کد خبر: 663443
|
۱۴۰۳/۰۳/۲۵ ۱۳:۱۱:۱۰
| |

حمیدرضا جلایی پور تحلیل‌گر مسائل سیاسی:

مبارزه انتخاباتی میان آقای پزشکیان و طرف مقابل قالیباف و یا جلیلی است؛ پزشکیان در مبارزه انتخاباتی کم نمی‌آورد

یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: به نظر می‌رسد یک طرف ثابت مبارزه انتخاباتی آقای پزشکیان و طرف مقابل قالیباف و یا جلیلی است. پزشکیان در مبارزه انتخاباتی کم نمی‌آورد و به سبک خودش سخن خواهد گفت.

مبارزه انتخاباتی میان آقای پزشکیان و طرف مقابل قالیباف و یا جلیلی است؛ پزشکیان در مبارزه انتخاباتی کم نمی‌آورد
کد خبر: 663443
|
۱۴۰۳/۰۳/۲۵ ۱۳:۱۱:۱۰

حمیدرضا جلایی پور تحلیل‌گر مسائل سیاسی در خصوص ارزیابی خود از کاندیداتوری پزشکیان و اقداماتی که جبهه اصلاحات باید در جهت حمایت از او انجام دهد، گفت: جبهه اصلاحات اقدامات لازم را انجام داد. اولا پزشکیان یکی از نامزدهای این جبهه بود. ثانیا پس از تایید صلاحیت آقای پزشکیان از سوی شورای نگهبان، جبهه اصلاحات پزشکیان را به عنوان نامزد جبهه اصلاحات به مردم ایران معرفی کرده است. ثالثا شخصیت‌های اصلاح‌طلب همگی مشغول دفاع از پزشکیان هستند و همه باید در این فرصت کوتاه تلاش کنیم. 

به گزارش ایلنا بخش هایی از گفت و گوی جلایی پور را در ادامه می خوانید:

 

 • در کنار جبهه اصلاحات، اصلاح‌طلبان «روزنه‌گشا» پیش‌قراول بودند و از مبارزات انتخابات اسفند ١۴٠٢ فعال شدند و از میانه‌ها و در راس آن از آقای پزشکیان دفاع کردند و شکل‌گیری پدیده‌ میانه موثر در مجلس می‌تواند به کمک دولت آقای پزشکیان (در صورت آمدن مردم به پای صندوق رای و رای آوردن پزشکیان) بیاید. حدس من این است که این روزنه‌گشایی به راهگشایی منجر خواهد شد و به تعداد افراد میانه در مجلس سیزدهم افزوده خواهد شد. 
 • در درجه اول انتخابات ١۴٠٣ رقابتی می‌شود. ثانیا مشارکت در انتخابات از ۵۵ درصد بالا می‌رود. ثالثا در مردم امید به آینده ایجاد می‌‌کند. رابعا با نامزدی آقای پزشکیان کمی تبعیض فرهنگی در جامعه التیام می‌یابد. خامسا پس از این انتخابات به اقتدار جمهوری اسلامی در خارج افزوده می‌شود. همچنین با افزایش مشارکت مردم، نتانیاهو و ترامپ از شدت ناراحتی به عزا می‌نشینند چراکه آن‌ها خواهان ویرانی ایران بودند. 
 • به نظر می‌رسد یک طرف ثابت مبارزه انتخاباتی آقای پزشکیان و طرف مقابل قالیباف و یا جلیلی است. 
 • به دلیل آنکه انتخابات رقابتی شد، مشارکت بالا می‌رود و در آن صورت هم دولت و هم ملت برنده‌اند. ضمنا راه نجات کشور «دولت یکدست» نبود، راه نجات کشور «وقوع انقلاب دیگری» هم نبود. راه نجات کشور «اصلاحات» بود و است. با این انتخابات دوباره اصلاحات در ایران جان می‌گیرد و براندازی به حاشیه می‌رود. این یعنی مجددا سرمایه اجتماعی اصلاح‌طلبان بازآفرینی می‌شود. پزشکیان هم تنها لازم است که دنبال تحقق شعارهای خود در این انتخابات باشد و بعد از آن همه سود می‌برند. 
 • به نظر می‌رسد مشارکت به پنجاه و پنج درصد برسد و اگر مناظره‌ها خوب انجام شود و بخشی از مردم ناامید پای صندوق رای بیایند، مشارکت از شصت درصد هم بالاتر می‌رود.  
 • در این چند روز آقای پزشکیان باید بیشترین وقت خود را روی مناظره‌ها و مصاحبه‌های تلویزیونی بگذارد. نباید خودش را در کار تبلیغات ستادی خسته کند. بنابراین باید با ذهن و بدن استراحت کرده و آماده در مناظره‌ها شرکت کند. 
 • انتخابات ١۴٠٣ یک مدل جدید است و مثل انتخابات ٧۶ که منجر به پیروزی آقای خاتمی شد و یا انتخابات ٩٢ که منجر به پیروزی آقای روحانی شد، نیست. اما از حیث امیدآفرینی با آن دو انتخابات اشتراک دارد.
 • ایران یک هویت یکپارچه و در عین حال متکثر فرهنگی است. به نظر من همه ایرانیان اعم از هر قوم و فرهنگی که قصد رای دارند، با علاقه به پزشکیان رای خواهند داد. 
 • پزشکیان در مبارزه انتخاباتی کم نمی‌آورد و به سبک خودش سخن خواهد گفت.
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  خواندنی ها