کد خبر: 660634
|
۱۴۰۳/۰۲/۳۰ ۲۳:۰۰:۰۰
| |

رهبر انقلاب ۱۰ سال پیش درباره خطرات کوه‌خواری در مشهد چه هشداری داده بود؟

روزنامه جوان کوه‌خواری را عامل خرابی‌های سیل مشهد دانسته و هشدارهای رهبری را بازخوانی کرده است.

رهبر انقلاب ۱۰ سال پیش درباره خطرات کوه‌خواری در مشهد چه هشداری داده بود؟
کد خبر: 660634
|
۱۴۰۳/۰۲/۳۰ ۲۳:۰۰:۰۰

روزنامه جوان کوه خواری را عامل خرابی های سیل مشهد دانسته است.

به گزارش جوان، بارش باران و تگرگ بی‌سابقه در ۲۰۰ سال گذشته مشهد تصویری آخرالزمانی به این شهر داد. اما آمادگی مردم و نهاد‌ها پس از سیل سه روز گذشته، مانع تلفات سیل دیروز و موجب نجات مردم و زائران شد.

این روزنامه یادآور شده است: در حالی که اصغری از بی‌توجهی به هشدار‌های ۱۰ روز پیش انتقاد می‌کند باید یادآور شویم که رهبر معظم انقلاب ۱۷ اسفند ۱۳۹۳ طی بیاناتی در دیدار مسئولان و فعالان محیط‌زیست، منابع طبیعى و فضاى سبز نیز هشدار‌ها داده‌بودند که «در مشهد - شهر ما - من رفتم دیدم طرف ارتفاعات جنوب شهر که در واقع مرکز تنفس شهر است، دارند افرادی آن بالا خانه می‌سازند، هتل می‌سازند، ساختمان‌های چند طبقه می‌سازند؛ این‌ها بد است، این‌ها غلط است؛ جرم بدانید این‌ها را. یکی از کار‌های اساسی جرم‌انگاری در قانون است؛ این‌ها را باید جرم دانست در قانون و این کسانی که این کار‌ها را می‌کنند تعقیب قضایی کرد. صِرف اینکه بروند قلع بنا بکنند، کافی نیست؛ که آن را هم متأسفانه در مواردی نمی‌کنند، کوتاهی می‌کنند.»

جوان تاکید کرده است: بی‌توجهی به این هشدار‌ها و کوه خواری موجب‌شده در شهری که با مشکل خشکسالی و فرونشست زمین روبه‌رو بود، اکنون بارش‌های سنگین که می‌تواند تنش آبی این شهر را برطرف کند، اسباب نگرانی مردم از سیل و ویرانی منازل باشد.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

ویدیو پیشنهادی

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها