کد خبر: 663983
|
۱۴۰۳/۰۳/۳۰ ۰۹:۲۳:۰۷
| |

غلامرضا نوری قزلجه نماینده بستان‌آباد:

از صحبت‌های زاکانی در مناظره بوی کناره‌گیری زودهنگام به مشام می‌رسید/ صحبت‌های قاضی زاده هم بیشتر شبیه خداحافظی بود

یک نماینده مجلس دوازدهم گفت: آقای پزشکیان تسلط خوبی به مطالب داشتند، یعنی به مواردی که مطرح می‌کردند تسلط داشتند و این برعکس آقای زاکانی بود که از نظر ذهنی خیلی مسلط نبودند که این نشان می‌داد خیلی عمیق نیستند در این موضوع و از صحبت‌ها بوی کناره‌گیری زودهنگام به مشام می‌رسید.

از صحبت‌های زاکانی در مناظره بوی کناره‌گیری زودهنگام به مشام می‌رسید/ صحبت‌های قاضی زاده هم بیشتر شبیه خداحافظی بود
کد خبر: 663983
|
۱۴۰۳/۰۳/۳۰ ۰۹:۲۳:۰۷

غلامرضا نوری قزلجه نماینده مردم بستان‌آباد در رابطه با نخستین مناظره انتخابات ریاست جمهوری و ارزیابی حضور از کاندیداها در این مناظره، گفت: قبل از هرچیز می‌خواهم از صداوسیما تشکر کنم که به نظرم خوب برنامه ریزی کرده بودند خصوصاً دکور و چیدمانی که طراحی شده بود نوعاً فضا را می‌برد به سمتی که یک مقدار آرامش در جلسه باشد و تا حدودی اخلاق رعایت شود و جلسه آرام باشد که اگرچه مقداری هم باعث خشک شدن جلسه می‌شد.

به گزارش ایلنا، بخش هایی از گفت و گوی نوری قزلجه را در ادامه می خوانید:

 

 • بنده مناظره را با دقت دنبال کردم و تلاش کردم براساس ارزیابی شخصی به مباحث کاندیدا و نحوه حضور آن‌ها نمرده بدهم، لذا تحلیلم نسبت به نخستین مناظره را به دو شکل گزارشی و آیتمی به عرض خواهم کرد.
 • وقتی وارد بحث سوالات می‌شویم معمولا اغلب نامزدها از سوالات اصلی فاصله گرفتند و کلا فضا در بحث بود تقریبا همه در این زمینه در شرایط تساوی بودند. منتها آقای قاضی‌زاده در برخی نوبت‌ها تلاش کرد و بیشتر خواست سایرین را نصیحت کند که چندان جذابیت ایجاد نکرد یا اینکه نقدهایی را نسبت به شرایط موجود در حوزه اقتصادی مطرح می‌کردند که اتفاقا بیشتر در سه سال اخیر دامن‌گیر کشور بود ولی در عین حال قبول مسئولیت نمی‌کردند اما جایی که فراموش می‌کردند به آن‌ها اشاره می کردند.
 • آقای پزشکیان تسلط خوبی به مطالب داشتند، یعنی به مواردی که مطرح می‌کردند تسلط داشتند و این برعکس آقای زاکانی بود که از نظر ذهنی خیلی مسلط نبودند که این نشان می‌داد خیلی عمیق نیستند در این موضوع و از صحبت‌ها بوی کناره‌گیری زودهنگام به مشام می‌رسید.
 • از سوی دیگر مسائلی که آقای جلیلی مطرح می‌کردند غالباً تاکید بر استفاده از فرصت‌ها داشتند، این درحالی است که اتفاقا در سابقه ایشان بیشتر سوزاندن فرصت‌ها مشاهده می‌شود. همچنین ایشان یک اشاره‌اش به دستاوردهای توافقات طولانی‌مدت بود ولی باز نکردند که منظورشان کدام توافقات است که برای کشور مفید و موثر هستند.
 • در بحث واگذاری ها علیرغم اینکه به ظاهر می‌خواستند بگویند ما موافق واگذاری هستیم اما در فهوای صحبت‌ها کاملا مشخص بود مانند آقای جلیلی که نشان می‌داد اتفاقا مخالف واگذاری ها هستند و خیلی تمایلی به اینکه بخش خصوصی عملا و واقعا بیاید پای کار نداشتند و مجموعه‌ایی که آقای قاضی زاده فعالیت می‌کنند خیلی از بخش های پرتراکم فعالیت اقتصادی غیربخش خصوصی همان‌جاست.
 • نکته دیگر اینکه آقایان زاکانی و قالیباف چندین مرتبه به مدیریت شان در شهرداری اشاره می کردند و به نظرم خیلی تفاوت است میان مدیریت در مدیریت دولت که معمولا با کسری منابع و بودجه مواجه است با مدیریت در شهرداری که پول فراوانی به دستش می‌رسد و خیلی قابل قیاس نیست.
 • از نظر سطح مطلب هم به نظرم آقای جلیلی مطالب را خیلی در سطح پایین مطرح می‌کردند و سطح مباحث در حد و اندازه ریاست جمهوری نبود و بعضی جاها هم خیلی تعجب آور بود مانند اینکه آقای قاضی زاده اشاره کردند که ما توانستیم نرخ ارز را کنترل کنیم که واقعا یک مقدار خنده‌دار بود. همچنین آقای جلیلی هم نکته ای داشتند که امروز منابع ارزی از مصارف ارزی ما بیشتر است و این واقعا عجیب بود.
 • در مجموع من احساس کردم که تقریبا اغلب‌شان  در حمایت از وضع موجود صحبت کردند شاید یک مقدار آقای پورمحمدی متفاوت بود اما تنها آقای پزشکیان بود که متفاوت از وضع موجود صحبت می‌کرد.
 • آقای قالیباف خیلی محتاط در مباحث پیش‌ می‌رفت و سعی می‌کرد ارتباط بهتری را ایجاد کند خصوصاً آن‌هایی که احساس می‌کرد نقدهای جدی به او داشته باشند. البته در مرحله دوم قالیباف هم مانند پزشکیان قوی‌تر ظاهر شد.
 • یک نکته‌ای که خیلی تلاش می‌کردند جا بیندازند بحث اینکه «می‌توانیم» یا «نمی‌توانیم» بود، در کشور همه ما معتقدیم که «می‌توانیم» اما این دوستان مقصودشان از «می‌توانیم» ادامه وضع موجود بود، به دنبال جا انداختن این مساله بودند و می‌خواستند آقای پزشکیان را متهم به این کنند که معتقد است «نمی‌توانیم» و ایشان هم می‌گفت که با این شیوه کنونی نمی‌توانیم.
 • آقای زاکانی هم خیلی تلاش کرد برای خودش شعارهایی درست کند مانند موضوع «اعتبار طلا» اما نگرفت و اصولاً مباحث ایشان خیلی نتوانست جا بیفتد و سعی می‌کرد یک مقدار متعرض سایر نامزدها شود اما عمدتا توجهی به اظهارات ایشان نداشتند و گویا آن دقایق زمان استراحت نامزدها بود و کسی اعتنایی به صحبت‌های ایشان نداشت. نکته دیگر اینکه صحبت‌های آقای قاضی زاده بیشتر شبیه خداحافظی بود حالا نمی‌دانم از همین حالا قرار است بکشند کنار یا کمی دیرتر اما به نظر می‌رسد آقای قاضی‌زاده و آقای زاکانی زودتر از سایرین از قطار این رقابت‌ها پیاده خواهند شد.
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  خواندنی ها