کد خبر: 661935
|
۱۴۰۳/۰۳/۱۱ ۱۵:۲۳:۲۳
| |

روایت یک نماینده مجلس دوازدهم از شرایط احمدی‌نژاد و قالیباف و مخبر برای ثبت‌نام در انتخابات

یک نماینده مجلس دوازدهم گفت: خوشبختانه مجلس به موقع افتتاح شد و این نشان می‌دهد که کشور باید با نظم در یک سری امور حاکمیتی اداره شود.

روایت یک نماینده مجلس دوازدهم از شرایط احمدی‌نژاد و قالیباف و مخبر برای ثبت‌نام در انتخابات
کد خبر: 661935
|
۱۴۰۳/۰۳/۱۱ ۱۵:۲۳:۲۳

یک نماینده مجلس دوازدهم با تأکید بر اینکه باید جایگاه مجلس را در نظام حکمرانی تقویت کنیم، گفت: الآن مجلس در نظام حکمرانی افت پیدا کرده و تعبیری که از امام داریم مبنی بر اینکه «مجلس در رأس امور است» را بسیاری از مواقع نمی‌بینیم؛ و کار نهادهای موازی فراتر از وظایف قانونی آنها شده، پس تقویت جایگاه خود مجلس هم بسیار کلیدی است.

به گزارش جماران، بخش هایی از گفت و گوی شمس الدین حسینی را در ادامه می خوانید:

 

  • به نظرم مبنا را قانون بگذاریم. اگر مبنا را قانون بگذاریم، قانون منعی قائل نشده است. طبعا اگر منع قانونی و شرعی وجود نداشته باشد، ملاحظات است. اما باید در نظر گرفت اتفاقی که الآن افتاده غیر منتظره بوده؛ یعنی بنا به تقویم سیاسی کشور، انتخابات باید حدود یک سال بعد برگزار می‌شد و تبعا این سؤال شما از اساس منتفی بود. لذا به نظر من وقتی منع قانونی وجود ندارد و اتفاقی که افتاده هم غیر منتظره بوده، نباید چنین چیزی را مبنا قرار داد.
  • به این نکته توجه داشته باشید که رؤسای جمهور هم همیشه دور دوم کاندیدا می‌شوند. آیا آنها مسئولیت ندارند؟! اصلا شما سراغ دارید که رئیس جمهوری فقط یک دوره کاندیدا شده باشد؟! پس این ایراد را بر آن هم باید گرفت. لذا من فکر می‌کنم که اساسا از دو منظر باید به آن توجه کرد؛ یکی منظر قانونی است که به نظر من منع قانونی وجود ندارد، مگر اینکه تفسیر کنیم. حتی این سؤال را می‌شود نوع دیگری هم مطرح کرد. آیا هیچ کدام از این سه نفر نمی‌توانند؟
  • به نظرم منع قانونی برای آقای مخبر هم وجود ندارد. ولی در عین حال ناگفته نماند که چه در دوره‌ای که رئیس جمهور می‌خواهد برای بار دوم شرکت کند و چه در این شرایط، این شبهه باقی است. یعنی این شبهه را برای همه رؤسای جمهور که در دور دوم هم کاندیدا بوده‌اند، می‌توانیم مطرح کنیم.
  • درمورد آقای قالیباف به نظرم هر فردی یک ارزیابی و مشاورینی دارد و بر اساس ارزیابی و مشاورین خودش تصمیم می‌گیرد و این سؤالی نیست که من بتوانم از جانب ایشان جواب بدهم.
  • درمورد  آقای احمدی نژاد هم واقعیت امر این است که فعلا لیست‌های مختلفی دارد منتشر می‌شود و تا جایی که من می‌دانم، تقریبا همه این لیست‌ها از طرف خود فعالان سیاسی مطرح می‌شود. من واقعا با هیچ کس مشورت نکرده‌ام که می‌آید یا نمی‌آید.
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

ویدیو پیشنهادی

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها