کد خبر: 664928
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۷ ۱۰:۰۰:۱۸
| |

قسمتی از قشر خاکستری برای شرکت در انتخابات تحریک شده است

معاون وزیر کشور در دولت روحانی گفت: قسمتی از قشر خاکستری برای شرکت در انتخابات تحریک شده است.

قسمتی از قشر خاکستری برای شرکت در انتخابات تحریک شده است
کد خبر: 664928
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۷ ۱۰:۰۰:۱۸

علی اصغر احمدی، معاون وزیر کشور در دولت روحانی پیرامون اهمیت مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری گفت: مولفه‌های قدرت در همه جوامع عبارتند از قدرت مالی، پولی، نظامی و سایر موارد که شاید قابل شمارش باشند اما آنچه که در یک کشور اهمیت دارد، حضور مردم در صحنه‌هایی است که به دفاع از تمامیت ارزی می‌انجامد و مردم آن کشور هویت خود را اعلام می‌کنند و می‌گویند ما کشورمان را دوست داریم. البته امکان دارد ناملایمت‌هایی وجود داشته باشد.

به گزارش خبرآنلاین، وی افزود: از نظر بین‌المللی نیز همیشه مردم اظهار وجود کردند. در شرایط فعلی امکان دارد دلخوری‌هایی وجود داشته باشد، که بخشی از آن اقتصادی است، بخش دیگر امکان دارد فرهنگی و سیاسی باشد اما بنده به عنوان کسی که دستی در آتش داشتم و همیشه گوشه و کنار کشور خادم مردم بودم، عرض می‌کنم که انتخابات استفاده از یک حقوق شهروندی است و ما باید از حقوق خودمان استفاده کنیم. از هیچ کجای دنیا نمی‌آیند که مشکل ما را حل کنند و یا دلشان به حال ما بسوزد. بنابراین استفاده از حقوق شهروندی یک اصل است.

احمدی در ادامه تصریح کرد: مورد دیگر مربوط به مانور قدرت با حضور در انتخابات است. مانور قدرت به مردم و کشور برمی‌گردد. به اعتقاد بنده همه افراد حتی آنهایی که دلخوری هم دارند باید این نکته را قبول کنند به میزانی که مشارکت نمی‌کنند، دیگرانی می‌آیند برای آنها تصمیم خواهند گرفت، که شرایط را نامطلوب می کند. در نتیجه بهره‌مندی از حقوق شهروندی و انتخاب اصلح می‌توانیم مانوری در دنیا داشته باشیم چراکه ما مردم ایران هرگز کشور خود را رها نخواهیم کرد.

معاون وزیر کشور در دولت روحانی درباره احتمال افزایش مشارکت به بیش از ۵۰ درصد اظهار کرد: بنده نتایج نظرسنجی را ندارم که به آنها تکیه کنم. اگر قرار باشد عددی را بگویم باید مستند به یک ریشه باشد که آن را مطرح کنم اما به لحاظ ارتباطی که با اکثر استان‌های کشور دارم و دوستان از استان‌ها و شهرستان‌ها گزارش‌هایی می‌دهند، به نظر می‌رسد بخشی از آرای خاموش احساس کرده که باید وارد میدان شود.

وی گفت: لذا ارزیابی بنده از میزان مشارکت بین ۵۰ تا ۵۵ درصد است، البته ارزیابی حسی است و رقمی ندارم که بخواهم به آن استناد کنم اما انشالله میزان مشارکت به ۶۰ و ۶۵ درصد برسد که اگر این اتفاق بیافتد ما بسیار خوشحال می‌شویم.

احمدی در پیش بینی ورود آرای خاکستری به پای صندوق‌های رأی نیز، خاطرنشان کرد: براساس آنچه مشاهده می‌کنم قشر خاکستری که فرزندان ما هستند و آینده کشور متعلق به آنها است، تحریک شده به این ترتیب که بخشی آمدند، بخشی هنوز مردد است و قسمتی هنوز بر موضع خودشان هستند.

معاون وزیر کشور در دولت روحانی یادآور شد: امیدوارم در فرصت باقی مانده قشر خاکستری احساس این را داشته باشند که از حق طبیعی و شهروندی خود استفاده کنند و طبق فرمایش رهبری امکان دارد برخی کسی را قبول نداشته باشند اما ایران و مردم آن را که دوست دارند. مجدداً تاکید می‌کنم هیچ کس از آن طرف دنیا کسی نمی‌آید که مشکل ما را حل کند بلکه ما هستیم که باید دست به دست هم بدهیم، مقداری دلخوری و قهر را کنار بگذاریم و وارد میدان شویم. انشالله میزان مشارکت عدد خوبی شود.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

دیدگاه تان را بنویسید

ویدیو پیشنهادی

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    خواندنی ها