کد خبر: 664345
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۲ ۲۰:۱۰:۱۶
| |

قالیباف:

قانون اقدام راهبردی کشور را انفعال و بلاتکلیف در آورد

محمدباقر قالیباف‌ در گردهمایی مردمی در قزوین تصریح کرد: در تحریم به جای آنکه مذاکره را روش مبارزه بدانند رفتند به صداقت آمریکایی پناه بردند، یک متن نوشتند که روی کاغذ همه چیز دادند اما در عمل هیچ امتیاز اقتصادی برای کشور نگرفتند، ترامپ آمد یک شبه از برجام خارج شد.

قانون اقدام راهبردی کشور را انفعال و بلاتکلیف در آورد
کد خبر: 664345
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۲ ۲۰:۱۰:۱۶

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در زمان تحریم به جای آنکه مذاکره را روش مبارزه بدانند رفتند به صداقت آمریکایی پناه بردند.

محمدباقر قالیباف‌ در گردهمایی مردمی در قزوین با بیان اینکه خداوند متعال را شاکرم که امروز فرصتی پیش آمده تا در خدمت برادران و خواهر ولایی و انقلابی و جریان سازم در قزوین حضور پیدا کنم، ادامه داد: در طول تاریخ، قزوین و قزوینی ها علما و روحانیون بزرگی را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است؛ قزوین شهدای بزرگی را در خود پرورش داده، که توفیق داشتم با برخی از آن ها در جبهه های نبرد حق علیه باطی هم سنگر باشم.

کاندیدای چهاردهمین دوره ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: یکی از توفیقات انقلاب اسلامی که به برکت امام شهدا و شهدا حاصل شده است همین انتخابات است که همه ی مردم در زمام امور مشارکت دارند. یکی از فرصت‌هایی که مردم در آن تصمیم‌گیری می کنند و با رای خود یکی از مهمترین مسئولیت‌ها را به شخص مورد نظر خود واگذار می‌کنند بعد از جایگاه رهبری، مسئول قوه مجریه به عنوان رئیس جمهور کشور است.

قالیباف عنوان کرد: قانون اساسی، به رئیس جمهور قدرت تصمیم گیری برای همه‌ شئونات مردم را داده است؛ با توجه به حادثه تلخ شهادت رئیس جمهور شهید آیت‌الله رئیسی، خداوند متعال بر ما اینگونه مقدر کرده تا در جمعه پیش رو شاهد برگزاری انتخابات باشیم.

وی با بیا‌ن اینکه برخی‌ها در مذاکره رفتند به صداقت آمریکایی ها پناه بردند و یک متنی را نوشتند و همه چیز را دادند و هیچ منفعت اقتصادی نگرفتند و حتی ترامپ هم از برجام خارج شد، اظهار داشت:‌ در شورای عالی امنیت ملی با مسئولیت روحانی بنا شد یک قانونی درباره برجام در مجلس پیگیری شود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه رهبر انقلاب فرمودند قانون اقدام راهبردی یکی از قوانین راهبردی و ماندگار مجلس است که کشور را انفعال و بلاتکلیف در آورد، گفت: آقای روحانی! می گفتید اگر پروتکل الحاقی را لغو کنیم جنگ می شود؛ لغو کردیم آیا جنگ شد؟ غنی سازی را 20 کردیم آیا جنگ شد؟ غنی سازی را 60 درصد کردیم جنگ شد؟ این کارها باعث شد آنها بپذیرند و وارد گفتگو با ما شوند.

قالیباف با بیان اینکه آقای روحانی! روز خروج ترامپ از برجام مصاحبه کردید یک هفته فرصت می‌دهید‌ یک هفته، یک ماه و چند ماه فرصت دادید بعد چه کار کردید؟‌ چرا کشور را بلاتکلیف گذاشتید؟، تصریح کرد: چرا وقتی رئیس جمهور بودید نگفتید نمی‌گذارند؟ چرا آنهایی که نمی‌گذارند را معرفی نکردید؟! رئیس جمهور مسئولیت و قدرت دارد چرا بهانه‌تراشی می‌کنید

وی ادامه داد: اگر نگذاشتند کار کنید چرا وقتی که رئیس جمهور بودید اعلام نکردید و معرفی نکردید چه کسانی نگذاشتند؛ اگر حقوق را همپای تورم بالا نبریم مردم چگونه زندگی کنند؟ با تصمیمات خلق الساعه دولت های گذشته تورم زیاد شد و سفره کوچک شد و قدرت خرید کم شد.

وی با بیان اینکه ‌‌آقای روحانی! می گفتید اگر پروتکل الحاقی را لغو کنیم جنگ می شود؛ لغو کردیم آیا جنگ شد؟ ‌غنی سازی را 20درصد کردیم آیا جنگ شد؟ غنی‌سازی را 60 درصد کردیم جنگ شد؟ ‌این کارها باعث شد آنها بپذیرند و وارد گفتگو با ما شوند، اضافه کرد: کل دنیا متحیر «وعده صادق» شده؛ اما می‌بینیم در پارکینگ خودروسازان 4000 خودرو پارک شده می‌گوییم چرا؟ می‌گویند سوکت یا فلان قطعه هنوز نیامده!

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه ما موفقیت‌ عملیات وعده صادق و پیشرفت‌های دفاعی و موشکی را در شرایط تحریم و با همین امکانات رقم زدیم و این ظرفیت را رقم زدیم، گفت: ما در یک گریبکس ساده و کیفیت خودرو دچار مشکل هستیم. این نتوانستن نیست این مدیریت در صنعت و تحول است؛ وقتی این ظرفیت در کشور وجود دارد ولی مدیریت و توان و دغدغه وجود ندارد حتی اگر برنامه خوب هم بنویسیم فایده ای ندارد.

وی با بیان اینکخه 3.5 برابر از حوزه یارانه های نقدی که می‌دهیم امروز فقط در حوزه انرژی اتلاف می کنیم می توانیم آن را احیا کنیم که حدود 1260 هزار میلیارد تومان است، گفت: مردم باید جور بی‌عرضگی ما را تحمل کنند بعد با پررویی بهانه بیاوریم که نگذاشتند کار کنیم؟‌.

قالیباف با بیان اینکه مردم به کسانی که عملکرد و کارنامه‌شان در 45 سال گذشته قابل دفاع است رای بدهند، گفت: روز جمعه روز مهمی است خواهش می کنم نگاه کنید کسانی که عملکرد و کارنامه شان در 45 سال گذشته قابل دفاع است و می شناسید، آینده کشور را دست آنها بدهید؛ همه ملت ایران و همه قومیت ها و همه ادیان الهی و شیعه و سنی و مرزنشینان و ... همه پای کار بیایند.

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: افرادی که اکنون در صحنه انتخابات ریاست جمهوری هستند، می‌خواهند ما را به شرایط و ریل گذشته برگردانند، و همواره به جای نتوانستیم «نگذاشتند و تحریم بودیم» را مطرح میکنند.

قالیباف گفت: برخی آن روزها تحریم را «کاغذ پاره» می‌دانستند، اما من هیچ‌وقت این حرف را نزدم؛ و معتقد بودم تحریم برای ما سختی و مشکلات دارد، اما باید مساله تحریم را حل کنیم. اگر می‌گویم با مذاکره موافق هستم که برخی دوستان متدین اعتراض داشتند، مذاکره را یک روش مبارزه با دشمن می‌دانم.

وی تصریح کرد: آنها در تحریم به جای آنکه مذاکره را روش مبارزه بدانند رفتند به صداقت آمریکایی پناه بردند، یک متن نوشتند که روی کاغذ همه چیز دادند اما در عمل هیچ امتیاز اقتصادی برای کشور نگرفتند، ترامپ آمد یک شبه از برجام خارج شد.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    خواندنی ها