کد خبر: 662096
|
۱۴۰۳/۰۳/۱۳ ۰۸:۴۵:۲۹
| |

اعتماد خبر داد؛ جلسه محسن رضایی با جلیلی، مخبر، زاکانی و بذرپاش

بر اساس شنیده‌های «اعتماد»، رضایی با سعید جلیلی، محمد مخبر، علیرضا زاکانی، محمد مهدی اسماعیلی، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی و مهرداد بذرپاش جلساتی را برگزار کرده است تا این چهره‌ها که همگی ذیل عنوان نیروهای جبهه انقلاب هستند برای تعیین یک گزینه نهایی به اجماع برسند.

اعتماد خبر داد؛ جلسه محسن رضایی با جلیلی، مخبر، زاکانی و بذرپاش
کد خبر: 662096
|
۱۴۰۳/۰۳/۱۳ ۰۸:۴۵:۲۹

روزنامه اعتماد برنامه محسن رضایی برای انتخابات ریاست جمهوری را واکاوی کرده است.

به گزارش اعتماد، در بخش‌هایی از این گزارش آمده است؛

اگر تا پیش از این در ادوار مختلف کاندیداتوری محسن رضایی ثبت می‌شد در این دور از انتخابات محسن رضایی در جریان اصولگرا که این روزها به عنوان نیروهای جبهه انقلاب شناخته می‌شوند نقش جدیدی را برای خود ایفا کرده است.

بر اساس شنیده‌های اعتماد، محسن رضایی در ماه‌های اخیر تلاش کرد با تشکل امنا هم طیف شود و به نوعی نقش بزرگ‌تری جریان موسوم به انقلاب را به عهده بگیرد. شنیده‌های اعتماد حاکی از این است که او جلسات مداوم و روزانه با این تشکیلات و جریان‌های زیرمجموعه آن و کاندیداهای قطعی و حتمی یا کسانی که احتمال کاندیداتوری آنها نزدیک به قطعی است داشته باشد. او اندکی بعد از اینکه شرایط کشور و رخدادها، برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری زودهنگام را ناگزیر کرد، خبر داد که قصد کاندیداتوری ندارد اما تلاش می‌کند نیروهای جبهه انقلاب را به وحدت برساند رضایی همچنین تلاش دارد تا در انتخابات ریاست‌جمهوری این دوره با استفاده از تجربه چند دوره کاندیداتوری نقش جدیدی را برای خود تعریف و از ظرفیت سال‌ها کار سیاسی در راستای ساماندهی این جریان سیاسی استفاده کند.

همان‌گونه که خود او در توییت روز جمعه تاکید کرده و بر اساس شنیده‌های «اعتماد»، رضایی با سعید جلیلی، محمد مخبر، علیرضا زاکانی، محمد مهدی اسماعیلی، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی و مهرداد بذرپاش جلساتی را برگزار کرده است تا این چهره‌ها که همگی ذیل عنوان نیروهای جبهه انقلاب هستند برای تعیین یک گزینه نهایی به اجماع برسند.

اینکه چقدر این افراد از مدیریت رضایی و تصمیم جمعی نهایی نیروهای انقلاب تمکین می‌کنند و نتیجه این ریش‌سفیدی‌ها موثر است البته در هاله‌ای از ابهام قرار دارد اما به نظر می‌رسد جبهه انقلاب و کاندیداهای فعلی از درون دولت یا نزدیک به دولت در نهایت به سمت و سویی می‌روند که از این محوریت تبعیت کنند البته به جز علیرضا زاکانی و سعید جلیلی که ممکن است تصمیم دیگری اتخاذ کنند و به نظر نمی‌رسد این دو چهره از این تلاش‌ها برای تک گزینه‌ای شدن کاندیداهای نیروهای جبهه انقلاب تمکین کنند.

به جز این دو چهره، به نظر می‌رسد با تشکیل جلسات و البته مدیریت محسن رضایی در نهایت از این بخش از نیروهای جبهه انقلاب در نهایت یک نفر کاندیدا خواهد شد.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها