کد خبر: 661767
|
۱۴۰۳/۰۳/۰۹ ۱۲:۰۲:۲۱
| |

نامزدهای حزب اتحاد ملت مشخص شدند

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت و نماینده این حزب در جبهه اصلاحات، «سید محمد صدر» و «محمدرضا ظفرقندی را دو نامزد پیشنهادی این حزب در جبهه اصلاحات برای انتخابات ریاست جمهوری 1403 معرفی کرد.

نامزدهای حزب اتحاد ملت مشخص شدند
کد خبر: 661767
|
۱۴۰۳/۰۳/۰۹ ۱۲:۰۲:۲۱

علی شکوری راد نماینده حزب اتحاد ملت در  جبهه اصلاحات در پاسخ به سوالی در مورد رویکرد این حزب نسبت به انتخابات ریاست جمهوری که به‌طور ناگهانی پیش روی احزاب قرار گرفته است، گفت: این انتخابات زودرس برای ما غیر منتظره بود. با این حال ظرف ده روز گذشته با برگزاری جلسات مشترک و متعدد دفتر سیاسی و شورای مرکزی به تحلیل شرایط پرداختیم و به این نتیجه رسیدیم که با توجه به اهمیت نقش دولت، علی‌رغم تضعیف آن، در سرنوشت مردم و نیز نگاه نگران بسیاری از مردم نسبت به اینکه چه کسی عهده‌دار دولت خواهد شد و با وجود انسداد‌ها؛ با رویکرد مشارکت جویانه وارد شویم و اگر توانستیم نامزد مطلوب خودمان را وارد رقابت انتخابات کنیم، از مردم نیز دعوت کنیم تا با حضور در پای صندوق‌های رأی دست به انتخاب اصلح برنند و نگرانی‌های خود را برطرف کرده و یا کاهش دهند.

به گزارش  جماران بخش هایی از گفت و گوی شکوری راد را در ادامه می خوانید:

 

  • حزب اتحاد عضو جبهه اصلاحات است و در چارچوب آن عمل خواهد کرد. ما نامزد اختصاصی نداریم، اما پیشنهادات خود را به جبهه اصلاحات اعلام می‌کنیم و این افراد در کنار نامزدهای پیشنهادی سایر احزاب مورد بررسی قرار می‌گیرند و‌ نهایتا از بین آنها نامزد جبهه اصلاحات انتخاب خواهد شد.
  • نهایتا در شورای مرکزی حزب اتحاد در مورد معرفی دو نفر به جبهه اصلاحات توافق صورت گرفت که عبارتند از دکتر محمد صدر و دکتر محمدرضا ظفرقندی.
  • طبعا این پیشنهاد در کنار سایر نامزدهای مطرح شده توسط دیگر اعضای جبهه اصلاحات بر اساس راهبردها و آیین‌نامه‌های داخلی جبهه اصلاحات مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در نهایت توافق در مورد نامزد نهایی در مجمع عمومی جبهه اصلاحات صورت خواهد گرفت. 
  • ما در حال رصد حاکمیت از یک سو و رصد جامعه و‌ مردم از سوی دیگر هستیم که آیا تغییری در رویکرد آنها نسبت به سه ماه پیش که انتخابات مجلس صورت گرفت وجود دارد یا نه. متاسفانه باید بگویم تا کنون در حاکمیت و دست‌اندرکاران انتخابات چنین تغییری را مشاهده نکرده‌ایم و اگر وضع به همین گونه باشد بعید است فرصت معرفی نامزد و مشارکت در انتخابات برای ما فراهم شود.
  • وقتی تغییری در رویکرد حاکمیت شکل نگیرد، دور از انتظار نیست که در رویکرد مردم نیز تغییری حاصل نگردد. با این حال ما از کوچکترین احتمال برای بهبود وضع کشور و‌ مردم غافل نمی‌شویم. مردم در تنگنای شدیدی هستند و دنبال تغییری امیدآفرین هستند. ما همپای مردم هستیم و برای بهبود شرایط برای زندگی آنها حداکثر تلاش خود را می‌کنیم.
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

ویدیو پیشنهادی

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها