کد خبر: 664728
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۵ ۲۱:۱۰:۱۵
| |

عارف:

با حرف تند زدن شکم مردم سیر می‌شود؟

محمدرضا عارف در دیدار‌های جداگانه با جمعی از فعالان سیاسی و مدنی نسل‌های مختلف و روزنامه نگاران با بیان این‌که «منافع عده‌ای در پایداری و یا ناپایداری یک نظام سیاسی است» گفت: جریان اصلاح‌طلبی همیشه با رویکرد اصلاح فرایند‌ها و ساختار‌ها به دنبال پایداری نظام سیاسی بود. هنر جریان اصیل انقلاب باید این باشد که علی رغم دادن هزینه‌های زیاد در سپهر سیاست ایران ماندگار باشد که به نظرم نسل تحول‌خواه جریان اصلاح طلبی باید پرچم دار این جریان باشد.

 با حرف تند زدن شکم مردم سیر می‌شود؟
کد خبر: 664728
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۵ ۲۱:۱۰:۱۵

 

 

رئیس بنیاد امید ایرانیان گفت: برای ماندگاری تفکر اصلاح طلبی برخی مواقع باید هزینه بدهیم البته شخصا در تمامی دوران‌ها سعی کرده‌ام هزینه‌ها را متوجه خود و در دستاورد‌ها دیگران را شریک کنم.

به گزارش ایسنا، محمدرضا عارف در دیدار‌های جداگانه با جمعی از فعالان سیاسی و مدنی نسل‌های مختلف و روزنامه نگاران با بیان این‌که «منافع عده‌ای در پایداری و یا ناپایداری یک نظام سیاسی است» گفت: جریان اصلاح‌طلبی همیشه با رویکرد اصلاح فرایند‌ها و ساختار‌ها به دنبال پایداری نظام سیاسی بود. هنر جریان اصیل انقلاب باید این باشد که علی رغم دادن هزینه‌های زیاد در سپهر سیاست ایران ماندگار باشد که به نظرم نسل تحول‌خواه جریان اصلاح طلبی باید پرچم دار این جریان باشد.

وی با بیان این‌که «باید مشخص شود که چرا سرمایه اجتماعی خرداد ۷۶ به تیر ۸۴ ختم شد»، خاطر نشان کرد: به نظرم راهی که در انتخابات مجلس دوازدهم توسط بیانیه روزنه گشایان آغاز شد بسیار هوشمندانه و البته پرهزینه بود و شخصا برای دست اندرکاران بیانیه روزنه‌گشا و راه‌گشا دعا کردم. البته باید توجه داشت که نقد‌های منصفانه را باید با آغوش باز پذیرفت

وی ادامه داد: مظلومیت جریان اصلاح‌طلبی این است که متصدی‌های آن هنوز ما نسل اولی‌ها هستیم زمانی‌که من موضوع پوست‌اندازی در جریان اصلاح طلبی را مطرح کردم بعضی‌ها ناراحت شدند و آن را متوجه برخی عزیزان کردند در حالی‌که اتفاقا شروع این پوست‌اندازی باید از افرادی مثل من باشد؛ چراکه فردگرایی باعث ضربه به یک جریان سیاسی می‌شود.

رئیس بنیاد امید ایرانیان با بیان این‌که «ما مدیون مردم و کشور هستیم»، تاکید کرد: برای ماندگاری تفکر اصلاح طلبی برخی مواقع باید هزینه بدهیم البته شخصا در تمامی دوران‌ها سعی کرده‌ام هزینه‌ها را متوجه خودم کنم و در دستاورد‌ها دیگران را شریک کنم که بخشی از دلایل عدم ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری به همین دلیل بود که نخواستم هزینه‌ای متوجه افراد شود. در تمامی دوران‌ها اعم از موسم انتخابات به دنبال اجماع سازی بودم حتی زمانیکه با برخی افراد مخالف بودم، ولی تمام تلاشم اجماع سازی پایدار بود البته به موقع و برای ثبت در تاریخ برخی از حرف‌ها را خواهم زد.

وی با بیان این‌که «همیشه طبق قانون عمل کرده‌ام»، تاکید کرد: هیچگاه تفکر خودمان را قربانی بده بستان نخواهم کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که «یکی از راه‌های موثر تغییر وضعیت موجود صندوق رای است»، خاطرنشان کرد: هر چقدر میزان مشارکت در انتخابات افزایش پیدا کند می‌توان نسبت به توقف روند فعلی و اصلاح سیاست‌ها امیدوارتر بود و در صحنه فعلی انتخابات آقای دکتر پزشکیان به عنوان یک مدیر باسابقه، پاکدست، صادق و سالم و پایبند به گفتمان تحول خواهانه می‌تواند در احیاء ارزش‌های اولیه انقلاب و اصلاح ساز و کار‌های معیوب اقدامات موثری انجام دهد و همه باید به ایشان کمک کنیم.

وی با بیان این‌که «نگاه‌های بین‌المللی به انتخابات ایران دوخته شده است» از اصحاب رسانه و جوانان خواست به دنبال تاثیرگذاری برای افزایش مشارکت باشند.

عارف با بیان این‌که «عده‌ای با حرف تند زدن به دنبال رفتن بر روی آنتن هستند»، تصریح کرد: آیا با حرف تند زدن شکم مردم سیر می‌شود؟ باید دنبال اثر گذاری اصولی در جامعه بود نه با حرف تند زدن. مانند مرحوم مهندس بازرگان که با قلم و سخن خود هم تاثیر گذار بود هم ماندگار.

وی با اظهارنگرانی از فروپاشی اجتماعی و فرهنگی و قربانی شدن اخلاق در جامعه بخاطر امیال شخصی از روزنامه نگاران و اصحاب رسانه خواست بدون محافظه کاری به آسیب شناسی علت فروپاشی اجتماعی با ارائه راهکار‌های منطقی در این خصوص بپردازند.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    خواندنی ها