کد خبر: 664822
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۶ ۱۱:۱۵:۱۹
| |

علی یونسی وزیر اطلاعات دوره اصلاحات:

آقای پزشکیان حتی خیلی از اصولگرایان را هم جذب کرده

آقای پزشکیان یک اصلاح‌طلب اصولگرا است و خیلی از اصولگرایان را هم جذب کرده؛ بنابراین دور دوم هم شانس آقای پزشکیان بالا است.

آقای پزشکیان حتی خیلی از اصولگرایان را هم جذب کرده
کد خبر: 664822
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۶ ۱۱:۱۵:۱۹

علی یونسی وزیر اطلاعات دوره اصلاحات با تأکید بر اینکه همه به اهمیت انتخابات پی برده‌اند، گفت: چهره منفی که آنها از دولت آقای روحانی ترسیم کرده‌اند، صحیح نیست. از بس دولت بعد ایشان خراب کرد، ضعف‌های آن هم پوشیده شد. مردم آگاه هستند و وضع زندگی‌شان در دوره آقای روحانی و بعد از آقای روحانی را مقایسه می‌کنند. من همه این مردم را به شرکت در انتخابات دعوت می‌کنم.

به گزارش جماران بخش هایی از گفت و گوی یونسی را در ادامه می خوانید:

 

 • چه کسانی که شرکت می‌کنند و چه کسانی که شرکت نمی‌کنند، بالأخره همه به دلیل اهمیت انتخابات اظهارنظر می‌کنند و تصمیم می‌گیرند. چون تصمیمی است که برای آینده کشور و ملت ایران تأثیر دارد، همه به اهمیت آن پی برده‌اند. یک حرکت اجتماعی سرنوشت‌ساز و تأثیرگذار است؛ هرکس که بخواهد رأی بیاورد. من شخصا امیدوارم که آقای پزشکیان برنده این مسابقه باشد.
 • خیلی از مرددین آمده‌اند؛ مخصوصا شهرستان‌ها. از استقبالی که از جناب آقای پزشکیان یا آقای ظریف و سایر سخنرانان می‌شود، پیدا است که شهرستان‌ها از این جهت پیشتاز هستند و این حرکت آنها در تهران مؤثر واقع شده است. یعنی یک جنبش و حرکت عمومی به نفع آقای پزشکیان دارد اتفاق می‌افتد. این را کسی انکار نمی‌کند که ایشان پیشتاز و جلوتر از همه است و من امیدوارم بتواند در دور اول کار را تمام کند.
 • من مطمئنم حتی در دور دوم هم باز به نفع آقای پزشکیان است. برای اینکه همه کسانی که مردد هستند، آن موقع باور می‌کنند که مسأله جدی است و خیلی‌ها که قبلا نیامده‌اند هم می‌آیند و خیلی از آراء اصولگرایان هم به سمت آقای پزشکیان سوق داده می‌شود. آقای پزشکیان یک اصلاح‌طلب اصولگرا است و خیلی از اصولگرایان را هم جذب کرده؛ بنابراین دور دوم هم شانس آقای پزشکیان بالا است.
 • من خیلی بعید می‌دانم که این امر اتفاق بیفتد. یعنی همه شواهد حاکی از این است که این ائتلاف رخ نمی‌دهد. اگر این اتفاق بیفتد هم من باز شانس پیروزی اصولگرایان را خیلی زیاد نمی‌بینم. یعنی در هر صورت شانس آقای پزشکیان را بالا می‌دانم. من به عنوان حدس سیاسی می‌گویم؛ پیش‌بینی نمی‌کنم و یک تحلیل سیاسی است. در دنیای سیاست هر اتفاقی ممکن است رخ بدهد.
 • آقای پزشکیان یک مرد اخلاق‌گرا است.
 • در هر صورت آقای پزشکیان نمی‌خواهد از روش و منش اخلاقی‌اش عبور کند؛ حتی اگر به ضررش باشد. مردم ایران عاشق اخلاق، عدالت، منش، بردباری، صبوری و آینده‌نگری هستند. این ویژگی‌ها در آقای پزشکیان هست.
 • من دولت سوم آقای خاتمی می‌دانم. چون همه کسانی که اطراف ایشان هستند، عاشق آقای خاتمی هستند.
 • این مثبت است و منفی نیست. چهره منفی که آنها از دولت آقای روحانی ترسیم کرده‌اند، صحیح نیست. از بس دولت بعد ایشان خراب کرد، ضعف‌های آن هم پوشیده شد. مردم آگاه هستند و وضع زندگی‌شان در دوره آقای روحانی و بعد از آقای روحانی را مقایسه می‌کنند. من همه این مردم را به شرکت در انتخابات دعوت می‌کنم.
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  خواندنی ها