کد خبر: 664722
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۵ ۲۰:۳۰:۵۸
| |

پروز امینی:

احتمال اینکه جلیلی صحنه انتخابات را ترک کند خیلی ضعیف است

پرویز امینی معتقد است که کنار رفتن آقای جلیلی و باقی ماندن قالیباف از نظر تکنینکی درست‌تر است اما با شناختی که دارم احتمال اینکه جلیلی صحنه انتخابات را ترک کند خیلی ضعیف است.

احتمال اینکه جلیلی صحنه انتخابات را ترک کند خیلی ضعیف است
کد خبر: 664722
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۵ ۲۰:۳۰:۵۸

 

پرویز امینی معتقد است؛ غیر از مناظره چهارم سایر مناظرات نتوانست انتظارات از مناظره واقعی را برآورده کند.

به گزارش فرهیختگان،  پنجمین و آخرین مناظره انتخابات ۱۴۰۳، ظهر امروز از با موضوع «کارآمدسازی دولت» برگزار شد. پرویز امینی، استاد دانشگاه در گفت‌وگویی به تحلیل مناظره‌های انتخابات پرداخت که محورهای سخنان او به شرح زیر است:

- غیر از مناظره چهارم سایر مناظرات نتوانست انتظارات از مناظره واقعی را برآورده کند.

- کسی که بیشترین استعداد برای بهره‌برداری از مناظرات را داشت آقای پزشکیان بود اما بدترین ظهور انتخاباتی و سیاسی را داشت و نتوانست از امکانات بالقوه‌اش به نحو مطلوبی استفاده کند.

- پزشکیان از وقت پایانی بسیار بسیار بد استفاده کرد. او نفر آخر بود و می‌توانست از این فرصت طلایی استفاده‌ کند اما انشاء خواند.

- راهبرد آقای قالیباف این بود که با کارنامه عملی خود وارد تنش نشود و در آخر هم دوگانه تنش-گشایش را ایجاد کرد.

- آقای پورمحمدی شبیه به لاریجانی پیشاانتخابات بود و تصویری غیرواقعی از او در فضای مجازی برساخت می‌شد که نشان دهد کاراکتری جذاب است اما سبد رای ۱ درصدی پیدا کرد و مزیت پیشین خود را قمار کرد و نسخه ضعیف‌تر آقای روحانی بود.

- آقای جلیلی ادبیات تهیج کننده اجتماعی ندارد اما در مناظره چهارم از خود کارکاکتر سیاسی نشان داد و بهترین ایفای نقش او در مناظره چهارمش بود که مقدمات آن را هم آقای پورمحمدی ایجاد کرد.

- آقای قاضی‌زاده بیشتر از دیگران در شکل گرفتن نقطه نزاع انتخابات سهم داشت و تا آخر این دوگانه یعنی نماینده انحصاری بودن دولت آقای رئیسی و دیگری استمرار دولت روحانی را حفظ کرد.

- خلاف انتظار این بود که آقای پزشکیان هرگونه ارتباط با روحانی را منکر شد و حتی گفت بخشی از ستادهای من از ستاد آقای رئیسی هستند.

- یکی از دلایلی اینکه می‌گویم مناظره کار نکرده این است که هنوز "آن" انتخابات شکل نگرفته و دلیل بالا بودن آرا مردد همین است.

- خطای گفتاری در این مناظرات زیاد بود و کاراکتری که شما از رئیس‌جمهور انتظار دارید براورده نمی‌شد.

- کنار رفتن آقای جلیلی و باقی ماندن قالیباف از نظر تکنینکی درست‌تر است اما با شناختی که دارم احتمال اینکه جلیلی صحنه انتخابات را ترک کند خیلی ضعیف است.

- اگر کسی کنار نرفت بهتر است آقایان زاکانی و قاضی زاده هم در صحنه انتخابات باقی بمانند.

- اگر جلیلی و قالبیاف کنار نروند امکان پیروزی هیچ کدام در دور اول نیست.

- سه احتمال برای دور دوم وجود دارد: در صورت دور دومی شدن پزشکیان و جلیلی، این وضعیت برای پزشکیان بهتر است. در دوگانه قالیباف و پزشکیان، برای قالیباف بهتر است و بین قالیباف-جلیلی وضعیت پنجاه پنجاه است.

- چه بسا اگر شورای نگهبان برخی کاندیداها را تایید می‌کرد میدان گشوده‌تری برای انتخابات ایجاد می‌شد و در کیفیت انتخابات تاثیر داشت.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    خواندنی ها