کد خبر: 661268
|
۱۴۰۳/۰۳/۰۵ ۱۲:۲۶:۳۵
| |

«علی لاریجانی» گزینه جدی انتخابات ریاست‌جمهوری است؟

نماینده ادوار مجلس در خصوص حضور علی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری تیر ماه، گفت: ما منتظر هستیم. ایشان در تمام مراسمات حضور پیدا کردند. اما در صحنه اجرایی را نمی‌دانم؛ باید منتظر باشیم تا چه اتفاقی میفتد.

«علی لاریجانی» گزینه جدی انتخابات ریاست‌جمهوری است؟
کد خبر: 661268
|
۱۴۰۳/۰۳/۰۵ ۱۲:۲۶:۳۵

منصور حقیقت‌پور نماینده ادوار مجلس در خصوص اتفاقات تلخ اخیر و شهادت سید ابراهیم رئیسی و همراهانش، گفت: این اتفاق که بسیار ناگوار بود، خسارتی بزرگ برای جمهوری اسلامی و اتفاقی غیر قابل پیش‌بینی بود. البته خداوند این ضایعه را به وحدت و غرور برای جامعه تبدیل کرد، چرا که شاهد بودیم نیروهای راست، چپ، میانه و مخالف لباس سیاه به تن کردند. امیدوارم مقاماتی که مسئول بررسی موضوع هستند بتوانند به موقع و صحیح شفاف سازی کنند تا بتوانند به موقع ابعاد ناگفته و پنهان این موضوع کاملا روشن و مشخص شود.

به گزارش جماران، وی در پاسخ به این سوال که چرا در کنار این وحدت ملی ما با اطلاع رسانی‌ ضعیفی رو به رو بودیم؟ گفت: این موضوع مخالفتی با وحدت ندارد. البته این درست است که در مدیریت بحران شلخته عمل کردیم. در هنگام این موضوعات باید مرجعی وجود داشته باشد تا با این افراد بابت عملکردشان برخورد کند، اما امروز جای این جایگاه خالی است. وحدت آن است که همه در کف خیابان، تشییع پیکر، حضور پیدا کردند. باید مقامات به فکر چنین نحوه اطلاع رسانی را اصلاح کنند و تنها یک نفر در مورد اتفاق صحبت کند.

نماینده ادوار مجلس در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه با انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری رو به رو هستیم، عملکرد شورای نگهبان را چطور تلقی می‌کنید؟ و نیز آیا می‌توانیم شاهد چهره‌هایی که امروز انتظار حضور آن‌ها می رود باشیم؟ گفت: امیدوارم که این چنین شود. اینکه ما در صحنه علائم و قرائنی را شاهد باشیم که دست فرمان تغییر پیدا کرده، فعلا چیزی مشخص نیست. ارزیابی من طوری است که میدان برای سه جبهه اصولگرایی، اصلاح طلبی و عقلانیت و مستقلین فراهم است تا در انتخابات شرکت کنند و این یک فرصت است. اینکه شورای نگهبان اجازه بدهد یا خیر، در حال حاضر شواهدی در اختیارم نیست. شاید لازم باشد کمی صبر کنیم.

وی در واکنش به شایعاتی در فضای مجازی مبنی بر جلسه‌ی علی لاریجانی با مقام معظم رهبری برای حضور در انتخابات، گفت: من بعید می‌دانم. مقام معظم رهبری در این مورد دخالت نخواهد کرد. من چیزی ندیدم و نشنیدم که ایشان با رهبری هماهنگ شده باشند و رسم بر این نیست که هر چه می‌خواهند، اذن آن را از رهبری بگیرند و بعد بگویند حکومت به ایشان گفته بیاید. ولی امیدوارم شرایط طوری پیش برود که همه حضور پیدا کنند.

حقیقت پور در رابطه با حضور علی لاریجانی در انتخابات تیر ماه، افزود: ما منتظر هستیم. ایشان در تمام مراسمات حضور پیدا کردند. اما در صحنه اجرایی را نمی‌دانم؛ باید منتظر باشیم تا چه اتفاقی میفتد.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها