کد خبر: 664145
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۱ ۱۱:۳۰:۰۰
| |

اعتدالگرایان به نفع پزشکیان با پورمحمدی ائتلاف می‌کنند؟

قائم مقام دبیرکل حزب اعتدال و توسعه گفت: از نظر منطقی ممکن است قاضی‌زاده هاشمی و زاکانی همانند گذشته به گونه دیگری تصمیم بگیرند. اما آنچه که الان بین جلیلی و قالیباف شاهد هستیم، خودشان نمی‌توانند ائتلاف کنند. مگر آنکه در شرایط جدیدی قرار بگیرند یا از آنها خواسته شود.

اعتدالگرایان به نفع پزشکیان با پورمحمدی ائتلاف می‌کنند؟
کد خبر: 664145
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۱ ۱۱:۳۰:۰۰

محمود واعظی قائم مقام دبیرکل حزب اعتدال و توسعه در ارزیابی کاندیداهای مقابل مسعود پزشکیان گفت: به هرحال ۴ نفر از کاندیداها عملا یک فکر و یک نظر بیشتر ندارند. یعنی قالیباف،  جلیلی، قاضی‌زاده و زاکانی تقریبا یکی هستند. از دو نفر از آنها که آقای قاضی‌زاده هاشمی و زاکانی باشند، در نظرسنجی‌ها و مسائلی که وجود دارد اقبالی صورت نگرفته است. آقای پورمحمدی با این دو نفر مقداری متفاوت است.

به گزارش ایلنا، بخش هایی از گفت و گوی واعظی را در ادامه می خوانید:

 

 • به نظر آقای پورمحمدی جزو اصولگرایان معتدل است و نکات خوبی هم می‌گوید. ایشان در چارچوب این ۴ نفر افتاده و به دلیل آنکه قبلا کمتر صحبت کرده مقداری حقش ادا نمی‌شود. مقابل این، تفکری که در سه سال گذشته بر قوه‌ اجرایی و کشور حاکم بود، شرایطی به وجود آورده که مردم به دنبال تغییر هستند. با توجه به شرایط بسیار بغرنج داخلی و شرایط بسیار سختی که در منطقه و در عرصه بین‌المللی داریم و مسائلی که روابط بانکی‌مان در دنیا وجود دارد؛ FATF، مسأله برجام، تحریم‌ها و مذاکراتی که طی سه سال انجام شده اما موفق نبوده، این انتظار را بین مردم به وجود آورده که باید یک گروه جدید با تفکر دیگر و رویکرد مناسب در سیاست داخلی و خارجی به میدان بیاید. وقتی به این ۶ نفر نگاه می‌کنیم اقبال مردم به جد روی آقای پزشکیان است.
 • آقای پزشکیان به دلیل گذشته، تواضع و پاکدستی که دارند، زبانزد هستند. ایشان ویژگی‌های شخصی‌اش این است که اعتقاد دارد دولتی باید روی کار بیاید تا بتواند مسائل داخلی و خارجی را حل کند. ما الان مشکلات بسیار زیادی داریم که باید این مسائل‌مان برطرف و تحریم‌ها برداشته و ساماندهی شود. وقت خیلی زیادی نداریم و مردم دارند هزینه‌ این مسائل را می‌پردازند.
 • لذا فکر می‌کنم با توجه به اینکه فرصت بسیار کم است، در شهرهای مختلف اقبال از آقای پزشکیان خوب بوده و من امیدوارم جوانان و کسانی که در گذشته رأی دادند و شرایط به شکلی پیش رفت که همه مطالبات‌شان برآورده نشد، به جای آنکه قهر کنند و در خانه بنشینند، راه‌حل دیگری را دنبال کنند و بدانند این رأی یک امانت متعلق به خودشان است. اگر از آن استفاده نکنند، آن اقلیتی که رأی می‌دهند در واقع به جای آنان هم رأی می‌دهند اما خلاف نظرشان رأی می‌دهند. لذا باید رأی داده و از حق‌شان استفاده کنند. اگر مردم با مشارکت بالا بیایند من قول می‌دهم که نتیجه انتخابات حتما به گونه‌ای خواهد بود که رضایت‌ مردم نسبت به الان، نسبت به زندگی‌، معیشت و منزلت‌شان بیشتر خواهد شد.
 • درباره اینکه با توجه به آنکه آقای پورمحمدی سابقه حضور در دولت آقای روحانی را داشتند، این احتمال وجود دارد که حزب اعتدال و توسعه برای ایجاد ائتلاف به نفع آقای پزشکیان با او وارد گفت‌وگو و مذاکره شود، در حال حاضر، بحث برای این موضوع به هر دلیلی زود است. چون همه کاندیداها می‌خواهند شانس خود را در مناظره‌ها امتحان کنند. بستگی دارد نظرسنجی‌هایی که بعد از مناظره‌ها انجام می‌شود چه سمت‌و‌سویی داشته باشد؟ اگر شانس‌ و آمار آنان در نظرسنجی‌ها بالا برود، قطعا کار سخت می‌شود. به همین دلیل الان برای این حرف‌ها بسیار زود است.
 • درباره اینکه که آیا اصولگراها بر سر یک کاندیدا اجماع خواهند کرد، از نظر منطقی ممکن است آقایان قاضی‌زاده هاشمی و زاکانی همانند گذشته به گونه دیگری تصمیم بگیرند. اما آنچه که الان بین جلیلی و قالیباف شاهد هستیم، خودشان نمی‌توانند ائئلاف کنند. مگر آنکه در شرایط جدیدی قرار بگیرند یا از آنها خواسته شود.
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  خواندنی ها