کد خبر: 663477
|
۱۴۰۳/۰۳/۲۵ ۲۱:۲۰:۱۲
| |

مرعشی:

برخی می گفتند اگر کشور دست خودشان باشد، برجام را احیا می کنند، آیا این اتفاق افتاد؟

سید حسین مرعشی روز جمعه در مراسم آغاز فعالیت رسمی ستاد مسعود پزشکیان کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در کرمان اظهارداشت: در دولت اول روحانی شش قطعنامه ذیل فصل هفتم شورای امنیت با یک قطعنامه برجامی متوقف شد و ایران اولین کشوری است که توانست خودش را از ذیل فصل هفتم شورای امنیت نجات دهد که این ثمره آن دولت و خیزش مردم در سال ۹۲ بود.

 برخی می گفتند اگر کشور دست خودشان باشد، برجام را احیا می کنند، آیا این اتفاق افتاد؟
کد خبر: 663477
|
۱۴۰۳/۰۳/۲۵ ۲۱:۲۰:۱۲

دبیر حزب کارگزاران سازندگی گفت: ما به دنبال حذف رقیب نیستیم، به دنبال قرار دادن خودمان و رقیبان در جایگاهی که مردم می‌پسندند هستیم و این انتخابات می‌تواند صحنه آشتی ملی باشد.

سید حسین مرعشی روز جمعه در مراسم آغاز فعالیت رسمی ستاد مسعود پزشکیان کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در کرمان در محل تالار فرهنگ و هنر این شهر اظهار داشت: با وجود همه ضربه هایی که ناحق به انتخابات خورده، هنوز نهادی تاثیر گذار است؛ البته به شرطی که مردم ایران نه بر اساس آرمان‌گرایی متعالی، بلکه بر اساس یک واقعیت گرایی سخت از کوچک‌ترین فرصت ها استفاده کند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به برگزاری انتخابات در مقاطع مختلف از جمله سال ۷۶ و تحلیل وقایع آنها خاطرنشان کرد: کاش از فردای دوم خرداد ۲ بد اخلاقی سیاسی رقم نخورده بود، اول اینکه ما که پیروز شده بودیم نسبت به رقیب نجیب و شریفی مثل حجت‌الاسلام ناطق نوری و همراهانشان تجلیل و احترام بیشتری کرده بودیم.

وی ادامه داد: همچنین کاش در برخی نهادها هم تفکری پیگیری نشده بود که به هر قیمتی با رییس جمهور منتخب مردم مخالفت کنند، آنها شکست را پذیرفته بودند و به جای حرکت در جهت تضعیف دولت، اتهام زدن های بی‌خود و بداخلاقی ها، رقیب ما به دنبال جذب مردم رفته بود.

دبیر حزب کارگزاران سازندگی بیان کرد: سیاست بدون رقابت و نهاد انتخابات بدون وجود رقیب، مفهوم و معنایی ندارد؛ اگر بخواهیم بر اساس قضاوت عمومی مردم از نهاد انتخابات اثرگذاری ببینیم و قدرت با رای مردم جابه‌جا شود، باید قانون رقابت را به رسمیت بشناسیم و به رقیب احترام بگذاریم تا کار کشور را به سامان برساند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب اظهارداشت: در دولت اول روحانی شش قطعنامه ذیل فصل هفتم شورای امنیت با یک قطعنامه برجامی متوقف شد و ایران اولین کشوری است که توانست خودش را از ذیل فصل هفتم شورای امنیت نجات دهد که این ثمره آن دولت و خیزش مردم در سال ۹۲ بود.

وی با بیان اینکه امروز نماد مشترک ما پزشکیان و انتخابات صحنه قدرت نمایی مردم است گفت: آیا قدرت نمایی ملت مهم است؟، اگر می خواهد ملت قدرتش را اعمال کند بهترین راه انتخابات است.

دبیر حزب کارگزاران سازندگی بیان کرد: لازم‌ نیست بریزیم در خیابان، شعارهایی بدهیم و ضربه بخوریم، خیابان قرار نیست بنیادهای، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی ایران را تغییر دهد.

وی تصریح کرد: حتی بعد از انقلاب کاملا ملی، مردمی و موجهی که در سال ۱۳۵۷ با عنوان انقلاب اسلامی به وجود آمد دیدیم مسائل و مشکلات کاملا واقعی هستند و یکی یکی، با حوصله باید آنها را حل و فصل کرد و اگر می خواهیم قدرت را اعمال کنیم، هشت تیرماه در دسترس است و (باحضور در انتخابات) قدرت‌نمایی کنیم.

مرعشی با اشاره به چرایی ترکیب کاندیداهای ریاست جمهوری بیان کرد: هیچ وقت کسی نباید بگوید رییس جمهور و نماینده مجلس مهم نیست و این حرف ها غلط است.

دبیر حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه اگر قوای سه گانه و حاکمیت یکدست شود پیشرفت اتفاق نمی افتد ادامه داد:برخی می گفتند اگر کشور دست خودشان باشد، برجام را احیا می کنند، آیا این اتفاق افتاد؟.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: این انتخاب نقطه عطف و نشانه چرخش نظام به سمت رقابت است؛ باید با هوشمندی از این استفاده کنیم، باید گیرنده های ما قوی باشد، چنین تغییر مسیری آغاز تحولات مثبت است و نظام جمهوری اسلامی از انتخابات‌ با مشارکت کم به سمت انتخابات با مشارکت بالا میل می کند.

وی ادامه داد: در تحلیل دوم، جمهوری اسلامی می خواهد ریل حرکت خود را تغییر دهد؛ طی چند ماه دیگر احتمال پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا وجود دارد.

مرعشی افزود: آیا می خواهیم دولتی داشته باشیم که بتواند مشکلات ملت ایران را حل کند، حتما یکی از این سیاست ها در چینش ترکیب تغییر ریل نظام است و فرصتی ایجاد می شود شخصیت های موثری حتما در این انتخابات حضور داشته باشند.

وی همچنین در ادامه تحلیل کرد: برخی عقیده دارند، نظام به قهر اصلاح طلبان در انتخابات های گذشته پاسخ نداده است، اینکه یکی از سه کاندیدای جبهه اصلاح طلبان ایران را تایید کرد، نشان دهنده این است که جمهوری اسلامی به دنبال آشتی با اصلاح طلبان و این سیاست مبارکی است.

وی تاکید کرد: ما اهل دیکته کردن نتیجه انتخابات نیستیم، مردم تصمیم می گیرند و ما می توانیم منتظر رای و قضاوت مردم باشیم، اما آنچه تا اینجا اتفاق افتاده تصمیم ساده و اتفاقی نیست، بلکه تصمیم دارای چند بعد و همه ابعادش مثبت است که باید از این فرصت استفاده کنیم.

دبیر حزب کارگزاران سازندگی خاطرنشان کرد: مطلوب ما این است که همه صاحبان فکر از طیف های سیاسی مختلف بتوانند در انتخابات کاندیدا داشته باشند و هر گروه سیاسی متناسب با وزن اجتماعی‌اش در کشور تصمیم بگیرد.

وی بیان کرد: فاصله بین حکومت و مردم اگر به قدری باشد که دفاع از تیم ملی مورد تردید واقع شود، این اصلا برای کشور مبارک نیست و ما باید به سمتی برویم که دولت در قالب یک دولت ملی ظاهر شود و ملت و دولت یکی باشند.

این فعال سیاسی گفت: حضور پزشکیان در انتخابات چند پیام روشن داشت، یکی از این پیام ها این است که باید یک بار دیگر اهمیت اخلاص و اخلاق را فهمید.

مرعشی اظهار داشت: پزشکیان امروز اگر به عنوان یکی از کاندیداهای مهم مطرح شده، به خاطر اخلاق ایشان است، مرد وفاداری که ۲۱ سال بعد از فوت همسر دانشمندش ازدواج نکرده و جنسش با دیگران متفاوت است.

دبیر حزب کارگزاران سازندگی افزود: پزشکیان ثمره شجاعتش در مجلس را در دفاع از دختران ایران می گیرد.

وی تاکید کرد: تبریز یکی از شهرهای تاریخ ساز و نقطه اتکا کشور است ،همانطور که در مشروطه و استبداد صغیر به داد ایران رسید، امیدواریم در این انتخابت کسی که پنج دوره نماینده مردم تبریز بوده به کمک ما ایرانی ها بیاید و مردم سالاری و دموکراسی را نجات دهد، کشور را در ریلی بگذارد که همگان در آن مشارکت و نقش آفرینی کنند و هیچ کس در صحنه تاثیر گذاری ملی حذف نشود.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    خواندنی ها