سمت جلیلی نمی‌رود

به دلیل اطلاعیه رسمی قالیباف قسمت اندکی از آراء به سمت جلیلی می‌رود اما اکثریت آراء که مربوط به اصولگرایان مخلص و معتقد بود به سمت پزشکیان یا رأی سفید می‌رود اما به سمت جلیلی نمی‌رود.

اکثریت آراء قالیباف یا به سمت پزشکیان می‌رود یا آراء باطله؛ به سمت جلیلی نمی‌رود
کد خبر: 665529
|
۱۴۰۳/۰۴/۱۱ ۱۵:۱۴:۰۸

 «محمدعلی ابطحی» عضو مجمع روحانیون مبارز رأی قرار گرفته پشت سر جلیلی را عجیب می داند و تاکید دارد آراء قالیباف حتی بعد از بیانیه ای که داد کامل به سبد جلیلی نخواهد رفت.

او احتمال به میدان آمدند آراء خاموش به نفع پزشکیان را بعید نمی داند و می گوید؛«باید توصیه کرد که کسی به شخص جلیلی توهین و جسارتی نکرده باشد، طرف مقابل را مظلوم نکنیم، دیدگاه‌های جلیلی روشن است و اگر قرار است نقد کنیم دیدگاه‌های او در سیاست خارجی و داخلی و آزادی‌های داخلی بحث کنیم. »

 

به گزارش خبرآنلاین بخش هایی از گفت و گوی ابطحی را در ادامه می خوانید:

 

 • به نظر بنده اتفاقی که در این مرحله از انتخابات افتاد، مربوط به ۶۰ درصد عدم مشارکت بود، چراکه دعوت به مشارکت جناحی و گروهی نیست و در این انتخابات کسی نبود که به انتخابات دعوت نکند و همه پشتوانه‌های سیاسی قدیمی به میدان آمدند اما مردم پاسخ ندادند، لذا معتقدم مهم‌ترین اتفاق مرحله اول انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم نه پزشکیان است، نه جلیلی و نه قالیباف.
 • در حقیقت علی‌رغم دعوت همگانی و سراسری به مشارکت در انتخابات، مردم رنجیده‌تر هستند و امیدوارم کسانی که می‌خواهند تصمیم بگیرند از انتخابات مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری درس بگیرند و مشکلات را بر عهده گروه‌های داخلی نیندازند چراکه مسئله جدی‌تر از این حرف‌ها است.
 •  
 • این رنج یکباره نیست که یکباره هم بتوان تقلیل پیدا کرد. رنج‌های پشت سر هم است که در طول سال‌های متمادی به وجود آمده است. اما عمدتاً بسیاری در حاکمیت بودند که نسبت به آرای مردم بی‌توجه بودند و توجهی به آرای مردم نمی‌کردند، این درصد اقلیتی هم که درانتخابات شرکت کردند، باز هم نشان دادند به کاندیدای رسمی حاکمیت توجه نمی‌کنند و درصد بالایی از رأی را به نفر اول رساندند.
 • تصور بنده این است که رنج مذکور را می‌شود اندک کرد نمی‌شود از بین برد. در مورد کم کردن این رنج برابر کسانی که می‌گویند ما نسبت به خون کسانی که کشته شدند و چشم‌هایی که کور شده مسئول هستیم، تصور بنده این است که شاید با این انتخاب بتوان این روش‌های تند و غیرانسانی را اندک کرد در مقابل مجموعه‌ای که مفتخر به این رفتارها هستند.
 • نسل جدید اصولگرایان به میدان آمدند اما اختلاف جدی میان خودشان افتاد و این رأی ها تقسیم شد اما متوجه نشدم در روز آخر چه اتفاقی افتاد که به صورت غیرطبیعی پشت‌سر جلیلی قرار گرفتند.
 • به دلیل اطلاعیه رسمی قالیباف قسمت اندکی از آراء به سمت جلیلی می‌رود اما اکثریت آراء که مربوط به اصولگرایان مخلص و معتقد بود به سمت پزشکیان یا رأی سفید می‌رود اما به سمت جلیلی نمی‌رود.
 • بعید نیست بتواند بیاورد، ضمن اینکه باید توصیه کرد که کسی به شخص جلیلی توهین و جسارتی نکرده باشد، طرف مقابل را مظلوم نکنیم، دیدگاه‌های جلیلی روشن است و اگر قرار است نقد کنیم دیدگاه‌های او در سیاست خارجی و داخلی و آزادی‌های داخلی بحث کنیم. در این موارد سیاست‌های جلیلی به صورت علنی اعلام شده و می‌توان براساس همین موارد او را نقد کرد نه براساس شخصیت فردی او.
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

دیدگاه تان را بنویسید

ویدیو پیشنهادی

اخبار روز سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  خواندنی ها