کد خبر: 660436
|
۱۴۰۳/۰۲/۲۷ ۱۴:۰۰:۰۰
| |

امام جمعه شیراز:

سند ۲۰۳۰ طوری تنظیم شده بود که باید بچه‌ها به ارزش‌های لیبرالیستی و دموکراسی پایبند باشند

امام جمعه شیراز گفت: سند ۲۰۳۰ طوری تنظیم شده بود که باید بچه‌ها را به گونه‌ای تربیت کنیم که ارزش‌های لیبرالیستی و دموکراسی را ترویج کرده و به آن پایبند باشند. اما ما باید بچه‌ها را طوری تربیت کنیم که سبک زندگی اسلامی ایرانی را برای همه دنیا ترویج کنند.

سند ۲۰۳۰ طوری تنظیم شده بود که باید بچه‌ها به ارزش‌های لیبرالیستی و دموکراسی پایبند باشند
کد خبر: 660436
|
۱۴۰۳/۰۲/۲۷ ۱۴:۰۰:۰۰

آیت‌الله لطف‌الله دژکام امام جمعه شیراز امروز، ۲۷ اردیبهشت در دومین یادواره شهدای معلم استان فارس که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر شاهچراغ(ع) برگزار شد، گفت: آن‌چه در انقلاب اسلامی به دست آورده‌ایم، مدیون خون پاک شهدا و امام راحل هستیم، کاری که معلمان عزیز انجام می‌دهند، به فرمایش معصومین از خدمتی که شهدا انجام داده‌اند، نه این‌که کمتر نیست، افضل است، به شرط این‌که وظیفه تعلیم و تربیت را به جا آوریم.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: قاعدتاً توقع جامعه دینی برای تحول نظام آموزش و پرورش به سوی جهانی اسلامی باید در همین سال‌ها پاسخی مناسب پیدا کند.

امام جمعه شیراز ضمن تقدیر از تلاش وزیر آموزش و پرورش برای اینکه سند تحول را به میدان عمل و اجرا بیاورد، تقدیر کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب از این تلاش ارزشمند تقدیر کردند.

آیت‌الله دژکام بعد از آن‌که خود را معلم کوچک در سلسله معلمان حساب کرد، گفت: کاری که ما سالانه انجام می‌دهیم، به نام خودارزیابی یا خودارزشیابی است که معمولا به شکلی انجام می‌شود که برای ارتباط ارتقای شغلی موثر است. خود ارزشیابی کاری است که ائمه معصومین ما دستور دادند که انجام دهیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: برای این‌که هر روز بالاتر از دیروز برویم و بهتر از دیروز باشیم، خودارزیابی لازم است.

 وی افزود: امروز به عنوان وظیفه انقلابی تربیتی و آموزشی، مهم‌ترین وظیفه، تحقق سند تحول بنیادین است. سند ۲۰۳۰ طوری تنظیم شده بود که باید بچه‌ها را به گونه‌ای تربیت کنیم که ارزش‌های لیبرالیستی و دموکراسی را ترویج کرده و به آن پایبند باشند. اما ما باید بچه‌ها را طوری تربیت کنیم که سبک زندگی اسلامی ایرانی را برای همه دنیا ترویج کنند.

آیت‌الله دژکام ادامه داد: جبهه جنگ است و معلمان در خط مقدم هستند. معلمان ما شهیدپرور هستند و نباید حساب دنیایی برای این کار بزرگ باز کنند. اگر یکی از این بچه‌ها که رشد می‌کند، ادامه‌دهنده راه اهل‌بیت و شهیدان باشد و معلمان را در پیشگاه خداوند روسفید کند، کافی است.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها