کد خبر: 664379
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۳ ۱۳:۰۰:۰۵
| |

جعفر گلابی:

دولت پزشکیان دولت سوم خاتمی است

جعفر گلابی نوشت: دولت آقای پزشکیان دولت سوم آقای خاتمی است و همان روند واقع‌گرایانه را پیش خواهد برد.طبیب بی‌آلایش و خاکی ما ماحصل بلوغ سیاسی جریان‌های کشور است و خوب می‌داند که تشنج‌های سیاسی نه تنها باری از دوش مردم برنمی‌دارد که مشکلی بر مشکلات افزوده خواهد شد.

دولت پزشکیان دولت سوم خاتمی است
کد خبر: 664379
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۳ ۱۳:۰۰:۰۵

جعفر گلابی در یادداشتی با عنوان «دولت سوم خاتمی با بلوغ سیاسی پزشکیان» در روزنامه اعتماد نوشت: به موازات شوروهیجانی که در شهرهای مختلف برای انتخابات به وجود آمده و اقبال مردم به دکترپزشکیان رو به تزاید است.مخالفان انتخابات چه افراطیون داخلی و چه تحریم‌طلبان خارج‌نشین خشمگین شده رو به‌توهین و تحقیر و حتی تشنج آورده‌اند.عده‌ای تلاش می‌کنند سخنرانی دکتر ظریف را برهم زنند و عده‌ای دیگر با پز روشنفکری چون قافیه استدلال و منطق‌شان به تنگ آمده است چاره دیگری جز هتاکی نمی‌بینند و در این راه حتی آبروی دانشگاهی خودرا برباد می‌دهند.  به‌ جز آنها که مخالفت و خشم‌شان ازاصلاح‌طلبان علت دارد و احتمالا درجایی انتظارشخصی داشته و برآورده نشده است اصلاح ستیزان واقعا جزمنطق تخریب‌طلبی چیزی برای عرضه ندارند و خودشان هم این واقعیت را کتمان نمی‌کنند.  حالا ازداخل وخارج سیل ناسزا و تهمت به سوی اصلاح‌طلبان به راه افتاده است...

 تاجایی که دیدم یکی ازتحریم‌کنندگان منصف انتخابات، نهیب زده است که برای عدم شرکت مردم درانتخابات نباید به دروغ و تهمت رو بیاوریم!  آری جرم اصلاح‌طلبان این است که با تمام توان درشهرها و روستاها به راه افتاده مردم را تشویق به شرکت درتعیین سرنوشت خود می‌کنند و نظرشان این است که باانفعال و خرابی‌طلبی کشور آسیب‌های غیرقابل جبران خواهد دید. راستی چرا این رفتار و کردار ناپسند از کشورما رخت برنمی‌بندد که افراد و جریان‌ها به‌جای تخریب به منطق و استدلال رو بیاورند و درساختن فرهنگ مدارا مشارکت کنند؟

نظراصلاح‌طلبان این است که اگرهیچ قدرتی نداشته باشیم و فقط بتوانیم آب یک روستا را تامین کنیم استنکاف ازآن جفا به مردم است. با پست ریاست‌جمهوری که امکان به‌کارگیری هزاران مدیر کاردان و کارشناس درسراسر کشور وجود دارد رضایت به وضع موجود و تشدید نابسامانی‌ها واقعا ستم درحق مردمی است که یک زندگی معمولی می‌خواهند.کسانی که توهم حل یک‌شبه مشکلات کشور از طریق تغییرساختار را به مردم توصیه می‌کنند خوب می‌دانند که آدرس غلط و جفاکارانه می‌دهند.  بدون مجامله باید به گوش مردم برسانیم که عمق استدلال مخالفان انتخابات دقیقا شبیه استدلال معروف و مشهور انجمن‌حجتیه است که باید‌ ‌بگذاریم آنچنان وضع خراب شود و فساد فراگیر گردد تا امام زمان ظهور کند! اینان هم با اصلاحات و اصلاح‌طلبان مخالفند چون معتقدند که نباید آبی به آتش خرابی‌ها ریخته شود.براین اساس اعتقاد اعلام شده و بی‌پرده تحریمی‌ها این است که بهتر شدن وضع، سرنگونی جمهوری اسلامی را به تعویق می‌اندازد!

بایدبگذاریم فقر تا قحطی پیش رود، محیط‌زیست به قهقرا برود، جنگل‌ها درآتش ندانم کاری‌ها وکمبود امکانات آتش‌نشانی بسوزند، دلار از 100 هزار تومان عبورکند، درگیری‌های مردم در خبابان‌ها برسرحجاب و امثال آن افزایش یابدو درروابط خارجی تشنج تا درگیری نظامی پیش رود.اگر این مطلوب‌های ویرانی‌طلبان حاصل شود امید فراوان دارند که لشگرگرسنگان ازفرط فلاکت به خیابان‌ها بریزند و به صغیروکبیر رحم نکنند، هرج ومرج فراگیرشود ومردم امنیت بیرون آمدن از خانه را نداشته باشند.اقوام مرزهای کشور خدای ناکرده دل به بیگانگان بدهند‌و تمامیت ارضی کشور برای‌شان مهم نباشد.اگرچنین اوضاع مخوفی حاصل آمد و ایران منفجر شد آن‌وقت زمینه حمله نظامی بیگانگان فراهم می‌شود و ساختار عوض می‌شود وآزادی و رفاه سراسرکشور را فرا خواهد گرفت!!

تمام سخن مخالفان آرامش و رونق کسب و کار مردم در همین چند پارگراف بالا خلاصه می‌شود و با انواع بیان‌های تزیین شده به مردم سراب آبادانی را نشان می‌دهند!آنکه با پز روشنفکری به آقای پزشکیان توهین می‌کند و‌ با صراحت اعلام می‌نماید که جامعه ما نابود شده است پس چرا از شرکت مردم درانتخابات می‌ترسد؟ جامعه نابود شده هرگز اقدام مدنی شرکت در انتخابات نخواهد داشت.اتفاقا یک جامعه زنده و آگاه است که ازکوچک‌ترین روزنه‌های مسالمت‌آمیز تغییر و اصلاح و بهروزی سود می‌برد و اراده خود را برافراطیون تحمیل می‌کند.

آقای پزشکیان درمقابل جریان‌های خشونت‌طلب داخلی و ویرانی‌طلب خارجی نمی‌خواهد برای دعوا بیاید تا دل عده‌ای را خنک کند. او اگر هیچ کارنکند جز اینکه تورم را با همه لوازمش کاهش دهد راه اصلاحات بزرگ و بی‌بازگشت را فراهم آورده است.دولت آقای خاتمی علی‌‌رغم فشارها و انواع بحران‌های مستمر بهترین شاخص‌های اقتصادی را تقدیم مردم کرد و چون مردم عملکردش را دیدند و صفای باطنش برآنها هویدا بود 8 سال بعد به توصیه تکرارش وارد صحنه شدند و برطرف کردن تحریم‌ها را هدف قراردادند.

دولت آقای پزشکیان دولت سوم آقای خاتمی است و همان روند واقع‌گرایانه را پیش خواهد برد.طبیب بی‌آلایش و خاکی ما ماحصل بلوغ سیاسی جریان‌های کشور است و خوب می‌داند که تشنج‌های سیاسی نه تنها باری از دوش مردم برنمی‌دارد که مشکلی بر مشکلات افزوده خواهد شد.آقای پزشکیان صدای بی‌صدایان درساختار قدرت خواهد بود، آنجا که می‌تواند راسا و شجاعانه اصلاح می‌کند و آنجا که محدودیت دارد باحمایت مردم تلاش خواهد کرد که ارکان قدرت را به تغییرات تدریجی و آرام و‌ بی‌هزینه متقاعد کند .

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    خواندنی ها